reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

dziewczyny ale naskrobalyscie od wieczora.
pocieszylyscie mnie ze mozna na silownie.ja w kazdy wtorek mam zajecia tylko i wylacznie na kregoslup i sylwetke takze nie naleza do obciazajacych i bo i na te zajecia chodza dziewczyny z brzyszkami.a ja wlasnie zrobilam powtorkowy test i wyszly dwie grube krechy a nie taka slaba jak ostatnio i to z porannego moczu.
ja tez jestem z tych osob co puchna i zatrzymuja wode.byl okres ze bralam tabletki na siusianie taka bylam spuchnieta i w 15 dni wysiusialam 5 kilo wody.ja startuje z nadwaga.moja waga wyjsiowa zawsze byla w granicach 56 kilo a teraz mam 71 i z taka startuje.
 
reklama
Macie na myśli wodę Żywiec Zdrój? Moja córka piję ją prawie od urodzenia, na niej też robiłam mleko. Nigdy nie miała żadnych problemów z ciemiączkiem, a tę wodę nam wręcz polecano jako rekomendowaną przez IMiD.
 
cześć dziewczynki, przez chwilę mnie nie było, w niedziele wylądowałam niestety w szpitalu, zaczęłam plamić, było podejrzenie ze dzidzia już się nie rozwija, strachu najadałam się co nie miara, na szczęście nie mieli racji, serduszko dzidzi zaczęło bić :) Oczywiście muszę leżeć, nic nie dziwigać ale jestem juz bardziej pozytywnie nastawiona. Boli mnie jeszcze podbrzusze, trochę plamienia jest ale mam nadzieję że miną....

Sunovia, wpisz mnie prosze na listę, mam 30 lat, termin porodu na 11 października
 
Witajcie dziewczyny :)
tydzień czasu mnie nie było a tyle naskrobałyście że niestety nie dam rady nadrobić.

Jutro pierwsza wizyta u Gina, strasznie się boję, bo idę do babki u któej nigdy jeszcze nie byłam, a ma dobre opinie.
Zostałam przed wczoraj poproszona abym została Matką CHrzestną u mojego kuzyna i teraz nie wiem... bo ponoć Matka Chrzestna nie może być ciąży- chociaż te zabobony nie wierzę.

jutro Sunovia podam moje dane do listy :)
 
MariM, to czym się przejmujesz, skoro nie wierzysz? :-) Śmieszą mnie te wszystkie przesądy. Jeśli tylko będziesz się dobrze czuła, to nie ma się nad czym zastanawiać. D

Dane do listy wysyłajcie mi na priv.
Ciebie agniecha83 zaraz dopiszę.
 
ale naprodukowałyście :) aż 6 stron hihi... teraz muszę nadrobić

EmiliaS - a to tak można umówić się tylko na usg? U nas od razu kasują Cię za wizytę a później pytają czy chcesz usg? :szok: Poczytałam trochę na necie i znalazłam ciekawy artykuł o opiece nad kobietą w ciąży w Irlandii. Do 12 tygodnia powinnam zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu potwierdzenia ciąży.. dostaję list który odsyłam do szpitala żeby umówić się na wizytę ok. 20 tygodnia... masakra jakaś :no: w trakcie ciąży 2 usg (i z tego co mi wiadomo to przez powłoki brzuszne).. i co parę tygodni na przemian wizyta u rodzinnego i w szpitalu... i taki jest właśnie głupi (choć darmowy) system opieki nad kobietą ciężarną... no i jeszcze z łaski darmowa opieka nad noworodkiem do 6 tygodnia życia... dlatego w takim systemie nie interesują ich plamienia, krwawienia czy innego typu dolegliwości przed 12tym tygodniem ciąży.. wychodzą z założenia, że jeśli ciąża ma się nie utrzymać to się nie utrzyma i nie będą jej na siłę wspomagać :no: dlatego taki duży odsetek poronień w 1szym trymestrze.. Ja zdecydowałam się na opiekę u prywatnego lekarza w polskiej przychodni.. ale na umówione wizyty w szpitalu też oczywiście będę chodzić... dzięki temu że prowadzi mnie polski lekarz to wciąż mam maluszka w brzuszku bo szybko zareagował lekami na podtrzymanie. Jutro wizyta o 10:00..trzymajcie kciukasy

Paula86 - mi znajomi mówią, że też promienieję... a ja czuję się zielona przez te mdłości :baffled: W kalendarzu chińskim też wyszła dziewczynka - i takie też mam przeczucia... co do imienia to ja zawsze chciałam dać Maja ale mój mąż, ja i jego syn z pierwszego związku wszyscy mamy imiona na A... więc chyba damy Adrianna :) a jak będzie chłopiec to jeszcze nie wiemy..

agatka13 - ja też miałam tak z piersiami w ubiegłym tygodniu... były strasznie nabrzmiałe.. teraz to tylko sutki wrażliwe.. trochę się obawiam jak zachowają się moje piersi podczas ciąży bo w kwietniu rok temu miałam zabieg powiększania i boję się trochę...

mamusia29 - u mnie coraz lepiej, mdłości jeszcze trochę dokuczają ale dostałam dziś prenatal z imbirem i mam nadzieję, że to coś pomoże.. nie chce mi się już w domu leniuchować.. zapytam jutro lekarza czy pozwoli mi wrócić do pracy od poniedziałku..

sunovia - kochana, ta ciąża to mi się chyba na wzrok rzuciła :-D gdzie ta lista? mogę się dopisać? 31 lat, termin na 12 października... choć po cichutku liczę że dzidzia zrobi mi prezent w moje urodziny (8ego) ;)

Asiulka87Sosnowiec - cieszę się, że trafiłaś na takiego doktorka. dobry lekarz to podstawa...

Dorota.D - daj znać jak po wizycie...

rjoanka - ja też mam problem z płynami... od kawy odrzuciło mnie na samym początku ciąży.. teraz piję herbatkę z cytryną i miodem... owocowych herbat nie cierpię... gazowanych słodzonych napoi staram się nie pić... od soków mam zgagę.. a wody po prostu nie cierpię :( chyba kupię sobie wodę gazowaną

Madziorek - beta szaleje :) super.. Ja też się budzę w nocy z suchym gardłem :(

agniecha83 - uważaj na siebie kochana. wszystko będzie dobrze... jakie leki dostałaś?
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny za 3 godziny mam wizytę, ależ mam strrrrrrressssssaaaa! Chcę tylko żeby lekarz potwierdził bijące serducho bo za pierwszym razem jeszcze nie było i już będę szczęśliwa. Napiszę po powrocie co i jak.
 
reklama
Do góry