reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Hej laski, może mi pomożecie, bo planuję zakupić sobie ten pas poporodowy który kiedyś tu polecałyście:
PANI TERESA® Poporodowy pas brzuszny - Pas poporodowy

No i rozmiar wybiera się pod kątem obwodu brzucha, tylko zastanawiam się czy chodzi o obwód już po porodzie??? Może głupie pytanie ale nie wiem... Bo jeśli tak to pewnie lepiej wstrzymać się z zakupem do porodu. Mam rację?

Ja bym się wstrzymała z takim zakupem,i kupiła dopiero po porodzie.
 
reklama
czarna - ja też bym się wstrzymała, ale permanentnie:-D. Wydaje mi się, że bez pasa mięśnie szybciej dochodzą do siebie bo muszą pracować. Sporo też dziewczyn kupowało pasy i nie było w stanie w nich chodzić:tak: Ale też i są takie co zachwalają...
 
Pscółka no właśnie z tego co czytam w necie opinie są bardzo podzielone. Wyczytałam też że pas powinno się zakładać tylko na kilka godzin dziennie np. na jakieś wyjścia bo ciągłe noszenie może działać negatywnie na mięśnie i krążenie :confused: Może faktycznie lepiej kupić na spróbowanie taką bieliznę po prostu, zwłaszcza że jest o wiele tańsza więc nawet jak będzie miała leżeć później w szafie to nie będzie nam szkoda :) I nie oszukujmy się - ćwiczeń i tak nic nie zastąpi :happy2:
 
czarna - ale to też bym kupiła tą bieliznę po porodzie, bo jak (odpukać) będziesz miała cesarkę to możesz szybko z niej nie skorzystać. Moje dzidzi jak na razie było nóżkami na dole:szok:, ale ma jeszcze sporo czasu na odwrócenie. Szymek praktycznie od 16 tygodnia już był główką do dołu i to się nie zmieniało (wiem, bo miał czkawki):-D
 
Cyntio, nie przejmuj się niewychowaną częścią rodziny, takie osoby zdarzają się w każdej. My też mieliśmy tylko cywilny. Nie było nas stać na całą aferę z kościelnym. I dobrze. Nasze życie, nasz wybór :) Gratulacje!
 
Magduś bardzo mi przykro :(

Cyntia to było wesoło :D, i dobrego określenia użyłaś - betony ;). Jeszcze raz życzę szczęścia :)

Ameritum ja osobiście nie ryzykowałabym wejścia do jeziora ;)



Co do szczepień jak i do karmienia piersią, albo mm to kontrowersyjne tematy i uważam, że moja sprawa co zrobię. My szczepiliśmy.


Podczytuje Was, ale sił mi brak. Szykuje się kolejny tydzień w domu - choroba nie odpuszcza i ja jej poległam również.
 
W końcu w domu:D Całe dwa dni w szkole i mnóstwo zaliczeń a jeszcze na kolokwiach mój genialny mąż podmieniał kartki i pisałam za niego:D Co najlepsze dostał z jednego przedmiotu 1pkt więcej ode mnie:D Wczoraj siedziałam do późna nad projektem a oczywiście byliśmy w grupie 2 osobowej i prezentować też ja musiałam. Pijawka z niego straszna... Padam na twarz na szczęście nie fizycznie a psychicznie zamęczona:)

Co do pasów ja miałam Panią Teresę (kupowałam w sklepie wyrobami medycznymi) i jestem zadowolona - nie miałam problemów z wystającym brzuchem bo moja macica szybko wróciła na swoje miejsce ale za to myślę że pomógł mi z dużym nadmiarem skóry - ładnie się wciągnęła a wyglądało to naprawdę tragicznie. Zresztą ja czytałam że takie pasy właśnie pomagają narządom wewnętrznym wrócić na miejsce - co do osłabiania mięśni brzucha to ćwiczenia trzeba robić a nie narzekać że pas je rozleniwił:) Nosiłam pas i mam twarde mięśnie na brzuchu po porodzie rozsądnie ćwicząc - tzn miałam:-D. Jeśli chodzi o rozmiar to ja kupowałam na oko, ale nawet lepiej mniejszy - lepiej ściska, dobrze kupić po porodzie - zresztą od pierwszego dnia i tak nie ma co się katować noszeniem go, ja zaczęłam po ściągnięciu szwów - czyli po 10 dniach. Ten drugi "pas" z allegro to nic innego jak nieusztywniona bielizna wyszczuplająca - czyli ktoś ładnie nazwał ale nie ma nic wspólnego z właściwym poporodowym. Wklejam charakterystyke Pani Teresy:

Wskazania:

  • po porodach fizjologicznych – wzmacnia nadmiernie rozciągnięte powłoki brzuszne
  • po porodach operacyjnych (cesarskie cięcie) - zmniejsza ryzyko wystąpienia przepukliny pooperacyjnej, poprawia poczucie pewności i bezpieczeństwa
  • umożliwia wczesne wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych, wzmacniających mięśnie brzucha
  • systematyczne noszenie pasa i wykonywanie odpowiedniego zestawu ćwiczeń gimnastycznych przyspiesza powrót do sylwetki sprzed ciąży
 
Cyntia tak to ją ;-)można tylko admin może to zrobić;-)

Kochana dobrze że już po wszystkim i na wesoło;-)rodzina się nie przejmuj

Mój na przysiędze malo co nie płakał a ją się do niego uśmiechałam;-)


Życzę spokojnej nocy
 
reklama
Magdus tak mi przykro.. trzymaj się kochana... nawet nie wiem co napisać.... :(
Cyntia widzę, że nie tylko mnie tak bawił moment przysięgi.. Ja na szczęście się powstrzymałam od śmiechu ale na płycie widać jak przygryzam usta żeby nie parsknąć.. mój mąż natomiast był tak poważny, pot mu płynął z nerwów po czole...
 
Do góry