reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

reklama
sunovia, pscółka - dziewczyny rozwalacie mnie tymi rodzinnymi opowieściami z porodówki, uśmiałam się do łez :-D toż to sceny jak z kinowej komedii :-D

ja właśnie po obiadku, ale mi dziś smakował mniam mniam, wymyśliłam tagiatelle z nowym sosikiem i zniknęło w moment.
 
Maniek&Maniek Możesz sprecyzować o co dokładnie pytasz?:) Na NFZ są refundowane - w ramach ubezpieczenia, od prywatnego lekarza trzeba płacić - ale ja z moją kartą medyczną też mam badania z pakietu za darmo - wizyty także i to bez czekania na specjaliste:) Ale diagnostyka sama w sobie dokładnie taka sama - ja robię w jednej przychodni badania te ze skierowania na NFZ i te z pakietu medycznego:)
 
Mamusia - ja mam w granicach górnej normy, stąd wiem kiedy jest niedoczynność ;-) Na nadczynność też się daje jakieś leki. Lekarz na pewno będzie wiedział co podać. Nie martw się tym na zapas :-) Albo jak masz długo czekać na wizytę i wiesz, że będziesz o tym myśleć, to dla spokoju skocz do lekarza ogólnego. Ja biorę ponad miesiąc leki i tsh mi ładnie spadło do ok. 1,2. Z tego, co czytam, to problemy z tarczycą są dość częste wśród kobiet ok. trzydziestki..
 
Tsh w ciąży nie powinno przekraczać 2,5, a najlepiej gdyby oscylowało wokół 1 - 1,5. Nadczynność w ciąży nie jest zbyt groźna, niedoczynność (czyli tsh powyżej 2,5) owszem. Jeśli nie przyjmuje się jeszcze leków na tarczycę i tsh jest zbyt wysokie lub zbyt niskie należy zrobić cały pakiet badań czyli tsh, ft3 i ft4 (wszystkie 3 łącznie, jednego dnia).
 
W necie piszą, że między 1 a 2, a ginekolog mi powiedział, że najlepszy wynik to 1,5. Ja miałam jakoś 3,7 i myślałam, że jest ok, ale się okazało, że nie.
 
reklama
kotulcia - a Ty z jakiego miasta (jeśli można zapytać), bo u mnie nawet prywatnietrzeba do specjalistów czekać. A ciąży nie dało się prowadzić w CM w którym mam pakiet, bo terminy byłyza 3 miesiące do jakiegoś sensownego lekarza:baffled:
 
Do góry