reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2013:)

Dziewczyny mi to księgowy tłumaczył na podstwaie Vatu że zmiany weszły w tym roku ale był jakiś zapis i cofneli się rok wstecz. A tu podobno ma być tak że jeżeli płacimy ten podwyższony ZUS przez okres karencji a pożniej chorobowe to póżniej jest wypłacana jakaś średnia ale podobno nie mniej niż 1700zł. Dokładnie tego nie napiszę bo nie jestem księgowa i w tym nie siedzę ale tak mi to tłumaczono więc tylko to przekazuje a po za tym tak jak pisałam są to tylko propozycje.

Co do zachcianek ja dziś miałam taką ochotę na pomidorową taką jak robiła moja mama że nie mogę aż poszłam do sklepu i zrobiłam, powiem wam że całkiem dobra mi wyszła a ja niestety mam dwie lewe ręce do gotowania i dopiero się praktycznie tego uczę :)
 
reklama
A co do roku opłacania to chodzi już o tą wysoką składkę żeby pożniej dostać 6 tyś zasiłku to też jest jeszcze inaszej ale tego już wam dokładnie nie powiem bo bym zamieszała za bardzo.
Dziewczyny z dg zapytajcie się dokładnie swoich księgowych.
 
Byłam tu parę dni temu, ale jeszcze nieśmiało, bo październik, to były moje własne szacunki. Dziś miałam pierwszą wizytę u gin i mam termin ustalony na 27 października.
Napiszcie mi proszę, czy jesteście już po USG, bo mi gin powiedziała, że pierwsze robi się dopiero w 11-12 tygodniu...
 
Ale dużo napisałycie:)
Niestety nie dam rady nadrobić..ale widze że piszecie dużo o pracy.. Ja myśle że może babka u której ucze anglika zatrudni mnie na umowe..Jeśli nie to chcę założyć własną działalnosc... Może dla niektórych z Was jest to oszukiwanie i wyłudzanie pieniędzy od Panstwa, ale dla wielu ludzi jest to szansa na uzbieranie troche pieniedzy..a nie naleze do osob ktore boja się pracy... bo dwa dno po ost egzaminie maturalnym zabralam sie do pracy i tak pracuje caly czas...
 
Antiope gratulacje :) nie wiem jak na kasę chorych, ja miałam usg na samym początku i z tego co wiem prywatnie to robią na każdej wizycie.
 
nnatalie to tak samo jak ja. Zaczęłam pracować zaraz po maturze (wcześniej też pracowałam dorywczo w wakacje) i nie miałam przerwy aż do teraz. Dlatego też myśle o własnej działalności...
 
Kurcze, ja chyba jednak pójdę prywatnie, bo strasznie się stresuję. Nie dość, że mi nie zrobiła usg, to jeszcze przy badaniu stwierdziła, że nic tam nie czuje, ale to jeszcze za wcześnie. A jak przed chwilą zaglądałam na wątek usg, to Wy wszystkie już wiecie więcej. Jeśli jest coś nie tak, to ja bym chciała już wiedzieć.
 
Jak wy juz takie znajace przepisy to sie cos zapytam moze pomozecie jak to teraz jest.

Chcialabym sie zarejestrowac w urzedzie pracy ale ze wzgledu na to, ze jestem w ciazy i tak moge to zrobic? czy musze ich odrazu poinformowac o ciazy?
Dodam, ze zalezy mi jednak na papierku ze jestem ubezpieczona a podjac pracy nie za bardzo moge.
 
Rajani kobiecie w ciąży i 42 dni po porodzie tak czy siak przysługuje ubezpieczenie... Ja będę się rejestrować w poniedziałek.
 
reklama
Rajani kobiecie w ciąży i 42 dni po porodzie tak czy siak przysługuje ubezpieczenie... Ja będę się rejestrować w poniedziałek.

Teoretycznie tak a w praktyce jest inaczej, wiele instytucji nie zna sie na tym prawie i wychodza cyrki a ja naprawde nie chce sie przez to denerwowac zeby sie wyklocac itd.

A rejestrujac sie przysluguje Ci jakies prawo do zasilku? zamierzasz powiedziec im ze jestes w ciazy czy narazie nie mowic?
 
Do góry