reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

reklama
Witam się poniedziałkowo:tak: jak ja wytrzymam do 16? boje się...:-(
Ja robiłam tylko toxo i tak jak napisała rjoanka igg i igm.

bobomama24 Witaj i gratuluje:-D
 
sunovia jak chcesz zasięgnąć wiedzy na temat szczepień to wejdź na forum NIE SZCZEPIMY tam znajdziesz dużo ciekawych rzeczy.
Co do autyzmu zdarzały się odszkodowania w USA i we Włoszech odnośnie szczepień. Pamiętam że kiedyś coś o tym czytałam.
Ostatnie doniesienia o półrocznej Basi którą zaszczepiono a chyba była przeziębiona - dziewczynka zmarła - też na tym forum można poczytać...
Mój młody miał po urodzeniu stwierdzone wzmożone napięcie mięśniowe - ale zanim je wykryto został zaszczepiony a sam ten fakt odracza szczepienia (można dostać papierek od neurologa i nikt się nie czepia) gdyż możliwy jest paraliż... A dużo takich rzeczy wychodzi z czasem. Jak dla mnie korzyści wynikające ze szczepień nie przewyższają zagrożeń więc ja odpuszczam...
To jest na zasadzie uda się albo nie, ja nie chcę ryzykować...
Na tym forum są też podawane serie szczepionek z różnych powodów na gwałt wycofywane z użycia np. zanieczyszczone. Potem sprawdzasz w książeczce dziecka i to ta sama - jak wtedy się czujesz? Nieciekawie prawda?
Z tego co się orientuję w wielu krajach szczepienia są dobrowolne a nie zmuszają tak jak w Polsce - np. w Niemczech... Nie boją się epidemii?

Tutaj teoretyczne możliwe odczyny poszczepienne, może i nie spotkają akurat naszych dzieci, ale jeśli tak? (jest to rozporządzenie ministra zdrowia z 2002r.)



KATEGORIE NIEPOŻĄDANYCH ODCZYNÓW POSZCZEPIENNYCH1
Kategorie niepożądanych odczynów poszczepiennych:
1)odczyny miejscowe, w tym:
a)odczyny miejscowe po szczepieniu BCG,
b)obrzęk,
c)powiększenie węzłów chłonnych,
d)ropień w miejscu wstrzyknięcia;
2)niepożądane odczyny poszczepienne ze strony ośrodkowego układu nerwowego (OUN):
a)encefalopatia,
b)drgawki gorączkowe,
c)drgawki niegorączkowe,
d)porażenne poliomyelitis wywołane wirusem szczepionkowym,
e)zapalenie mózgu,
f)zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych,
g)zespół Guillain-Barre;
3)inne niepożądane odczyny poszczepienne:
a)bóle stawowe,
b)epizod hipotensyjno-hiporeaktywny,
c)gorączka powyżej 39°C,
d)małopłytkowość,
e)nieutulony ciągły płacz,
f)posocznica, w tym wstrząs septyczny,
g)reakcja anafilaktyczna,
h)reakcje alergiczne,
i)uogólnione zakażenie BCG,
j)wstrząs anafilaktyczny,
k)zapalenie jąder,
l)zapalenie ślinianek,
m)inne poważne odczyny występujące do 4 tygodni po szczepieniu.
 
Witam.
Pragnę dołączyć do waszego grona, wczoraj wykonałam test i wyszedł pozytywny, z wyliczeń kalkulatorów internetowych wychodzi, że termin porodu powinnam mieć 27 października, to już 5 tydzień. W przyszły poniedziałek wizyta u ginekologa, pozdrawiam wszystkie październikowe mamy:)
 
Domka, do 12 tygodnia jeszcze mnóstwo czasu. Trzymam kciuki za cierpliwość.


A ja siedzę i odświeżam stronę labolatorium. Pobrali mi dziś mnóstwo krwi i chciałabym już wiedzieć, że nie mam tych paskudztw na które robią testy. Hiv, wzw, toxo, blee.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry