reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Gosiak - w Anglii (Ty mieszkasz w UK?) Jest do kupienia Dentinox Infant Colic Drops i jest dla noworodków właśnie. Dostałam buteleczkę, ale póki co nie używam.

Ah, no liczę, że powoli wrócę do przyzwoitego jedzenia. Suche bułki, sucharki i płatki kukurydziane sote na śniadanie i kolację to masakra. Niech tylko młody zacznie mi kiedyś pyskowac! Tak się katuje dla niego :(
Chciałam mieć szybko drugie dziecko, ale teraz widzę jak czasochłonne jest zajmowanie się takim dzieciaczkiem.

Mamy problem z odbijaniem. Nosz, ostatnio prawie wcale nie odbekuje. Ile czekacie za bekiem?

_______
EDIT: i są wrzaski i wicie się :( Chyba jednak nabiał póki co mogę sobie pooglądać u męża na talerzu. Ryczeć mi się chce....
 
reklama
Martyna my mielismy zaczatki kolki i teraz podajemy infacol profilaktycznie. On nieszkodzi bo nie zostaje w dziecka systemie i nigdzie nie wnika. Nie musisz podawac go przy kazdym posilku, musisz pobserwowac reakcje. Julka jutro bedzie miala 3 tygodnie, zaczelam podawac okola tydzien temu. Mizzah, zlej kuzynke. Mi bratowa ostatnio wmawiala ze zle przystawiam do piersi, powiedzialam jej ze ja sie nie wtracam w jej sposby wychowowawcze. Wyobrascie sobie ze lekarz dzwonil i nas nie przymie. Mamy odebrac recepte z recepcji na dupinke i smarowac 2 razy dziennie i jak nie przjedzie w ciagu 5 dni to laskawie nas zobaczy. Co do kikuta, jak nie ropieje i nie smierdzi to nie ma co sie martwic. Po cesarkach pepowina dluzej zasycha no i byla bardzo gruba. Dzisiaj mam kolejna dostawe octeniseptu, wiec bede pryskac. EDIT - Cyntia, moja wlasnie tez nie chciala odbijac do czasu infacolu. Moze i u Was sie sprawdzi. Ja wczoraj przy placzu ( mala dostaje spazmow przy kupce bo ja dupka piecze) sciagnelam pieluche, umylam i podmuchalam suszarka na pupcie i sie uspokoila:)
 
Ostatnia edycja:
ja jednak poszłąm w spirytus do pepka i zaczynam widziec efekt,zaczyna obsychac lepiej.U nas juz 2 tyg i ten pepek był taki sam.Stwierdziłąm ze sprawdzony sposób najlepszy
 
Renisus - do bani ten lekarz :/ nie masz tam innego, jakiejs alternatywy? Lekarz powonien Was obejrzeć a nie pieprzyc głupoty ze jak nie leci ropa to wszystko ok :/ mi w piatek lekarka powiedziała jak chcialam się umowoc na wizyte ze nie ma potrzeby jej odbycia bo śluz u niemowląt to norma i adieu :/
 
Odnosnie karmienia "przy ludziach" - ja kupilam sobie taka chuste dla karmiacych piersia, zaczepia sie to na szyi, dekolt ma lekko usztywniony i formuje taki odstajacy kolnierz dzieki ktoremu mozna zagladac do dziecka, a nikt postronny nie widzi co sie dzieje pod chusta :) calkiem fajne rozwiazanie na sytuacje gdy nie chce swiecic cycem przy osobach postronnych :) takie cos https://www.google.pl/search?q=chus...KuOS7Abjk4E4&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1024&bih=672

ps u nas tez ogromny problem z ulewaniem, jestem wieczne zarzygana, czasem nie zdaze malego przerzucic na ramie a juz sie ulewa....
przebiernkom nie ma konca... :(
 
Ostatnia edycja:
Mizzah, wlasnie tutaj mamy tylko rodzinnego i te siostry srodowiskowe (przychodza po porodzie jak polozna przestaje), ewentualnie szpital. Sa polscy lekarze ale tylko ginekolog, ortopeda i stomatolog a i tak nie u nas w leicester.
 
Ej laski:) byłam dzisiaj u pediatry na kontroli, takiej durnej baby to jeszcze nie widzialyscie:)
Moja Iza urodziła sie z waga 3800kg a spadła najniżej do 3580kg. Dzis w 12 sobie życia wazy 3870kg i lekarka zapytała mnie czy chce mieć grubaskę a nie zgrabna dziewczynę za corke? Czaicie?? Az mnie wryło w ziemie:) hehe powiedziała ze z takim tempem to bedzie tyla kilo miesięcznie a przecież wiadomo ze dzieci rożnie jedzą i rożnie bywa z ich apetytem... Poza tym w szpitalu powiedzieli mi ze aby żółtaczka zaczęła ustępować dziecko musi przybierać na wadze... Szok!
A i jeszcze jak ja badała to mowi do niej: mama chce z ciebie zrobić spaślaka...
 
Garmelka odgryzlas jej sie? Moja bratowa uslyszala tez kiedys ze dziecko ma nadwage a wazyla ksiazkowo. Moja Julka wazy juz 4200 i ja sie ciesze ze przybiera na wadze. A jej drugi podbrodek to kocham. Przeciez dzieci zaczna sie ruszac i to spala. No i masz racje, przy naswietleniach na zoltaczke dzieci musza duzo jesc i pic. Zreszta wez tu nie karm dziecka jak glodne. Zlej ja !
 
reklama
Czytam i oczom nie wierzę, że lekarze moga z takimi tekstami wyskakiwac, zwłaszcza jeśli nie mają podstaw. Ja bym chyba nie wytrzymała i powiedziała kilka pięknych słów.

Ale jak moja starsza córka była niemowlakiem to moja mama też ciągle mówiła, że jej daję za dużo mleka, rozpycham jej żołądek, tucze ja i takie tam. Z kolei jak mała zaczęła chodZić, to szybko spadła z 75 do 25 centyla, a i z jedzeniem u niej różnie, więc teraz wyslu****e jaką to jest chuda i na pewno źle ją karmię hehe.
 
Do góry