reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Jeśli chodzi o palenie to ja bym w życiu dziecka nie trula! Koleżanka moja cała ciążę palila i po urodzeniu córka miała bardzo złe wyniki, straszna anemie, wogole nie chciały się jej wyniki poprawiać aż podejrzewali lekarze białaczkę. Na szczęście okazało się ze to tylko taka silna anemia. Ale strachu się najedli!
 
reklama
Jeśli chodzi o palenie to ja bym w życiu dziecka nie trula! Koleżanka moja cała ciążę palila i po urodzeniu córka miała bardzo złe wyniki, straszna anemie, wogole nie chciały się jej wyniki poprawiać aż podejrzewali lekarze białaczkę. Na szczęście okazało się ze to tylko taka silna anemia. Ale strachu się najedli!

No właśnie tak to bywa,jak nie wyjdzie od razu to pozniej,szkoda zdrowia dziecka.
Ale niektórzy tego nie rozumieją..Ja bym takich normalnie strzeliła ;/
 
Moim zdaniem palenie przez matkę papierosów jest podejściem bardzo egoisuwcznym , w poszedniej ciąży paliłam ale zaraz po zrobieniu testu rzuciłam to świństwo i już nie paliłam do czasu kiedy mały przestał był karmiony piersią :-) męża siostra całą ciążę paliła bez ograniczenia mały urodził się 2 tyg prędzej i miał jakieś szmery w sercu później odwiedzali kardiologa :-(

I uważam że jest możliwe rzucenie papierosów:-) w maju mija 4 lata od kiedy nie palę
 
Justine - może z testem pappa faktycznie beta ma jakiś sens,nie wiem bo nie robiłam:confused:
Niestety moja najlepsza przyjaciółka paliła w ciąży, nibymądra kobieta (z doktoratem), ale cóż... Ciężko było na to patrzeć.:-(
 
Test Beta? Nie raczej nie? Badania dzieła się na inwazyjne a prędzej są nieinwazyjne mi najpierw robił usg genetyczne a później test podwójny wyniki będą do tyg czasu mają na celu określenie wad genetycznmych dziecka ;-) spokojnie test beta już nie jest potrzebny:-)
 
Justine - do badań prenatalnych z krwi należy też tzw test potrójny i tam się bada poziom białka AFP, estriolu i właśnie beta hCG. To badanie wykonuje się między 15 a 20 tc. Zwraca się uwagę na te 3 parametry i w zależności jak się od siebie różnią może to wskazywać na różne wady. Jest mniej czuły niż test PAPP-A, ale można go później wykonać.

A, tak jak piszesz, test podwójny jest połączeniem badania PAPP-A i beta hCG.
Dziewczyny, jak tam Wasze brzuszki? Może pochwalicie się? :-)
 
Ostatnia edycja:
Do badań prenatalnych z krwi należy tzw test potrójny i tam się bada poziom białka AFP, estriolu i właśnie beta hCG. To badanie wykonuje się między 15 a 20 tc. Zwraca się uwagę na te 3 parametry i w zależności jak się od siebie różnią może to wskazywać na różne wady. Jest mniej czuły niż test PAPP-A, ale można go później wykonać. Pewno chodziło o to badanie.

Dziewczyny, jak tam Wasze brzuszki? Może pochwalicie się? :-)

Mój już jest dość wysadzony,i w obcisłych bluzkach widać,że jestem w ciąży.
A jeszcze nikomu takiemu nie mówiłam,tylko tym najważniejszym.
Postanowiłam,że powiem dopiero po kolejnej wizycie która 10 kwietnia.
Jak zrobię zdjęcie brzusia to wstawie w odpowiednim wątku
 
Ogłoszenie parafialne. Nie mamy jeszcze wszystkich kobietek na liście.
Na liście są:

sunovia
Cyntia85
karolina1709
Syla55
Dorota.D
martina969
rjoanka
Czarna_85
Jujka
marrika29
sofijas
Mizzah
karina26
agniecha83
perla2212
katinka84
Monarti
aga_sen
MariM
Mikemi
kate2288
Domka12
garmelka
bombelek8
gosiak_85
ewelinaanna1992
Madziorrek
kkkarolina
pscółka i spółka
gnagna
irving
Zoś
judy38
kotulcia
magdus92
Melodja
miśka81

Kogo nie ma? :-)
Piszcie proszę na PRIV do mnie termin porodu i wiek.

Anecznik, Madzia93, Justine, Liz1988, K_a_s, Agaa1987, Pauletta - dajcie mi znać :-) Zaczęłam szukać w historii postów, ale to zbyt żmudne. Proszę o krótkie info na PRIV, bo w treści mogę przegapić :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cyntia zmobilizowałaś mnie i też się z ciekawości zmierzyłam :-), w najszerszym miejscu brzuszka (trochę poniżej pępka) mam 83 cm, a mierząc przez pępek wychodzi mi kilka cm mniej, może jakoś inaczej nam te brzuchy rosną ;) Mnie się wydaje że mój dopiero teraz powoli wchodzi w fazę wzrostu, choć sama już nie wiem. Raz wydaje mi się że jest już dość widoczny a raz że prawie wcale.

Liz1988 upiekłam Twoje ciasto bananowe, które wstawiłaś na wątku kulinarnym. Wyszło identyczne jak na Twoim zdjęciu i jest pyszneeee :happy2:

U mnie się jakoś pochmurzyło i zaczyna kropić deszcz. Dzisiejszy wieczorek spędzę więc chyba z jakimś filmem, bo mężu jeszcze w delegacji :/
 
Do góry