reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Domka a ja podziwniam kobiety za to, ze maja odwage urodzic dziecko same. I bardzo czesto sa jeszcze lepszymi mamuskami niz "idealne panie domu".

Uwazam ze kazde dziecko ma prawo do chrztu, nie bede tutaj juz pisac o hipokryzji kleru gdzie sa przypadki pedofili czy nieslubnych dzieci. Czy o tych katolickich slubnych parach gdzie jej glowna rozrywka jest obgadywanie innych, szczegolne po mszy sw. Albo innych przypadkach. Skoro juz zabraniamy chrztu dzieciom ze zwiazkow bez slubu koscielnego, to zabronmy komuni czy bierzmowania tym dzieciakom co ich rodzice sie rozwiedli. No przeciez oni tez nie przestrzegaja dogmatow kosciola.
Sorry ale cisnienie mi podnosi pytanie, po co chcesz chrzcic skoro nie masz slubu. I co z tego? Modle sie, chodze do kosciola, nie kradne itd. Chce aby moje dziecko bylo wychowywane w wierze katolickiej a nie np muzulanskie, dlatego wlasnie niose je do kosciola a nie meczetu.
Sam papiez kilka miesiecy temu powiedzial aby nie odmawiac chrztu zadnemu dziecku a w pismie swietym jest napisane - pozwolcie dzieciom przyjsc do mnie.
I dlaczego w PL jest problem z chrztem a w Uk ksiaz az skacze z radosci ze ktos chce dziecko ochrzcic. I nie patrzy czy masz slub, czy jestes samotna matka. A sadziedzi nie wytalaja Cie palcami bo jestes bez slubu.
Polska mentalnosc niestety ale niezmieni sie szybko. Co do chrzestnych, z jakiegos powodu ich wybieramy prawda? I gdzie jest napisane ze samotna mama nie moze byc chrzestna, nadal moze wziac dziecko za reke i zaprowadzic je do kosciola. I chyba o to w tym wszystkim chodzi.

ps Katinka zaproszenie poszlo :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Pisałam ze nie jestem kościelna co nie znaczy ze jestem ateistką. Wierze w Boga tylko w kościele przestałam sie udzielać. Nie widze potrzeby brac ślub mieszkany skoro oboje wierzymy jedynie ja przestałam uczęszczać do kościoła bo taką decyzje podjęli rodzice a po pewnym czasie stało sie dla mnie naturalne Żr nie chodzę do kościoła a teraz jakoś tak cieżko wrócić.

Domka/ chrzestna pewnie jest osobą wierzącą. Ktora z nas czekała z sexem do ślubu niech ma prawo krytykować. Jesli sama współżyła a miała to szczęście nie zajsc w ciaze przed weselem niechaj pierwsza rzuca kamieniem ;) w tych czasach dziewice przed ołtarzem są jak komety widac je raz na sto lat ;) to czy samotna i w ciazy to jedno i to jej sprawa. Jesli wierzy to czemu miała by chrzesna nie byc :) co innego ateista... Jak bym nie wierzyła to bym sie nie zgodziła byc chrzesna. Ale niech każdy rozpatruje to we własnym sumieniu.

Prawie rok bez kłótni na forum a tu nowy rok witamy z pompą ;)

Ps wie ktoś co z gosiakiem i krotusią?? Jak juz mówimy o wielkich nie obecnych :)
 
Ostatnia edycja:
Oj ale się dyskusja rozpętała. Domka. U mnie też na chrzestna matkę biorę moją siostre, która jest samotną panną z dzieckiem. My ateiści ale chrzcimy dzieci.

Katinka: dobrze, że z chłopcem się dogadalas. Zdrówka i powrotu do zdrowia życzę.

My sylwka w domu spędzamy. Starsza córka spała długo w dzień a młodsza chodzi spać o 2 w nocy więc obie doczekają północy i o fajerwerki się nie martwię. Podglosze tv by zagłuszyć strzały. My dziś wieczór z Polsatem mamy. Dwie sałatki zrobiłam. Będzie pysznie.

Witam Nowa mamusie. NIK trochę trudny, pisze z telefonu więc trudno się cofnąć i sobie przypomnieć.
 
Choc niektóre z was mnie nie nie zlinczowały;-) dzieki.
A wiec zakonczmy ten temat.
Wejdzmy w nowy rok z usmiechem na twarzy i bez trosk;-)

My sami sie bawimy;-) mamy cipsy i drinki;-)Oczywiscie Polsat
 
E, każdy ma swoje poglądy. Każdy ma prawo do swoich i nikomu nie można zabraniać ich mieć i ich na głos wypowiadać. Dyskusje są dobre, naprawdę nie ma co się denerwować.

To też jest fajne, że możemy porozmawiać tu też na głębsze tematy niż firma pieluch :)
 
reklama
Napisałam tak bo zaczelam odczuwać napięcie a uważam, ze to zupełnie niepotrzebne...

Kwestia polityki i religii budzi często skrajne emocje i uczucia. Wierzę, że każda z Nas nie zamierzała nikogo urazić a jedynie wyrazila swoje poglądy. Nieporozumienia wynikają też z formy przekazu. Nie widzimy ani mimiki ani gestów i byc może zbyt surowo odbieramy to co zostało napisane. Róbmy tak jak podpowiada nam sumienie i tak byśmy byli szczęśliwi. Pamiętajmy ze to My( a nie ktos inny )będziemy żyć z naszymi wyborami.
 
Ostatnia edycja:
Do góry