reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Pomimo wrzaskow przy jedzeniu Inga zjadła 150ml mm - jeszcze nigdy tyle nie wciągnęła. No ale przy poprzednim karmieniu tylko 60.
Starszą wreszcie mąż zabrał do kąpieli, bo już mi uszy puchly. Temu dziecku buzia się nie zamyka ;-)

Inga też ulewa, ale myślę, że w granicach normy. Czasem się zdarza porządny chlust, że wszystko zalane, a czasem jej pocieknie trochę z buźki jak już leży po odbiciu.

Muszę jutro zrobić segregacje w szafie, bo z wielu rzeczy już wyrosła. Tak jak przypuszczałam sporej części nie miała nawet raz na sobie.
 
reklama
sunovia - na Matiego już w szpitalu były za małe te śpiochy, które na po porodzie dla niego przygotowałam:-D dobrze, że to okazało się później (zabrali go tylko w pampku pod lamy) a nie przy położnej:-D
 
Pscółka - no ja niestety Pani Doktor słuchać nie będę. Zwatpilam pi ostatniej wizycie jak zasugerowała ze za jakis czas piwinnam sie udac do psychologa z Pola bo płacze jak ja ubieram no hmmmm :/ Poza tym cały czas co innego mowi. Wracam do swojej starej państwowej przychodni.

Jeśli chodzi o kupki to jeśli sa plynne ale nie wsiakaja w pieluche to jest to jak najbardziej ok.

Mam pytanko do Mam karmiących mm. Słuchajcie ja wiem, ze juz się i to pytalam, ale zglupialam! Jak to jest z tym karmieniem. Na puszce pisze 6 x 120 ml. No i oczywiście ja jak baran tego się trzynam z tym ze u nas jest 7 karmien! No np. 1 rano - 5, 2 - godzina 9:30, 3- 23 godz, 4 - 16 godz, 5- 19 godz, 6 - 22 i 7 np. O 2 w nocy. Trochę sie boje ze ja przekarmie :/ troche tego sie słucha jednak
 
Ja miałam na wyjście taki misiowy kombinezon, to mi się mała w nim gubiła, był dużo za duży. Teraz też jej go ubieram na spacery, ale jest już na styk. Zaczynam się obawiać czy mi zimowy na całą zimę wystarczy.
 
Mizzah, nie bardzo rozumiem ten twój harmonogram karmien, 9:30 i 23, a potem 16?
A zawsze ci zjada pełne 120ml? Zresztą to są ogólne normy, a dzieci się różnią, jedne potrzebuja więcej, inne mniej. A dopajasz czyms?
 
Sunovia - to nie harmonogram stały a przykład jak dzis było. Godziny nocne zakladam hipotetycznie bo może być różnie. Wkradl się blad : zamiast 23 miało byc 13 godzina. Ona to miłośniczka mleka jest...wypija wszystko. Sporadycznie zdarza się jej nie dopic...nie przepajam

Moja tez ulewa. Nie wiem co jej dzis jest. Nie spi od 9:30. Po karmieniu płacze. Nie jest to wielogodzinne ale jednak :( wirm ze to gazy. Teraz mąż ja karmi w drugim pokoju i słyszę ze poplakuje :( średnio ten infacol pomaga....
 
Przy mm powinnaś choć trochę przepajac, bo ono jest gęste. Chyba, że podajesz też pierś, ale z tego co kojarzę to chyba już mnie?
Przy kp najpierw leci rzadkie mleko, którym dziecko się napija, a po chwili tresciwsze, którym się najada. Mm to mleko tylko "do jedzenia", jeśli nic oprócz tego nie pije, to może mieć problemy z brzuszkiem i kupka.
 
reklama
Mizzah - haha, dobre z tym psychologiem:-D. A to są dzieci, które przy tym nie płaczą?:cool2:. No właśnie kupki Matiego są tak płynne, że wsiąkają w pieluchę, tylko te grudki zostają na powierzchni. Czasem jest tylko kleks z takiej zabarwionej cieczy bez grudek.
 
Do góry