reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Dorotka- czekamy na wiadomości po wizycie:) serduszko na pewno już będzie pięknie biło :)


Ewelinka- dbaj o siebie :)
 
reklama
Mnie wychodzi dziewczynka wg chińskiego kalendarza :-p


Asiulka, beznadziejny ten lekarz, ja mam tę samą babkę odkąd się do PL przeprowadziłam - taka koło czterdziestki, strasznie miła, zawsze odpowie na pytanie, nie dyskryminuje (bo jak wcześniej bywałam u różnych lekarzy w PL, to kilka razy spotkałam się z nietolerancją i aż byłam zdziwiona, że sobie na coś takiego pozwalają). W każdym razie, babka ma mnóstwo pacjentów, ale się do niej przyzwyczaiłam i absolutnie nie wyobrażam sobie jej zmienić :tak: Jeszcze jakby trafił się taki jak Twój, Asiulko, to już w ogóle... :no: A zmienić nie możesz jeśli Ci nie odpowiada?
10 kg na +? :szok: Wow, ja mam 2 na - i jeszcze schodzę, a żrę jak świnia :szok:Może teraz Ci się przystopuje jak już tyle przytyłaś i nie będziesz tak przybierać?


Dorota, trzymam kciuki za wizytę, wszystko będzie ok! ;-) I oczywiście daj nam znać jak poszło!


agatka (imię również na mojej liście :-D), można ćwiczyć chyba, że ciąża jest wysokiego ryzyka i nigdy ćwiczenia na brzuch. Ale w pierwszym trymestrze to może bym się wstrzymała...
 
Dziewczyny, Jak sobie radzicie z piciem?
Lekarz kazał dużo pić - 3-4 litry dziennie. Mimo starań na pewno mi się to nie udaje.
Jak tylko zrobiłam test, to odstawiłam kawę, gazowanych i słodkich nigdy nie pijam, czarnej herbaty nie lubię i w rezultacie została mi kawa inka z mlekiem (mało pyszna, ale ciepła, a nie gorąca po przygotowaniu), zielona herbata, czerwona herbata i woda. Piłam sobie taki zestaw spokojnie do wczoraj i nagle wyczytałam,że zielona jest be, bo blokuje przyswajanie kwasu foliowego i żelaza (czyli tego, czym się suplementuję). Czerwona też nie ok, bo ma za silne działanie.
Po pierwsze martwię się czy nie zaszkodziłam bomblowi tą zieloną, a po drugie nie mam co pić!
Przeszukałam internet i co się okazało:
- herbatki owocowe nie bo nie jest znane działanie na organizm, a większość zawiera hibiskus, którego nie można
- herbatki ziołowe nie, bo zioła silnie działają i tez są nie zbadane

Wygląda na to, że zostaje woda, a na ciepło Inka. Polecane są też soki owocowe, ale tych ze sklepów nie piłam nawet przed ciążą, bo to sama chemia, woda, cukier i kalorie.

Jak Wy sobie radzicie?
 
Witam się:-)
Dorota kciuki za wizytę:tak:

Dziewczynki pisałyście o imionach u nas było tak, że przy jednym i przy drugim to był moment, przyszedł mąż z pracy je i mówi to będzie Piotruś a przy drugim szłam do łazienki i krzyczę do męża,że będzie Kacper a teraz tez nie mamy typu:rofl2:

rjoanka ja piję wodę źrodlaną i herbatę, cole też bo ją po prostu lubię. Po narodzinach Kacpra byłam u pani dr od gospodarki fosforowo-wapniowej bo mu bardzo szybko zarastało ciemiączko i ta pani dr zabroniła mi pić wodę mineralną szczególnie tą na literę Ż, powiedziała aby w ciąży i podczas karmienia piersią nie pić wody mineralnej.
 
Ostatnia edycja:
rjoanka wiesz co, powiem Ci tak, że gdybym miała patrzeć na to co mam jeść, co mam pić i co wolno a czego nie to popadłabym w obłęd i schize.
Pije kawe, pije herbaty owocowe, pije soki i pije gazowane jak mam ochote. Jem też na co mam ochote. Wszystko z rozsądkiem! :tak:
Ciesz się ciążą, nie zamartwiaj co i jak bo to nie choroba, spokojnie :tak:
 
Ja piję butelkę wody mineralnej dziennie. Do tego jakiś sok (szklanka, czasem więcej). Herbaty nie piję od dłuższego czasu ze względu na cukier.. bo ja muszę osłodzić herbatę 4 łyżkami cukru, żeby mi smakowała :-p Według mnie Inka z mlekiem lub śmietanką jest pyszna, ale teraz nie mam na nią ochoty.
Czasem piję kakao na zimno :-)
 
Hej dziewczyny :tak:

Asiulka - -mam nadzieje, ze t tylko zatrzymanie wody w organizmie i odpusci

Kochane wode mineralan mozna pic jak najbardziej ale ta NISKOZMINERALIZOWANA czyli taka gdzie suma składników mineralnych nie przekracza 500 mg/litr. Na etykietkach bedzie napisane. I nie ma co dac sie zwariowac wszystko z umiarem i glowa( nie nie mowie o % :-p). Bo jak bysmy poczytaly i stosowaly sie do wszystkigo to pozostalo by nam zyc powietrzem i lezec ;-) W koncu jak to mowia ciaza to nie choroba i trzeba sie cieszyc tym czasem bo minie raz dwa :tak:

Tez w poniedzialek dla kontrolo weszlam na wage, aby wiedziec z czego startuje. Bo zanim mnie tu zwaza to pewnie juz cos na + bedzie ( Oby mniej niz w pierwszej ciazy )
 
Dzień dobry dziewczyny.
Co do imion to jest masa pomysłów i zostało na tym że każdy w rodzinie ma podać typy i dla chłopca i dziewczynki. Jak nic nie wybierzemy sami to powieszę karteczki na ścianie i mój lotką rzuci, zobaczymy? Ha ha ha.
Co do napojów to pochłaniam wszystko na co mam ochotę, pytałam położnej i powiedziała że kawę też mogę pić tylko słabsze, a jak mocniejsza to ograniczyć do dwóch.

Ha ha ha idę coś pakować bo naprawdę mnie mój do Polski nie zabierze!!! Później zajrzę tu do was. Buziolki.
 
Hej. Ciciałam się tylko pochwalić. Beta co 3 dni : startowa 80, następna 520, kolejna 1884;) Chyba ładny przyrost co??:):-)

A co do napojow ja zrezyggnowalam z kawy i herbaty. Pije rumianek, ew jaką herbatkę owocową, a kawę zbożową.... Jak bym chciała żeby już wszystko było dobrze;))))
 
reklama
Hej. Ciciałam się tylko pochwalić. Beta co 3 dni : startowa 80, następna 520, kolejna 1884;) Chyba ładny przyrost co??:):-)

A co do napojow ja zrezyggnowalam z kawy i herbaty. Pije rumianek, ew jaką herbatkę owocową, a kawę zbożową.... Jak bym chciała żeby już wszystko było dobrze;))))
Beta ładna, gratuluje:-D
 
Do góry