reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

reklama
marrika dziwne podejscie lekarza... Toxoplazmoza i cytomegalia jest istotna dla ciąży - w I trymestrze przez nie można poronić a w dalszych trymestrach obie choroby mogą doprowadzić do wad wrodzonych i przedwczesnego porodu... I obie są leczone w ciąży (z cytomegalią chyba jest trudniej) a także po niej. Nie bez powodu są to badania do wykonania w każdej karcie ciąży. Wklejam Ci linki.


Toksoplazmoza a ciąża
Cytomegalia w ciąży - Cytomegalia.com
 
Domka, w czasie mojego usg maluch spał i też był pleckami do nas. Gin go obudził i naciskając na brzuch obkrecal jak chciał żeby z każdej strony widzieć. Chyba nie ma czegoś takiego jak źle ułożenie...no może na przykład nóg nie rozchylic albo łapke na nosku trzymać, ale sklonienie żeby sie przewrócilo i pokazało profil chyba nie powinno stanowić problemu...nie namawiam cię na kosztowne badania, z których wynikami nie wiadomo co zrobić, ale ułożenie raczej nie jest argumentem na nie.
 
rjoanka mój lekarz też miał problemy właśnie przez ułożenie młodej, przez moje problemy z krwawieniami nie chciał mi potrząsać i uciskać brzucha żeby młoda ładniej się odwróciła. Starał się jak mógł a jak już było blisko to zaraz ta mała bestia odwracała się pupą:D Jakby to specjalnie robiła na przekór;) To była walka z góry skazana na porażkę - niestety tak czasami jest;) Dlatego wymiar zrobił ale nie tak jakby oczekiwał:)
 
Zgadzam sie, ze jak nie można naciskać, to nie można. Jak wszystko jest ok, to oni przekrecaja te maluchy ją chcą. Choć zawsze oczywiscie może trafić sie uparciuszek :-)
 
U nas też 20 minut usg trwało albo i więcej i brzuch naciskalismy i głowica tarmosil a uparciuch nie miał życzenia obrócić żeby można było zmierzyć
 
To u mnie jak tylko robi usg to dziecko tak się kręci że ciężko cokolwiek zmierzyć i kopie swoimi nóżkami, chyba drażni je jak ktoś mu przeszkadza ;-) żywe dziecko ;-)
 
reklama
One teraz tak się tam wsciekaja bo mają jeszcze sporo miejsca ;-) ja dzisiaj 2 razy poczułam ruchy i tak mówię do brzuszka co ty tam musisz wyprawiac skoro jesteś takie maleństwo a ja cię tak czuje :-)
 
Do góry