reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Marika - jestes mega dzielna kobieta!! Niunia na pewno po tez i jeszcze troszkę i będziecie razem w domku.

Domka- dziwne nam pępek odpadł mega szybko 5 dnia... Ale słyszałam ze niektóre dzieciaki po 3 tyg maja.

Dziewczyny moja ma 11 dobe- czy wybudzać ja na jedzenie??? Masę urodzeniowa ma plus od dwóch dni zaczęła przybierać ponad to... Jak wy robicie? Bo ja wybudzam ale czasami jak spi to mi szkoda...
 
reklama
Rjoanka chciałam karmić piersią ale od początku mialam mało pokarmu,płakać mi się chciało. A te 60 ml co uda mi się ściągnąć,to po całym dniu,badz dwóch. Mały był non stop głodny i niespokojny. Karmiłam go mm a raz dziennie z piersi. Ale to bez sensu,bo i tak był zaraz głodny,dlatego taka decyzja ze nie karmie z cyca
 
Babina, rozumiem na pewno w ten sposób oboje będziecie spokojniejsi.
Garmelka, mi pediatra na kontrolnej wadze powiedziała zeby nie wybudzac w nocy jak juz zaczęła przybierać.
Pscolka, dobrze, ze już jesteś. Ale Cię przytrzymali.
 
Dziękuję kochane...mala miała atak czegoś, nawet nie wiem czego :( o 19 dostala mleczko lecz wpierw infacol i zaczęło się. ..na raczkach zle, na brzuszku zle , wije sie okrppnie, placze yeraz ptzestala bo gigantycznego baka puscila i kupe
 
Ostatnia edycja:
garmelka, jeśli prawidłowo przybiera to nie wybudzaj.

babina, ja nie daję żadnej herbatki. Jeśli karmisz tylko mm to najlepiej przepajac wodą.

marrika, to fajnie, że mozesz wrócić do karmienia piersią. Trzymam kciuki, żeby malutka dzielnie wytrzymała tak długo bez jedzenia.

Moja się w dzień wyspala i teraz był problem. Ale już śpi, ja kończę kolację i też idę spać.
 
Mizaah nie smuc sie , jak tylko maalenka poczuje sie lepiej zobsczysz jak radosne bedziecie spedzac chwile ! Glowa do gory

Garmelka - najwazniejsze abyscie wy obie byl zadowolone ! Wlasnie z tego wzgledu po 36 godz karmienia przeszlam na mm ;)

Ja wlasnie wlacze z nawalem ! Cholercia jak boli odciagnelam laktatorem do miekkosci i mam nadzieje ze jakos sobie z tym poradze i wszysyko szybko sie zasuszy. A wy jak sobie z tym radzicie ??? Tu mi raczej nie przepisza tabletki wiec musze sama to zrobic. Myslalam ze jak ksrmic nie bede to sie laktacja nie rozkreci :/ bo w szpitalu Nelcia jadla tyle o ile ....
 
Gosiak - przy nawale lepiej nie odciągać do miękkości, bo to kółko zamknięte. A masz możliwość kupić szalwie? U mnie pomogła przy nawale (choć wtedy to już był obrzęk - ogromna pierś w grudach).

Marrika - przykro mi, że takie macie stresy. A jak tatuś w tej sytuacji? Daj znać później.

Madziorrek - już niedługo, Kochana :)

Justine - śliczny synek!

Mizzah - są czasem sytuacje, w których nie mamy wyjścia. Najważniejsze, że jest rozwiązanie.

Ja dzisiaj przez ponad godzinę ściągnęłam z 2 piersi 100 ml. Ile czasu zajmuje Wam odciąganie?
Z jednej 40, z drugiej 60, a jestem pewna, że młody wyciąga o wiele więcej, bo po jego ciumkaniu mam totalne flaczki. Z tym, że w ciągu dnia często wisi na cycu i długo je.

Szukałam w necie informacji czy dać przesypiac noce bez jedzenia noworodkom i małym niemowlaczkom i generalnie piszą, by takie maleństwa jednak wybudzac, jeśli przerwa jest dłuższa niż 4 godziny.

Raz myślałam, że młody był 7 godzin bez jedzenia, ale mąż się upiera, że 5, bo przecież karmiłam nad ranem, a ja byłam tak zmęczona, że za chiny nie pamiętam. W ogóle mieszają mi się dni ze zmęczenia.
Dziś dzień bez wit. D i bez bólu brzuszka. Tylko takie tam pierdki i kwekanie co parę godzin.
 
reklama
Garmelka, Babina ja mam ten sam problem! Mało pokarmu, z obu piersi ledwo 10 ml ściągam:-( strasznie chciałam karmić piersią ale niestety jak byłam w szpitalu 2 dni to dopiero na trzeci dzien dostałam pokarm, mały taki cwany ze nie chce cyca bo z butli leci i nie trzeba sie męczyć!
Wczoraj sie popłakałam bo przy próbie dostawienia go musze z nim walczyć i tak krzyczy jakbym mu krzywdę robiła :-( położna mowila żebym sie nie poddawała i codziennie próbowała, dzisiaj po raz pierwszy pocyckal obydwie piersi bez płaczu ale niestety nie mam pokarmu wiec musze go dokarmiać mm!
Pol dnia dał mi dzisiaj popalić bo chyba go brzuszek bolał ale naszczescie przeszło, babcia zrobiła mu herbatke z kopru włoskiego, najlepsza na kolki i problemy jelitowe, zrobił kupkę, puscil pare bączków i wreszcie zasnął!
Dziewczyny ile mleka mm daje sie 5-dniowemu dziecku? Moze za duzo zjadł! Strasznie pazerny jest na jedzenie!
 
Do góry