reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

reklama
Ja jeszcze nie podjęłam decyzji co do testu PAPPA, w poprzedniej ciąży robiłam. Wg mojego gin usg 3d to tylko bajer dla rodziców i na zwykłym usg widać dokładnie to samo, jeśli chodzi o wady rozwojowe. Oczywiście pod warunkiem, że lekarz jest dobrym operatorem.

Ja mam wizytę dziś o 16.30, ale bez usg.
 
Z tą kasą się nie zgodzę. Jeżeli o USG w 12 tyg. i wyjdzie cokolwiek żle cała diagnostyka jest refundowana z NFZ. Ja tak miałam i nie zapłaciłam ani złotówki za testy z krwi, kontrolne USG czy amniopunkcję. Skierowana zostałam odrazu pod opiekę Poradni Genetycznej przy Klinice i tam już mnie prowadzono razem ze specjalistami Poradni Patologii Ciąży. Uważam, że robienie kontrolnych USG jest koniecznością. Tymsamym jeżeli nie ma żadnych wad i wszytkie obrazy USG są ok. nie robiłamby testów z krwi. Moim zdaniem to szukanie dziury w całym. Przeżyłam swoje a testy pokazały masakrę, spowodowały lawinę strachu, mimo że lekarz (jeden z najlepszych diagnostów) twierdził, że z dzieckiem bedzie wszytsko ok. Zdecydowałam się na amniopunkcję bo testy pokazywały wysokie ryzyko Trisomii. Należy pamiętac, że same testy z krwi tak naprawdę wykazują ryzyko tylko w kierunku zespołu Downa, zespołu Edwardsa i zespołu Patau. Wszystkie inne nieprawidłowości widoczne są w USG.
 
Dziewczyny ja poszłam zrobić sobie progesteron z własnej inicjatywy, z ciekawości. Nigdy nie plamiłam czy nie krwawiłam... Z objawów ciązowych to mam wielki ból piersi, niekiedy mdłości i wieczne zmęczenie. Byłam juz na jednej wizycie przez 5 tyg ciąży i wtedy zrobiłam cały wachlarz badań zleconych przez ginekologa ( HIV, cytomegalie, toksoplazmoza, HCV, HBs, Thc, FT3,FT4,CRP, WR, Grupa krwi). Dzisiaj będzie moje pierwsze ciązowe usg i mam nadzieje, że zobacze bijące serduszko... ale bardzo sie boje tej niskiej bety i progesteronu...
 
KasiaW - pewno dostaniesz progesteron. Da się go podnieść :-)

To jak rodzeństwo się dogaduje według mnie w dużej mierze zależy od rodziców i od charakterów dzieci. Między mną a moją młodszą siostrą jest półtora roku różnicy i nie mamy prawie wcale kontaktu. Moja siostra była bardzo faworyzowana przez mamę i pozwalała sobie na za dużo. Do tej pory myśli, że jest pępkiem świata. Najbardziej ucierpiała na tym moja mama.

Dużo zależy od konkretnej rodziny. U znajomych jest przeróżnie. Uważam, że to nie różnica wieku ma kluczowe znaczenie. Kobietki, dużo jest w naszych rękach :-) Macierzyństwo to ogromne wyzwanie wychowawcze. Ja się będę starała po urodzeniu tego maleństwa szybko zajść w kolejną ciążę.

Kciuki za testujące dziś!
 
hej dziewczyny!!!! czy przyjmiecie mnie do grona pazdzieróweczek:))
jest to moja druga ciaza:))) Synek ma juz 2,5 roczku wiec postanowilismy ze juz pora zeby mial rodzenstwo!!!! ja jeszcze nie mam zalozonej karty jeszcze za wczesnie bylo jak bylam u lekarza!!!! byl wtedy poczatek 5 tyg.kurcze az nie wierze ze sie tak szybko udało!!!!pozdrawiam was wszystkie
 
reklama
Do góry