reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Slonko – współczuję przeżyć i trzymam kciuki za córcię &&&
Katinka – rzeczywiście szalejesz; u mnie w domu z kolei mąż ma syndrom wicia gniazda ;) my mamy w sypialni jedną ścianę z tapetą i wg mnie jest OK :tak:
Garmelka – ja tam myślę, że wystarczy :tak: ja nie wiem ile mam, bo jeszcze nie posegregowane leżą po Julci, ale pewnie niewiele więcej i mi w zupełności wystarczyło przy pierwszym; wg mnie nie ma co szaleć z tymi malutkimi rozmiarami, bo dzieciaczki bardzo szybko wyrastają;
Babina – moja pierwsza córeczka też była wg usg starsza o jakieś 2 tyg niż z OM, a urodziła się 2 tyg po terminie (po wywołaniu)…
 
reklama
Policzylam ile czego mam ale te rozmiary sa tak rozne ze w sumie to nie wiadomo czy to 56,czy 62. Na jednych pisze newborn,na innych do ile kg,jedne 56 to jak 62,a i 68 to jak 62,hehe:-D
Takze takich maluchow do 3 miesiaca mam:

-pajace: 6 cienkich/ 3 grubsze polarkowe
-body: 8 dł.rekaw/ 5 krotki
-śpiochy: 8
-kaftaniki: 10
-półspiochy: 3
-bluzki: 5
-sweterki: 2
-bluzy na zamek: 3
-polarki: 2
-kurtki: 2
-kombinezon: 1 jesienny, 1 zimowy
-ogrodniczki: 2
-spodnie: 4 cienkie bawelniane / 6 grubszych
-do tego czapeczki cienkie i grubsze
-skarpetki, rajtuzki, buciki
-kocyk gruby akrylowy, 2 cienkie

I jeszcze nieco wiekszych rzeczy tak na 68,74
 
syla55-tak dopiero teraz ten lekarz przepisał nam wlewki więc jesteśmy w razie co zabezpieczeni gdyby coś się działo.Masz rację że rodzice powinni być bardziej poinformowani co robić w trakcie drgawek gorączkowych bo naprawde jest to straszny widok. Dzięki za informację i mam nadzieję że twojej córce już nie powtórzy się napad i będzie zdrowa.
 
pauletta86 bedzie dobrze,nic sie nie boj. Ja tez dostalam sterydy na plucka malego,jak bylam w szpitalu.Zawsze to jakas ochrona dla maluszka,wiec nie ma sie co bac. Dobrze ze jestes pod opieka...
 
pauletta - miałam dokładnie tyle samo na suwaczku jak też dostałam sterydy. Od tego czasu minęło już prawie 3 tygodnie i nic się nie dzieje. Jak będziesz się oszczędzać i sporo leżeć to będzie wszystko ok zobaczysz :happy: Nie stresuj się.
 
syla/slonko - to napiszcie w skrócie co trzeba robić podczas tych drgawek. Oby nigdy mi się nie przydało:tak:

Ja dzisiaj mam dzień przetwórstwa owocowo-warzywnego. Wracam do garów:cool2:
 
Slonka trzymam kciuki za Twoja coreczke

Katinka ja mam tapete za stolem w salonie i teraz zrobilam za lozkiem malej. Doslownie po trzy pasy. Wszystko zalezy jaka tapete wybierzesz. Modny wzor tworzy modne wnetrze ;)

Wawka moja tez w ulozeniu miednicowym. Poniewaz lekarz nie chce u mnie ryzykowac sn, to wole, zeby tak zostalo. Nie bede mogla sobie pozniej wyrzucac, ze nie sprobowalam.

Na usg w 30 tc wyszedl mi III stopien dojrzalosci lozyska. Ogladalo mnie 2 lekarzy. Pierwszy stwierdzil, ze nie ma podstaw do wczesniejszego rozwiazania ciazy. Wczoraj zapytalam o to drugiego i on stwierdzil, ze w tym czasie ciazy takie lozysko to juz fizjologia. Sa super specjalistami i im ufam, ale oczywiscie poczytalam wczoraj na forach, jakie to niebezpieczne... Czy ktoras z Was ma tez juz III stopien?
 
Syla: a co trzeba zrobić jak dziecko ma drgawki gorączkowe?

Katinka: uważaj na siebie :tak: Mój bat jest identyczny jak Twój chłop. Ciężko się z takim żyje :tak:

gnagna: mi nikt o dojrzałości łożyska nie mówił :no: Muszę się spytać na następnej wizycie.
 
reklama
W Polsce mozna kupić clotrimazol bez recepty?? Jesli tak to śmiało mozesz kupić i sobie smarować . Na poczatku ciazy miałam infekcje i dostałam clotrimazol w dk mozna to kupić bez recepty nie wiem jak w Pl.

Clotrimazolum 1%, krem, (Glaxo Polska), 20 g - Portal Dbam o Zdrowie
Tu masz info o leku. Niby w ciazy po konsultacji z lekarzem ale moja lekarka powiedziała mi ze jesli taka delikatna infekcja by mi sie znowu przytrafiła to mam sobie smarować.
Zawsze mozna odwiedzic lekarza i on juz bedzie wiedział co ci dac ;)

można kupić bez recepty bo jak byłam na wakacjach w Polsce zamawiałam przez aptekę internetową ;-)

Dziendobry dziewczynki:-)
Mam pytanie:-) mam częste w nocy skurcze lydek, lekarka kazała mi brac magnez 3x1 i nie wiem jaki kupic. Mieszkam w uk. Sa specjalne dla kobiet w ciazy ?

ja mam często skurcze łydek, codziennie piję magnez taki do rozpuszczania, przywiozłam sobie zapas z Polski :-)

Witam:)

Widzę że prace remontowo porządkowe u każdej trwają :tak: Ja też codziennie staram się cos ogarnąć, jakieś szafki sprzątam, a to pranie,a to układam w szufladach, wiem ze pewnie potem nie będę miała kiedy

Mnie nadal nieźle pobolewa ten brzuch, musze wstawać więcej w nocy siusiu i wtedy czuję jak mały mnie mocno uciska, ale tak że ledwo wstaję. Oby tylko do września a potem mogę się rozpakowywać. Dzisiaj spakuję torbę do szpitala, mam większość uszykowane ale nie popakowane. Muszę jeszcze dokupić czapeczki bawełniane bo widzę że praktycznie ich nie mam, albo sa takie malutkie że chyba by się główka nie zmieściła.

co gotujcie dziś na obiad??? Jakieś pomysły, bo mi weny brak
 
Do góry