reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

marrika - no fakt, ja zapomniałam że Ty w szpitalu, a ja tu o sposobach domowych piszę:-D No właśnie mąż mojej fryzjerki też jej mówił "ciesz się głupia, że spokojne dziecko masz" ale ją coś tknęło. Mojej siostry córcia przesypiała nocki już po miesiącu, no ale to w sumie aż miesiąc.


babina - co do czopa to nie pomogę, bo nie wiem kiedy mi odszedł, ale z tymi wodami to właśnie czuje się je w sobie jak się leją i one są ciepłe (tylko to kurna chyba przy większej ilości czuć, już nie pamiętam) i nawet jak zaciskasz zwieracze to one dalej lecą, w przeciwieństwie do siuśków. Jak nie masz w domu pasków do sprawdzania ph to przejedź się na IP one tam mają takie testery. A do ilu godzin w Twoim szpitalu trzeba się zjawić jak wody odchodzą? Bo mi to w sumie położna od razu kazała do siebie dzwonić, a w moim szpitalu praktyka jest że tylko 6 godzin czekają z porodem. A wiem że są takie szpitale że i kilka dni dopuszczają.
 
reklama
Mizzah - ja miałam i mam świra na punkcie szczepionek, więc wspomniałam już o tym na etapie podpisywania umowy z położna, a potem także przy porodzie. Czy ktoś się później jeszcze pytał to nie pamiętam. Koszt bodajże 60 zł.
 
Pscółka: a mnie si,ę nikt nie pytał jaką chcę szczepionką w szpitalu. A ty skąd wiedziałaś, że jest jakaś szczepionka z dopłatą?
 
Ginka mówiła ze jak odejdą wody jadę do szpitala,tylko ja nie mam pewności czy to wody. W szpitalu byłam w pon bo mi się wydawało ze mały się mniej rusza,chcieli mnie zostawić na obserwacji ale nie chciałam bo było wszystko ok. Pewnie by pomyśleli ze jestem normalna ze tak jeżdżę do szpitala cały czas. Poczekam do jutra,co się będzie działo i kupię te paski.
 
wawka - bo tak jak Ci pisałam mam świra na punkcie szczepionek, strasznie emocjonalnie do tego podchodzę. Jak dowiedziałam się o pierwszej ciąży to się poryczałam, nie ze szczęścia tylko dlatego że będę musiała podjąć decyzję o szczepieniu. Tak samo ryczałam na szkole rodzenia jak był temat szczepień. Z tej racji, że mam autystycznego siostrzeńca to siostra mi powiedziała, a potem zapytałam położną czy w szpitalu jest taka opcja. Za jej (siostry) radą także zaczęłam robić morfo z rozmazem ręcznym przed szczepieniami. Dzisiaj też mnie siostra zasypała mailami odn. szczepionek jak się dowiedziała, że szczepię skojarzonymi. Ale tych maili nie przeczytałam, bo wiem, że jeszcze gorzej przeżywałabym te szczepienia:-(.


babina - jesteś już w terminie więc nie jest to takie nieprawdopodobne;-). Zapewniam Cię, że nie wyjdziesz na histeryczkę jak pojedziesz na IP upewnić się czy to nie wody. Z drugiej strony jeśli są bezbarwne to panikować nie trzeba. A to Ty masz tą ciocię położną? Nie możesz do niej zadzwonić?
 
Pscółka i spółka - o kurcze jestem totalnym laikiem w temacie szczepionek :/ Z ręką na sercu nie mam zielonego pojęcia jaka szczepionka po co na co i kiedy. ..czyli mowisz ze by powiedziec ze chce e...cos tam bo jest "lepsze"??? Bo ja nawet nie wiedziałabym jak umotywowac swoją prośbę :/
 
Chyba jednak poczekam do jutra. Ciocia mi powiedziała ze ona to jeszcze u mnie porodu nie widzi jak mnie w pon badała. Dala mi czopki na zlagodzenie szyjki. Dziś mam wziąść dwa od razu. Zobaczymy do rana co będzie
 
reklama
Mizzah - ja też staram się za dużo nie czytać, tylko tyle ile to konieczne. Euvax jest w wielu krajach wycofana bo miała dużo reakcji poszczepiennych, engerix niby jest lepszy. Generalnie chodzi o unikanie szczepionek które są konserwowane pochodną rtęci. Info poniżej, tylko nie wiem z którego roku to dane, bo wiadomo firmy też zmieniają składy.

które szczepionki zawierają lub nie rtęć ( thimerosal)? Oto ich lista, oparta na danych z Polskiego Urzędu Rejestracji Lek ów:

* Euvax (Wzw B, Life Sciences, prod. koreańska) – 0,01 % THIM
* Engerix B (Wzw B, Glaxo) – 0,005% THIM
* Hepavax - 0,01%
* D.T.COQ (DTP, Sanofi) – 0,01 % THIM
* DTP (Biomed, Kraków) – 0,01 % THIM
* TETRAct-HIB (DTP+Hib) (Sanofi) – 0,01% THIM
* D - Szczepionka błonicza (Biomed) – 0.01% THIM
* DT – Szczepionka błoniczo-tężcowa (Biomed) - 0,01% THIM
* DTP - Szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa (Biomed) – 0,01% THIM
* Szczepionki przeciw grypie (opakowania wielodawkowe) – 0,01 % THIM

0,01% thimerosalu dostarcza jednorazowo 25 mikrogramów rtęci w dawce szczepionki.

Co do innych szczepionek obecnych w Polsce na rynku, nie mam pełnych informacji.
Nie powinny go mieć następujące szczepionki:
Infanrix
Imovax
Poliorix
Act-Hib
Hiberix
Pedvax Hib
Procpomvax
Pentaxim
HBVaxPro
Tripacel
 
Do góry