reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

reklama
Cześć dziewczynki! Widzę, że dziś dzień kiedy dołączyło do Was kilka nowych mamusiek więc i ja postanowiłam się ujawnić :-) Czytam Was już prawie od początku i tak jakoś nie wiedzieć kiedy stałyście się moimi wirtualnymi koleżankami i codziennie muszę sprawdzić co tam u Was słychać, tym bardziej, że przeżywam przecież to samo :-) Otóż ja również będę październikową mamusią 2014, z moich obliczeń wynika, że jest to 8 tc. Mam za sobą pierwszą wizytę u lekarza, na której dowiedziałam się tylko tyle, że jest pęcherzyk ciążowy dobrze umiejscowiony, a w środku mała kropka :-) (tak naprawdę na zdjęciu z USG widzieliśmy z mężem dwie kropki ale lekarz twierdzi że ta druga to ciałko żółte - mąż twierdzi, że drugie dzidzi :szok:) Sama nie wiem co myśleć, no ale chyba lekarz wie lepiej prawda? Tak czy owak kolejną wizytę mam w czwartek, za 3 dni i trochę się stresuję czy będzie już serducho i czy ogólnie wszystko będzie ok. Jest to moja pierwsza ciąża, która udała się już w pierwszym cyklu starań :-) Uffff to chyba tyle na początek. Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona :-)
 
Witaj Czarna 85 i pozostałe nowe mamusid :-)

Wybaczcie kochane odpisze jutro każdej bo dzisiaj już śpię :-(

Życzę Wam spokojnej nocy :-)
 
Mam nadzieję, że nie zamierzacie sie tam przenieść całkowicie. Ja jakoś nigdy w fb sie nie wyciągnęłam.
 
Madziorrek - mówisz, że masz zielony katar? Moja babcia (pielęgniarka) mówiła, że najprostszy sposób, by stwierdzić zapaleniu górnych dróg oddechowych czy to wirus czy bakteria spojrzeć na kolor smarków. Przy bakterii są żółte lub zielone, przy wirusie przezroczyste. Nie wiem ile w tym prawdy, ale mój były miał taką samą metodę diagnozy, hihi.
No w sumie skąd lekarz wie, że to wirusowe?
Teraz jesteśmy bardziej narażone na choroby. Warto wzmocnić organizm.
Madziorrek - wcinaj te ogórki z czosnkiem.

Kobietki - a co myślicie o jedzeniu miodu w ciąży? Ja mam ogromną ochotę, ale coś się cykam.

Aga - ta grupa jest zamknięta. Nikt spoza grupy nie widzi, co piszesz.
 
reklama
Infekcja wirusowa faktycznie zaczyna się przezroczystym katarem, ale po kilku dniach może się zrobić zielony - może to co prawda oznaczać nadkażenie bakteryjne, ale nie musi - sprawdzone na dziecku.

Miód w ciąży jest bezpieczny, można jeść śmiało. Podobno nawet pomaga na mdłości, ale nie sprawdzałam, bo nie lubię.
 
Do góry