reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Dzień dobry,

dzisiaj rano zobaczyłam szron za oknem :szok:

Spało mi się dobrze :tak: Jak tak policzyłam to dwa tygodnie nie wychodziłam z domu. Dziś muszę się chociaż do sklepu ruszyć.

Czy są dziś jakieś rodzące?

Mroczko: to kiedy Ty się wysypiasz skoro w nocy nie możesz spać?

Katinka: z upławami nie pomogę, w tej ani w poprzedniej ciąży nie miałam żadnych kolorowych upławów.

Kotulcia:
a nic nie mówią o wywołaniu Tobie porodu? Ile można człowieka męczyć.
 
reklama
Cześć Mizzah ja juz po śniadaniu leze w łożku ...moze uda mi sie zasnąć jeszcze ... Daj mi Boże choć 1-2! Cianienie mi skacze cały czas mierze co 2-3 raz 120/90 potem 160/100 i po środku i tak w kółko rano i na wieczór biore tabletki na zbicie ciśnienia wtedy odpływam bo chce mi sie spac .... Wawka2013 kiedy dobre pytanie ? Na raty raz mi sie uda a raz nie wtedy chodzę jak zombi ... Pocieszam sie myślą ze jeszcze 6 dni
 
Ostatnia edycja:
Panna - jak poprzecznie to jest malusieńka szansa, że dziecko się obróci. Tak jak mówisz koniecznie na usg trzeba będzie sprawdzić. Trzymam kciuki:tak:


wawka - mój rozpycha się niemiłosiernie, ale czy od tego jest twardnienie czy to po prostu takie odczucie przy przeciąganiu to naprawdę ciężko mi odróżnić. W każdym razie jest mało komfortowo.


Mona - sobota już niedługo, będzie ok.:tak:


gnagna - to zaszalałaś z tą zmianą, nie wiem czy nie za dużo wrażeń miała na raz, no ale jak się udało to ok. A butlę dajecie w sypialni? A ząbki gdzie myjecie? Sorki że tak wypytuję, bo u nas to jeszcze nie funkcjonuje i po kaszce to już tylko bajka i spać:cool:


Mizzah - to może jak Cię przeczyści po nachosach to coś się ruszy;-)


rjoanka - a kiedy ta okazja na bombonierę będzie? bo raczej chyba nie po porodzie...:-D
 
Hejka!!!
A ja dzisiaj postanowiłam nie narzekać :)
Ogląda któraś DDTVN? Była rozmowa o cięciu cesarskim, gościem była janette kalita (czy jak to tam sie pisze)... Ale była tez Anna wendzikowska- jezusie ale ta laska jest przykra... Przyjęła zaproszenie bo jest w ciazy to niech cos powie, a ta co chwile ze "za dużo chciałabyś wiedzieć " i poza tym ze miała mocne miesiączki to nic sie nie dowiedziałam... Ale kij z nia:)
Wlasnie wcisnelam kanpki z tuńczykiem :) tak mi smakuje ze mogłabym codziennie jesc:)
Jak sie czuja mamusie? Dzieciaczki grzeczne?
 
Wawka no pytalam teraz po badaniu co i jak. Ordynator jest zdania ze termin z om mam na 27.09 wiec jest czas, mowi ze nie ma sensu z szansy na fajny fizjologiczny porod robic dramatu. No w sumie ma racje bo duzo czytam o tym i czesto po wywolywaniu na sile jest cc, dziecko bardziej zmeczone. Moja szyjka do konca sie nie poddala zeby byla szansa na wywolanie. Mam robione masaze szyjki, po tym przed chwila myslalam ze zejde i dalej mnie wszystko boli a mam miec powtorke kolo 13:( wszystko rozchodzi sie o te skurcze.
Najgorszy scenariusz to inwazyjne wywolywanie tydzien po terminie:( to za 10 dni!! Dopoki ze mna i z mloda jest wszystko ok nie chca ingerowac. A powiedzial ze mnie nie wypuszcza i zebym sie uspokoila, zmienila nastawienie bo porod zaczyna sie w glowie... Ehh latwo mu mowic:(
 
Kotulcia: a kto robi Tobie te masaże? Może jakiś przystojny ginekolog? :-) Któraś z dziewczyn pisała, że zapach domowego ciasta działo dobrze na wywołanie porodu. Niech ktoś Tobie przyniesie, do tego dobra książka :tak: Może taki psychiczny relaks Ciebie odblokuje. Ale dobrze, że zostaniesz w szpitalu. Będziesz pod kontrolą :tak:

Garmelka: dobre postanowienie na dzień. Ciekawe czy i mnie się uda tak?

Mroczko: oj biedna tym z tym spaniem. Dobrze, że już niedługo. Po porodzie pewnie też nie pośpisz ale to już będzie o wiele przyjemniejsza przyczyna bezsenności :tak:
 
kotulcia - no właśnie poproś teściową o jakieś przysmaki co kojarzą Ci się domowo, miło, może z dzieciństwem... tak żebyś mogła wyłączyć myślenie i po prostu "odpłynąć":tak:
 
Ale dziś lepiej z uchem :) Powinnam dać radę bez tabletek przeciwbólowych (tfu, tfu).
W nocy miałam skurczyki, ale słabizna. Zaraz zrobię napar z liści malin :D

Trochę bordowego śluzu mi zeszło, ale lekarka mnie uprzedzala. Miała któraś tak?
Bo w ogóle wczoraj miałam tak tyci tyci takiego bordowego. Ta lekarka mówiła, że to jest od czopa. A ja do niej, że mój lekarz mówił, że nie mam już czopa, a ta, że cały czop to dopiero odchodzi przy porodzie. Dziś było więcej. No wiadomo, że mnie to niepokoi....

O, Katinka, też tak masz :D
 
Dzień dobry Mamusie :)
Ale dobrą jajecznice sobie zrobiłam, taką z pieczarkami i cebulką
Moja mała chyba zeszła niżej, od wczoraj wieczorem mam taki nacisk na pęcherz że jeszcze chwila i oszaleje.
 
reklama
Garmelka, podejmuję wyzwanie i też spróbuję nie marudzić. Dziś jakoś łatwiej, chyba dlatego, że świeci słońce. To przerażające jak nasze samopoczucie jest od niego uzależnione... Oddycha się tak samo ciężko jak wczoraj, ale dziś łatwiej to znieść.

Kilka dni temu rozmawiałyśmy o torbach do wózka i zmotywowana dyskusją postanowiłam sobie czegoś poszukać. Kupiłam czarną w kwiatuszki tu:
TORBA TORBY DO WÓZKA 52 WZORY PRODUCENT (4549992703) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
właśnie doszła i jestem meega zadowolona. Jest wielka, ma sporo kieszeni i bardzo mi się podoba. Cenę ma fają, bo mniej niż 50 zł, ale oczywiście skusiliśmy się jeszcze na polarową mufkę na rączkę wózka (mąż ma kłopoty z ciśnieniem i wiecznie zimno mu w ręce) i organizer/ochraniacz na siedzenie samochodu żeby wszystkie drobiazgi miały swoje miejsce. No i stówka pękła, ale przynajmniej koszt transportu jeden :-).
Jutro zaczynam 40 tydzień, a miałam nadzieję, że nie będzie mi to dane ;-)
 
Do góry