reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

cześć dziewczynki,
my dzisiaj wcześniej wstaliśmy bo jechałam juz na 8:30 z Matim do dentysty. Teraz taki długi dzień się wydaje :)

Dzwonił kurier, zaraz mi łóżeczko przywiezie :)

Babina, super brzuszek, taki zgrabniutki

Garmelka, gdzie się podziewasz?

Mi tez zaczęły doskwierać bóle pachwin i spojenia łonowego, w pierwszej ciązy pamiętam pod koniec 9 m-ca tak już bolało że momentami wyłam z bólu, no ale mój pierworodny ważył sporo bo 4200 :)

Mizzah, sól fizjologiczna warto kupić, nie wszystkie mają wysokie ciśnienie, ja kupiłam ta NOSE FRIDA Spray do nosa 20ml - 280 dawek (4424718414) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i jest ok,
warto też miec czopki na gorączkę żeby po nocach nie latać w razie czego
 
Ostatnia edycja:
reklama
cześć dziewczynki,
my dzisiaj wcześniej wstaliśmy bo jechałam juz na 8:30 z Matim do dentysty. Teraz taki długi dzień się wydaje :)

Dzwonił kurier, zaraz mi łóżeczko przywiezie :)

Babina, super brzuszek, taki zgrabniutki

Garmelka, gdzie się podziewasz?

Mi tez zaczęły doskwierać bóle pachwin i spojenia łonowego, w pierwszej ciązy pamiętam pod koniec 9 m-ca tak już bolało że momentami wyłam z bólu, no ale mój pierworodny ważył sporo bo 4200 :)

Mizzah, sól fizjologiczna warto kupić, nie wszystkie mają wysokie ciśnienie, ja kupiłam ta NOSE FRIDA Spray do nosa 20ml - 280 dawek (4424718414) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i jest ok,
warto też miec czopki na gorączkę żeby po nocach nie latać w razie czego

Agniecha dziękuję, tej soli akurat nie widziałam. Wszystkie co patrzylam to były wlasnie z tym wiekszym ciśnieniem.
 
Maść majerankowa stosowana jest przy katarku, ułatwia oddychanie, smaruje się dziecku pod noskiem



łóżeczko i materac już są :) Ale to cieszy. Ja czekam jeszcze na pościel i paczkę z gemini, zamawiałam proszki do prania żeby nie nosić :)
 
Ostatnia edycja:
Mizzah- ja akurat mieszkam w kraju gdzie trzeba padać na twarz zeby dostać lek a do 3roku życia najchętniej nic by nie dawali to wole miec w domu tak na wszelki wypadek. Mi tez poszło w aptece ponad 400 pln i myślałam ze przegielam ale widzę ze inne tez nie wydają tam mało :)
 
hej:) Pracodawca na pewno nie nasłał na mnie zusu, bo jak szefowa dowiedziała się że jestem w ciąży to szczerze się ucieszyła a nawet pomogła i zwiększyła umowę, żeby więcej kasy dostać na chorobowym:) i może dlatego ta wizyta???
Niby Panie tłumaczyły to tym że są wakacje i ludzie na chorobowym dorabiają albo traktują chorobowe jak urlop
 
Mizzah - a jakim sensie bardziej przejrzysta? Chodzi Ci o tę tabelkę? Wchodzisz przez kompa czy komórkę?

W sumie nasza tabelka jest bardziej przejrzysta niż tamta pstrokata lista (która z resztą ciągnie się na parę postów, bo w jednym się nie pomieści) ;) Czy to ma sens bawić się w udziwnianie na finiszu? Zaraz będzie lista rozpakowanych mam :)
https://www.babyboom.pl/forum/sierpien-2014-a-f548/lista-sierpniowek-bez-komentarzy-68998/


Mroczko - moja mama 29 lat temu przechodziła takie naciskanie brzucha i i tak poród posladkowy. To bardzo niebezpieczne metody.
Ja bym się nie zgodziła na odwracanie.

Moja koleżanka z pracy miała kontrolę przy pierwszym zwolnieniu, za które już ZUS miał wypłacać świadczenie, ale ona ponoć ma 4 tys na rękę.

Czarna - jakoś w III trym nie mierzył.
1 w zapisie 1/0/0 oznacza, że część zewnętrzna szyjki ma 1 cm, ale do tego też dochodzi część wewnętrzna, którą da się zbadać USG. Wiem, że jest skrócona o połowę....
 
Ostatnia edycja:
Babina - cudnie wygladasz !!!

Kotulica- oj facet z lekkim katrem to facet umirajacy !!!

Mizzah
- spray do noska z sola morska sa specjane dla niemowlakow z malutkim cisnieiem. CO do kolki. Ja zaczelam stosooowac kropelki gdy przeszlismy na butle (Tymek mial 6 tygodni). Dawalam profilaktycznie i nic nas nie ruszylo. Ja robie zapas bo tu takich cudeniek nie dostane

Czarna- mascia majerankowa mozna smarowac tez klatke piersiowa i plecki, tylko ona brudzi , wiec trzeba miesc jakiegos bodziaka czy cos czego nie bedzie szkoda.

judy - tu rzadzi paracetamol !! :-p daja na wszystko doslownie. Cale ich szczescie ze za darmo leki do dziciaczkow sa ;-)

A dla mam kamriacych piersia - na katarek dla dziecko super dziala wlasne melczko. Wystarczy wypedzlowac nim nosek i podobno dzala cuda ;-)

Pranie malutkiej wyprane, teraz pozstaje prasowanie tego wszystkigo
 
Ja póki co leków nie kupuje. Mam wodę morską no i paracetamol w czopkach kupię bo to być musi. Laura kolek nie miała i liczę na to że malutką też oszczędza.

Ja poszłam w końcu do lekarza bo od soboty coraz gorzej się czuje. No i z gardła poszło na krtan i dostałam antybiotyk :-(
 
reklama
Ale z tego co wiem to ten paracetamol to chyba od 3 msc bo wczesniej I tak musisz do lekarza jechac bo czesto u dzieci przed 3msc moze byc wstrzas lub uczulenie na lek. Ja sie zastanawiam czy juz teraz kupywac czy pozniej...
 
Do góry