reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Ruda z jednej strony moze i lepiej. Zbadają cię i chociaż bedziesz pewna ze z maleństwem wszystko wporządku. Ja na pierwsze ktg muszę czekać do 9 dni po terminie. W piątek jedynie sprawdzą małej tętno, mój mocz i ciśnienie... Nie ocenią przepływów , jakości i ilości wód itp. Trochę mnie to martwi bo wolała bym jednak zeby bardziej to skontrolowali... Tutaj jednak jest procedura i trzymają sie tego rękoma i nogami.
 
reklama
Garmelka, ja tez mialam zgage ale moja mniej kudlata a wlosy zaczynaja jasniec. No ale Twoja to ma wloski piekne, zreszta cala jest piekna:)
 
Garmelka, ja tez mialam zgage ale moja mniej kudlata a wlosy zaczynaja jasniec. No ale Twoja to ma wloski piekne, zreszta cala jest piekna:)

Dziękujemy ciociu :)

Moja przespała cała noc - szok jadła o 22 - 3 i 7:30... Za to teraz zaparcia i spinanko :(
Dzis znowu przychodzi środowiskowa / one przychodzą 2 czy 3 razy?
 
U mnie położna była już 3 razy i jeszcze ma przyjść w tym tyg.

A mi coś się dziecko popsulo. Obudziła się już po północy (zwykle pierwsza pobudka jest ok 2-3) i co najgorsze po jedzeniu nie chciała zasnąć. Mąż chyba z godz z nią chodził, potem ja ją próbowałam uśpić przy cycu i dopiero przed 3 się udało. Tak to jeszcze nie było.

Dziś mam kontrolę u gina.
 
dziewxzynki oprocz wniosku o macierzynski cos jeszcze trzeba ?

drugie pytanie, my narazie na/samym cycku, ale wiadomo w nocy czesto sie budzi.mam odciagac i odcrazu podawac ? Ile w w butelce na tym etapie. Jezu jha nic nie wiem. Przechowujecie pokarm czy cus ?

Nie wiem jakie nakldki ma mi maz kupic bo mnie bola brodawki,

A i na nagle przypadki chcialam kupic op. Mm ale jakie o panie ale ja bieogarnieta

 
Coś się chyba rusza no ale nie wiem czy to to....:no: Jakby odeszły mi wody to było by super a tak to sama nie wiem...
Od 6 do 8 miałam chyba skurcze co 5-9 minut potem co 20 a teraz znów tak co 10... tylko ja nie wiem czy to skurcze czy nie? Ból łapie mnie tak na minutę ale tylko na dole brzucha a raczej bardziej jako ból jajników... nie wiem co robić jechać do szpitala czy poczekać?
 
dziewxzynki oprocz wniosku o macierzynski cos jeszcze trzeba ?

drugie pytanie, my narazie na/samym cycku, ale wiadomo w nocy czesto sie budzi.mam odciagac i odcrazu podawac ? Ile w w butelce na tym etapie. Jezu jha nic nie wiem. Przechowujecie pokarm czy cus ?

Nie wiem jakie nakldki ma mi maz kupic bo mnie bola brodawki,

A i na nagle przypadki chcialam kupic op. Mm ale jakie o panie ale ja bieogarnieta


Co do nakładek to kup sobie jak najmniejsze, mi położna tak kazała. Chodzi o to aby jak najmniej powietrza zbierało się między nakładką a brodawką bo dziecko wtedy ciągnie jak najmniej powietrza a dużo mleka. Ja mam S z "Canpol babies".

Co do karmienia to ekspertka ze mnie żadna ale w szpitalu mnie wystraszyły że mały nic nie przybiera tylko spada na wadze i sprawdzały ile mam pokarmu. Powiedziały że co dwie godziny mały powinien zjeść 40ml i jak się nie obudzi to go budzić. Mój miał żółtaczkę i przesypiał ale już jest ok i super przybiera.
20-10 3400g
22-10 3380g (wizyta położnej: zmiana nakładek na mniejsze, budzenie małego co 2 godziny, rady położnej były bezcenne!!!)
27-10 3550g
04-11 3880g

Ja karmię tylko cycem, bez żadnego odciągania, położna powiedziała że super bo tak mi się laktacja unormuje i z karmieniem nie będzie problemu.

PAULETTA86 spróbuj bez odciągania i kup sobie te najmniejsze nakładki, na początku ból niesamowity ale jak maluszek się nauczy to potem sama radość. Najważniejsze żeby dziecko przybierało na wadze. Ja karmiłam co dwie godziny tak przez pół i było ok. No i jeszcze jedna rada na brodawki, mi maści nie pomogły nic i położna powiedziała że najlepsze jest własne mleko jak coś zostanie w nakładce to smaruj tym brodawki albo troszkę odciśnij i rozcieraj.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ruda- trzymam kciuki zeby to było to ;) u mnie nadal cisza wiec pewnie zostanę ostatnia. Powodzenia i jakby to było juz to to lekkiego porodu :)
 
Do góry