reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

mroczko mizach;-) gratki;-)
przeoczyłąm wczesniej
ej no mój brzuch te ztak jakby opadała le pewna nie jestem,
w kazdym razie jak siedze to biuts juz na nim nie lezy.

Martina,jak nie ma gdzie to i pod oknem bedzie(u mnie bedzie stało pod tv)
ale jak masz inna opcje to skorzystaj z innej,bo od okna może ciągną,a jak masz tam
grzejnik to powietrze bedzie przesuszone.Tez mam mały pokój.Przewijaka
na komodzie c zy fotela do karmienia juz nie wstawie.

Moja maął czkawki ma czesto,dla mnie to nowosc bo starsza nie
miałą.

O mokre pieluchy tez uzywałąm,zwłaszcza ze urodziłam w zimie i
te tetry tzreba było codziennie prac,to i powietrze sie nawilzało


Wiem,przesadziąłm z tą szafą,no ale trudno.ide prasowac ostatnie ciuszki;-)
 
reklama
martna - ja muszę nieco dalej od okna łóżeczko stawiać bo mam w każdym taki wywietrznik, którego na zero nie da się zamknąć. Zwłaszcza zimą czuć jak wieje. No i druga sprawa to kaloryfer, od ciepłego może głowa boleć. Idealne ustawienie łóżeczka to jest krótszym bokiem do ściany, ale chyba mało kto ma taki pokój:-D.


mizzah - jak nie masz co z pieniążkami zrobić to można kupić nawilżacz. O wiele bardziej przyda Ci się nebulizator. Jak już od początku dziecko przyzwyczaisz do maseczki, to później nie będzie problemu z inhalacjami. Nebulizator ma tę przewagę nad nawilżaczem, że można lekarstwa podawać w formie inhalacji, a sama sól fizjologiczna idealna na katarek, a że to będzie okres jesienno-zimowy to pewnie bez przeziębienie się nie obejdzie.


ruda - 6-18 miesięcy to faktycznie spory, ale możesz go po prostu przeszyć prostym ściegiem w połowie;-)

zapomniałam dodać że pod oknem nie ma kaloryfera :-p mieszkam w UK a tu wszystko musza mieć inaczej :cool2: kaloryfer beznadziejnie jest na drugiej ścianie. to takie myślenie, a raczej jego brak tutaj
 
Moj brzuch juz sie tak boleśnie nie napina. Pare razy dziennie napnie sie delikatnie i bezboleśnie jestem teraz spokojniejsza. Spojenie czasem zaboli ale moge juz pochodzić nawet 3h za nim to odczuje :)
Co do wyprawkowych zakupów to ja juz prawie wszystko przez internet zamówiłam. Została mi wanienka ale kupie ja w ikei. Przykro tak trochę ze juz nie musze szperac po necie i szukac ;)
Teraz jedynie czekam aż wszystkie zamówione rzeczy przyjdą i jadę do Pl je odebrać.
We wrześniu zacznę wszystko szykować a w październiku bede czekać ;)
 
Pytanie do obecnych MAM:)
Powiedzcie mi jak szybko pó urodzeniu zaczął wam lecieć pokarm?? Dodam ze mi żadna siara nie leciała do tej pory ani nie leci... A bardzo mnie zastanawia jak to jest? Ile trzeba czekać? W szpitalu w którym chce rodzic dziecko odrazu kładzione jest na mamę i juz tak zostaje (nawet nie myją) - a waza i mierzą przy porodzie łożyska. Boje sie ze moje cycki nic nie naprodukuja :(
 
Pytanie do obecnych MAM:)
Powiedzcie mi jak szybko pó urodzeniu zaczął wam lecieć pokarm?? Dodam ze mi żadna siara nie leciała do tej pory ani nie leci... A bardzo mnie zastanawia jak to jest? Ile trzeba czekać? W szpitalu w którym chce rodzic dziecko odrazu kładzione jest na mamę i juz tak zostaje (nawet nie myją) - a waza i mierzą przy porodzie łożyska. Boje sie ze moje cycki nic nie naprodukuja :(


ja miałam jakoś długo po porodzie pokarm :tak: Rodziłam naturalnie. Pamiętam że małego ubrali i zaraz mi dali do piersi i jeszcze nic nie leciało ale położna ponaciskała troszkę i za może godzinkę miałam pokarm i jakoś szybko sie to rozkręciło :tak:
Mi też zadna siara w ciązy nie laciała, zupełnie nic, teraz też nie ;-)
 
reklama
Pscółka: Michalinka już śpi w turystycznym od dwóch dni :tak: Przemyśleliśmy sprawę i musimy ją w turystycznym kłaść ponieważ na początku noworodek płacze w nocy i Michalinka będzie eksmitowana do drugiego pokoju i najłatwiej ją wynieść razem z łóżeczkiem :tak:

Babina: my będziemy łóżeczko ubierać jak małą ze szpitala przywieziemy. Aha. Kołderkę zaczęłam używać jak mała miała z pół roku. Na początku spała w rożku a później w śpiworku.

Ruda: Noworodek nie potrafi się poruszać więc nie ma obawy, że się zaplącze. Ale my a początku to w rożku kładziemy spać bo nawet strony samo główki nie potrafi przekręcić.

Garmelka: ja też nie miałam siary ale zaraz po porodzie od razu się siara pojawiła. Tylko, że w pierwszej dobie to noworodek niewiele pokarmu potrzebuje i odrobina siary wystarcza. Z każdym dniem zapotrzebowania na pokarm przyrasta i ilość mleka się zwiększa. A później przychodzi nawał pokarmu
 
Do góry