reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Wiotkosc krtani ma bardzo dużo maluszków, wiele z nich nawet niezdiagnozowana, więc rrodzice żyją w nieświadomości. Może to i lepiej, bo to zwykle nic takiego, nic się z tym nie robi i samo przechodzi. Chyba, że dziecko bardzo ulewa np. i przez to za mało przybiera, to podaje się leki na refluks itp.
 
reklama
Dziewczyny, mam pytanie odnośnie szczepienia bo widzę że wiele z Was decyduje się na 5 w 1 a czemu nie na 6 w 1??? Nie ukrywam, że ja myślałam o tej drugiej. Dodatkowo rotawirus bwz pneumokoki przynajmniej na razie. Czas jest miedzy 6 a 10 tyg ???? Pytam bo ta nawidzona lekarka odradzala nam szczepienie ze względu " na stan zapalny jelit" oraz bole Poli :/ tak jak pisalam diagnoze oparla na tym ze Pola plakala w gabinecie i czasem poplakuje w domu - bez komentarza no i śluz w kupce. Btw po wysypce nie na śladu. Więc jak z tymi szczepieniami???
 
My szczepimy 5w1, ponieważ jest tańsza, a 6w1 to jest dokładnie to samo plus wzw b, które jest refundowane i je dostajesz tak czy siak, więc jeśli wybierasz 5w1 to Masz ten sam zestaw tylko w dwóch wkluciach.
 
Cyntia do nas przychodzi Pani Helena, też fajna położna, a dziś idziemy na pierwszą wizytę do pediatry, zobaczymy czy dobrego wyboru dokonałam

Mizzah ja tak samo jak Sunovia wybrałam 5 składnikową ze względu na niższe koszty. Obydwie szczepionki skojarzone mają taki sam skład, tylko różnica jest przy wzw b, a jak w szpitalu decydowałaś się na zmianę tej refundowanej na płatną to po 6 tygodniach też warto to zrobić, i w tym przypadku 5 jest lepsza
 
Ostatnia edycja:
No właśnie w szpitalu wybrałam engerixa i tę szczepionke chciałabym kontynuować. Czyli podsumowując i upewniajac się że dobrze rozumiem. Nie ma dużej różnicy pomiedzy 5 w 1 i 6 w 1 tylko wybierając opcje 1 muszę zaznaczyć ze chce engerixa dodatkowo bo nie ma go w 5 w 1??? Nie opłaca się go brać w pakiecie 6 w 1???
 
Ostatnia edycja:
Dziś kończę 41 tydzień. Jak spoglądam na listę rozpakowanych mam to tylko mi i katince udało się chodzić tak długo w ciąży. Nie tylko zostanę ostatnia ale jeszcze wygram tytuł najdłużej chłodzącej w ciąży. Troszkę to frustrujące. Co wchodzę na forum to marudzę. Wybaczcie ;)
Ściemnianie nic nie da. Podłączą mnie pod ktg i jak wyjdzie ok to dalej każą czekać. Zostało mi max 6 dni i wywoływanie. Boję się że jednak mnie to czeka bo u mnie cisza. Zero objawow :(
 
Judy popatrz na to z innej strony, widocznie masz tak wygodny brzuch ze nuni sie nie spieszy bo jej dobrze tam:) czasami dzieciaczki potrzebuja wiecej czasu. Wiele dziewczyn z forum rodzilo tez bez zadnych wczesniejszych oznak. Zreszta ja tez, poza tym ze mialam masaz szyjki i po tym plamilam. Tak wiec przestan sie smucic tylko sie relaksuj bo po juz nie bedzie kiedy. Wiem ze ciezko sie relakosowac teraz, ale chociaz sobie pospij zebys miala duzo sily.

Co do szczepien, to mam zdecydowac czy chcemy szczepienie przeciw gruzlicy. Co myslicie o tym? W UK pierwsze szczepienie po 2 miesiacach dopiero.
 
My 5w1 plus Engerix (120 + 70 zł).

Judy - poszukaj w necie może jak przeprowadzić tzw relaks autogenny. Może pomoże się rozluźnić. Ja to bym od zmysłów odchodziła ;) - w 38 tc już miałam dość. Dasz radę, a gdy poczujesz ciepło tego dziwnego stworka, który z Ciebie wyjdzie, to o wszystkim zapomnisz :)

Nie lubię, gdy Adi męczy się z gazami i kupka. Dziś trwa to od 5 :( Kweka, sili się i pada. Przysypia na parę minut i znowu.
 
Dzięki dziewczyny. Wiem że to tylko max 6 dni ale teraz czas mi się tak okropnie rozciąga w nieskończoność i przechodzą dziwne myśli do głowy. Muszę się wziąć w garść ;)
 
reklama
U nas dzis nocka rewelacyjna! :) Maly spal od 22 do 3 a potem od 3:45 do 6 i to zasnal sam z powrotem w swoim lozeczku. O 6 go nakarmilam i spi do teraz na moim brzuchu :) czemu tak nie jest codziennie?...
 
Do góry