reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Magda - w przypadku mleka z piersi nie ma czegos takiego jak za dużo. Poza tym każde mleko inne - w sensie inaczej kaloryczne. Może masz dużo tego wodnistego, a to tłustsze, sycące zaczyna lecieć później niż u przeciętnej "Zosi". Nie wiesz tego. Zawsze najpierw leci wodniste, a później tłuste. Dlatego ważne, by w jednym karmieniu karmić z jednej piersi.
Dziecko samo reguluje tę potrzebę.
I już od lat nie karmi się szablonem co 3 h, tylko na żądanie :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja przepajam raz dziennie, wypija ok 10ml. Więcej się chyba jeszcze nie zdarzyło. Ale dostaje też pierś, więc tym też się trochę napija.

Na katarek dla takiego maluszka to chyba najlepsze zakraplanie solą fizjologiczna lub wodą morską i frida albo katarek, ewentualnie inhalacje. No i jakiś segregator pod materac pod główką i książki pod nogi łóżeczka, żeby główka była wyżej. Mi pediatra zawsze mówiła, że takie maści są dla maluchów zbyt duszace.
 
Atagata - jak się czujesz?

Ja dzisiaj robię test mleczny. Zjadłam bułkę z masłem i serem oraz wypiłam inke z mlekiem. Trzymajcie kciuki!
 
Ja czekam na położną. Mam nadzieję, że to już ostatnia jej wizyta, bo i tak zero z niej pożytku, a tylko mi plany psuje. Swieci słoneczko, na spacer mogłabym iść, a nie siedzieć w domu.
 
Ale mi pojechala kuzynka :( jeszcze nigdy mi tak w pięty nie poszło. Jestem wyrodna matka, ze mam mleko a nie chce karmić! !! Ze gdybym robila tak jak ONA i odciagala co 3 h to mogłabym dziesiecioraczki wykarmic. Ze powinnam zrec ryz i warzywa dla dobra dziecka i krzywdę jej robie ogromna ; (
 
reklama
Cyntia - tak popijam szalwie na szczescie w sklepie polskim dostalam...odciagam tylko odrobinke, stwierdzilam,z e do miekkosci to bedzie kolko zamkniete i dzis juz lepiej uffff . Pamietam, ze z Tymkiem to 100 ml szlo mi szybko, ale wiadomo , ze u kazdego inaczej

Mizaah
- ja wlasnie pytalam polozna to powiedziela aby nie dawac nic oprocz mm, ale wiem ze chyba sie powinno i nie wiem sama ile i jak. DObrze, ze pytasz moze ktoras z dziewczyn napisze . To tez kuzynka sie popisala. Nie sluchaj jej... Robisz co mozesz, dla Was.....sluchaj swojego instynktu...ja osobiscie trzymalabym sie tego co lekarze mowia

Jesli karmicie piersia i jest katar to warto wkropic po kropelce mleczka do noska

Od kiedy podajecie wit D ??? poczekac az Malutka skonczy tydzien ???
I od kiedy kropelki na kolke ?? chcialabym tak profilaktyczie co do 2 buteleczki, ale na SabSimplex jest dawkowanie od 3 tyg zycia...
 
Do góry