reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Humorek poprawiony:) Właśnie wracam z tesco... Wyprzedaże że aż ryjek się cieszy:) Jak któraś nie ma jeszcze body dla maleństwa to w tesco są 5 par za 19.99, nie wiem jak jakość bo nie kupowałam ( mam już dużo) ale wzory śliczne ... Kupiłam buciki dla malucha za 8.90 z 29 zł i śpiworek z 79.90 na 22.99 rewelacja:):) Śpiworek większy bo na 6 do 18 miesięcy i tu moje pytanie czy moge do takiego dużego dawać noworodka??? nie zsunie mi się do środka? nie zaplącze???


W czwartek przyjdzie chorobowe więc pójdę zobaczyć i zakupić jeszcze coś, chociaż mam już dużo ubranek ale są takie cudowne i takie tanie:)
 
reklama
cześć, byłam rano na badaniach krwi, potem u teściowej i tak dzień mi zleciał.

Garmelka, nie przejmuj się, ja mam wrażenie że jeszcze ani razu nie czułam czkawki u małej

Zamówiłam dzisiaj przez allegro wózek, ale się cieszę, używany, ale wygląda dobrze, zobaczymy jak przyjedzie :)

4508736908.jpg
 

Załączniki

  • 4508736908.jpg
    4508736908.jpg
    39,3 KB · Wyświetleń: 54
Humorek poprawiony:) Właśnie wracam z tesco... Wyprzedaże że aż ryjek się cieszy:) Jak któraś nie ma jeszcze body dla maleństwa to w tesco są 5 par za 19.99, nie wiem jak jakość bo nie kupowałam ( mam już dużo) ale wzory śliczne ... Kupiłam buciki dla malucha za 8.90 z 29 zł i śpiworek z 79.90 na 22.99 rewelacja:):) Śpiworek większy bo na 6 do 18 miesięcy i tu moje pytanie czy moge do takiego dużego dawać noworodka??? nie zsunie mi się do środka? nie zaplącze??? W czwartek przyjdzie chorobowe więc pójdę zobaczyć i zakupić jeszcze coś, chociaż mam już dużo ubranek ale są takie cudowne i takie tanie:)
Dobrze,wiedzieć musze zajrzeć do tesco ;) Mi się wydaję że dla noworodka ten śpiworek będzie zdecydowanie za duży..
 
Ruda, zazdroszczę zakupów. Areszt domowy ma kolejna wadę :-(.
Co do mebelkow, to ja też bym nie stawiała łóżka pod oknem. Zdecydowaliśmy sie postawić łóżko pod kątem prostym do ściany żeby podchodzić raz z jednej raz z drugiej, jak radzą fizjoterapeuci. A komodę mamy obok przewijaka żeby mieć ciuchy i pampersy pod ręką. Chyba będziemy też kąpać na tej komodzie, więc przewijak obok do suszenia i ubierania będzie wygodny.
Przylaczam sie do pytania d nawilzacz powietrza, macie pogląd?
A, no i doszła wlasnie paczka z kocykiem o którym pisalysmy tydzień temu. Miałam dac znać jak z gruboscia. No więc nie jest gruby jak takie wlochate anilanowe kocyki ani taki cienki jak te z polaru. Ja jestem zadowolona. Tylko niefajne jest to, ze mimo ze skład bawełna 100% to każą prac ręcznie w 30 stopniach. Ani myślę, wrzucam do pralki na 40.
 

Załączniki

  • 1408366861950.jpg
    1408366861950.jpg
    11,5 KB · Wyświetleń: 46
Co do nawilżacza... To sa podzielone zdania. Ja mam (używałam go zimą na początku ciazy jak mi w nosie strasznie sluzowka sie wysuszala). Ale moja bratowa była ostatnio u alergologa z córka i kategorycznie jej zabronił... To siedzisko roztoczy i grzybów... Jeśli dziecko jest uczulone lub ma tendencje do alergii to moze ja pogłębiać... (Wstyd sie przyznać ale apropo grzybów nie używałam tego nawilżacza gdzies od kwietnia i w zeszłym tygodniu mąż otworzył pokrywę a tam grzyb :( / wody nie było bo wyparowała- ja faktycznie nie sprawdziłam go od środka ale w ciagu 4 miesięcy tak sie zasyfil). Ja wiem ze nie bede używać przy dziecku- wroce do starych metod mokrej pieluchy powieszonej przy łóżeczku lub pojemniczka z woda na grzejnik. Jest jeszcze cos takiego jak jonizator- ale nie wiem czy to spełnia funkcje nawilżacza...

Agniecha- to mura plus 3? Wyglada na super zadbana:)
 
martna - ja muszę nieco dalej od okna łóżeczko stawiać bo mam w każdym taki wywietrznik, którego na zero nie da się zamknąć. Zwłaszcza zimą czuć jak wieje. No i druga sprawa to kaloryfer, od ciepłego może głowa boleć. Idealne ustawienie łóżeczka to jest krótszym bokiem do ściany, ale chyba mało kto ma taki pokój:-D.


mizzah - jak nie masz co z pieniążkami zrobić to można kupić nawilżacz. O wiele bardziej przyda Ci się nebulizator. Jak już od początku dziecko przyzwyczaisz do maseczki, to później nie będzie problemu z inhalacjami. Nebulizator ma tę przewagę nad nawilżaczem, że można lekarstwa podawać w formie inhalacji, a sama sól fizjologiczna idealna na katarek, a że to będzie okres jesienno-zimowy to pewnie bez przeziębienie się nie obejdzie.


ruda - 6-18 miesięcy to faktycznie spory, ale możesz go po prostu przeszyć prostym ściegiem w połowie;-)
 
dzięki dziewczyny za rady ;-)

pokój jest mały, ale jak to mówią lepiej ciasny ale własny :-) i dlatego nie jest łatwo poustawiać, żle wyglądało jak wszytsko było w jednej linii dlatego rozdzieliliśmy meble. Ale tak jak radzicie łóżeczko wyląduje koło przewijaka :tak: jak skończę wszystko i przyjdą zasłonki to się pochwalę efektem :-)
 
reklama
Do góry