reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Cyntia fantastycznie calosc wyglada :) pewnie nie mozesz sie doczekac :)

A ja dzis stwierdzilam, ze bylabym zachwycona, gdyby urodzila mi sie coreczka taka juz poltoraroczna. Oj, to jest jednak bardzo ciezka praca. Nie oszukujmy sie :)

Garmelka ja mam cocoonababy. Moja tez nie miala kolek. Nie wiem z jakiego powodu. Ja dostalam go w prezencie i nie robilam wczesniej wywiadu, ale po porodzie konsultowalam sie z lekarzem specjalizujacym sie w rehabilitacji niemowlat i ona byla zachwycona wlasciwosciami tej poduszki. Mowila, ze idealnie nadawalaby sie tez dla wczesniakow.

Atu chyba jednak naciecie lepsze niz pekniecie?

Gnagna wiem że nacięcie lepsze ale ja bym chciała uniknąć i jednego i drugiego. Niestety mam problemy z gojeniem się i mi to zajmuje bardzo dużo czasu. Jak normalnie szwy zdejmuje się po 1 tygodniu to mi pa 3 i to też z zastrzeżeniem :)
 
reklama
Gnagna- podobno uniesienie nóżek ma znaczenie/ ze ich nie wyciąga na prosto jak na zwykłym materacu tylko tu sa podkurczone jak w pozycji embrionalnej. Kurde, muszę sie nad tym zastanowić...

CzArna- ona pewnie wsadzila na conajmniej 60stopni z turbo wirowaniem:) wiadomo ze takie rzeczy sa delikatniejsze... Fajny ten kocyk!
Kurczę, wkurza mnie to, ze moja mama ciagle mowi nie kupuj tyle rzeczy, dostaniesz od nas i od innych i nie bedziesz miała co z tym zrobić... Ale kiedy i od kogo kurde? (Fakt ze nakupowal mi torbę ciuchów) ale bez przesady, był okres ze bardzo chciałam zrobić babyshower ale po ostatniej imprezie urodzinowej mojego M stwierdziłam ze nie nadaje sie juz na żadne party... :(
 
Ostatnia edycja:
Witajcie.
Widzę ,że wypłynął temat pica naparu z liści malin.
W praktyce ma tak samo dużo zwolenników jak i przeciwników.
Przed zastosowaniem warto zerknąć :


Herbata z liści malin (to nie jest zwykła herbatka malinowa, zrobiona z suszonych owoców!) bywa uznawana za naturalny sposób na przyspieszenie porodu. Niewiele jest jednak badań, które by potwierdzały lub zaprzeczały temu przekonaniu. Uznaje się, że pomaga ona głównie w czasie porodu, ze względu na to, że ma właściwości wzmacniające mięśnie macicy. Dzięki temu skurcze są skuteczniejsze, a poród sprawniejszy. [h=2]Do czego przyszłej mamie przyda się herbata z liści malin?[/h]Herbata z malin Herbata z liści malin (to nie jest zwykła herbatka malinowa,...
Herbatka z liści malin nie przyspiesza terminu porodu. Nie pomoże w żaden sposób, jeśli kobieta zacznie ją pić po przekroczeniu wyznaczonego terminu porodu. Może tylko nieco usprawnić działanie mięśni macicy, aby poród trwał krócej, nie ma wpływu na moment przyjścia dziecka na świat.

Nie da się przewidzieć przebiegu i czasu trwania porodu. W przypadku naparu z liści malin może się okazać, że tak naprawdę nie pomógł on ani w przyspieszeniu terminu porodu, ani usprawnieniu przebiegu porodu. Warto jednak zmniejszać ryzyko przedłużającego się porodu, gdyż może on wywołać wycieńczenie porodowe, a nawet niedotlenienie dziecka w czasie przechodzenia przez kanał rodny. [h=2]Kiedy stosować napar z liści malin?[/h]Jeśli kobieta ciężarna chce zwiększyć szanse, by poród był sprawny, może pić napar z liści malin. Taka herbatka pomoże jednak tylko wtedy, jeśli będzie stosowana przez kilka tygodni. Aby herbata z liści malin rzeczywiście pomogła podczas porodu, trzeba zacząć ją pić kilka tygodni przed planowanym porodem. Niektóre mamy zaczynają ją pić około 32. tygodnia ciąży. W niektórych przypadkach rzeczywiście dochodzi do skrócenia drugiej fazy porodu, czyli fazy skurczów partych. Zawsze trzeba skonsultować plan picia herbatki z liści malin (a także stosowania innych domowych sposobów na przyspieszenie porodu czy usprawnienie go) z lekarzem prowadzącym ciążę.

Naparu z liści malin nie stosuje się, jeśli:
  • ciąża jest ciążą wysokiego ryzyka,
  • poprzedni poród był sprawny i szybki,
  • planowane jest zakończenie ciąży przez cesarskie cięcie,
  • kobieta przeszła wcześniej cesarskie cięcie,
  • kobieta urodziła przedwcześnie,
  • pojawiło się krwawienie z dróg rodnych w drugiej połowie ciąży,
  • w rodzinie kobiety występował rak piersi, jajników, endometrioza lub mięśniaki macicy,
  • kobieta cierpi na nadciśnienie,
  • wystąpi ciąża mnoga.

To, że herbatka z liści malin brzmi niewinnie, nie znaczy, że można ją pić bez umiarkowania. Jak wszystkie zioła, liście malin działają dość silnie na cały organizm. Działanie jest zbliżone do leków. Nie jest tak, że działanie ziół jest słabsze niż leków, a w związku z tym całkowicie bezpieczne. Aby uniknąć zagrożeń, trzeba pić maksymalnie filiżankę naparu z liści malin dziennie. Jeśli pojawiają się dość silne skurcze Braxtona-Hicksa (skurcze przepowiadające), trzeba zmniejszyć ilość wypijanej herbaty lub całkowicie z niej zrezygnować.


Ja mam jeszcze rożek po młodszej , ale na pewno kupię http://allegro.pl/akjax-spiworek-spiwor-3w1-110cm-kolory-polar-i4542330193.html

Tylko zastanawiam się nad kolorem
 
Ruda- a skąd masz taka informacje?? Ja tam mam puder, nam Polozna mowila ze świetna jest mąka ziemniaczana, ale mi sie wydaje ze w zależności od maluszka niestety/stety trzeb testować rożne kosmetyki i specyfiki do pielęgnacji:)
 
reklama
Pudry są w stosowaniu ,ale rodzice często nie radzą się z nimi-zamiast lekkiego "zasypania" pudrem jest go w fałdkach[pod szyjką ,paszkami , pachwinach i na pośladkach] b. dużo -co daje odwrotny efekt niż pielęgnacja , stąd sporadycznie się o nich mówi ,czy też pisze.
Ja jestem zwolennikiem mąki ziemniaczanej ,chociaż pudry te nie perfumowane też są ok np Linomag ,Alantan a -zwłaszcza puder w płynie na pojedyncze zmiany na skórze
 
Do góry