reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2013:)

Witam!!!

Kolejny podchmurny dzień, ale wieje już chyba trochę mniej niż przez ostatnie dni. Oby tylko deszcz nie zaczął padać. My na spacery wychodziliśmy nawet w ten wiatr, jak nie padało, ale nie na długo ze względu na starszą córkę, żeby jej głowy nie urwało, bo malutka w wózku. U nas odpukać wszystko ok. Wczoraj byłam z małą u okulisty na kontroli oczek, trochę się opóźniłyśmy bo powinnyśmy iść w 3 miesiącu :-) ale najważniejsze że wszystko jest dobrze. Malutka zaczęła już chętnie przewracać się z plecków na brzuszek ale przez prawe ramię robi to lepiej, przez drugie ciężko jej idzie. A jak jest już na brzuszku to powolutku pełza tak jakby, jak chce to dosięgnie każdą zabawkę która jest w pewnej odległości od niej :-)
A ja dalej ćwiczę z Chodakowską i może nie widzę jeszcze efektów ale na wadze coś ruszyło więc bardzo mnie to cieszy :-) a słodycze jak wcinałam tak wcinam, czekolady nie odmawiam nigdy!!!
szatsa my tez mieszkaliśmy 5 lat na wyspie Jersey, pewnie kojarzysz bo to między Francją a Anglia. Cudowne miejsce, ale ja bardzo tęskniłam za Polską za rodziną, mimo tego że miałam tam dwóch braci z rodzinami. Tam urodziłam pierwszą córkę i jak miała 1,5 roku wróciliśmy na stałe do Polski. Daj znać co z tą suchą skóra u małego
aga_agi przepraszam że przeze mnie zaczęłaś się niepokoić, ja po prostu zapytałam bo zobaczyłam właśnie Twój wcześniejszy suwaczek :-) krzywdy dziecku na pewno nie robisz, jesteś jego mamą i wiesz co dla niego najlepsze.
MłodaMama18 a co oprócz tych policzków wskazuje na skazę? u nas zaczęłam smarować malutkiej twarz rano i wieczorem kemem emolium
Emolium - Skóra sucha, wrażliwa i podrażniona
i widzę poprawę
Carla tak u nas już spacerówka, ale jakoś tak smutno mi było jak ją przekładałam, teraz wydaje się już taka duża
Agnes_19_09 nasza tez zasypia sama, chociaż na noc zdarza się że zasypia przy piersi i po jedzeniu biorę ją do odbicia ale ona się nie budzi więc odkładam ją do łóżeczka. no tak wszyscy wiedzą wszystko lepiej oprócz Ciebie :-) nie ma co się przejmować takimi tekstami, trzeba być pewnym siebie i konsekwentnym. Wiadomo, że czasem można poradzić się kogoś mądrego ale nasza intuicja sprawdza się najlepiej
charlene silną masz córcię, u nas tak było ze starszą. Teraz w sumie malutka też pcha się do siadania, jak tylko wyczai że nie leży na płasko, to stara się siadać i czasem się zegnie aż w pół :-) Puki same coś robią to wszystko jest ok




 
reklama
Aniula99 bylam w piatkek u lekarza i przepisal emolient na recepte. Sprawa sie tylko pogorszyla, bo plamy wyszly takze na twarzy a te ktore byly sie zaognily. Do tego maly gorzej sypia od kilku nocy. Dzisiaj idziemy na kolejna wizyte.
Chcialam wyprobowac jakis innych pieluch niz pampers i kupilam wczoraj w aldim bo wiele brytyjskich mam zachwalalo. Na dzien ujda ale na noc- porazka. Wracam do pampersow.
Wkrotce jedziemy do Polski mozecie polecic jakies pieluchy dziewczyny? Bo pampersy to chyba dosyc drogo wychodza?
 
Ja kupuję czasem pieluchy babydream w rossmannie, one tanio wychodzą, ale dość grube są, z tym że akurat Dawidowi wszystkie podchodzą, dupka czysta, bez odparzeń, to bierzemy jakiekolwiek, zwykle te co w promocji ;)
 
Szatsa a ja kupuję w aldim niemieckim i jestem mega zadowolona bo jak dla mnie tak samo dają radę jak pampersy i cenowo wuchodzi ok. Ciekawe czy rzeczywiście różnią sie w Anglii i Niemczech. Ale u naa jak u Agnes wszystkie podchodzą bo młoda się nie odparza. Ja jeszcze ostatnio znalazłam takie chusteczki do dupki ale 'olejowe' takie suche w dotyku ale jak się dupke wytrze to zostawiają tłusta warstwę na skórze i dzięki temu nie musimy już niczym smarować.
 
Ostatnia edycja:
Aktualizuje.
Pieluche z aldiego zalozylam o 21 a o 1 juz byl przeciek i do tego z tego co w srodku porobily sie takie zbite gluty.
Kupa wyszla z kazdej strony, nawet nie wiedzialam ze to mozliwe :-)
 
Ostatnia edycja:
aniula99 plany szorstkie na lokciach kolankach ,,,
dostalismy wczoraj skierowanie do alergologa termin .... za 3 miesiace ;/
maly marudny strasznie placzy mysle ze to zabki teraz dalam mu czopka i sie troszke uspokoil i lula ;)
pogoda szara ale jest nawet cieplo ;))

co do pieluch uzywamy dada z biedronki i sa dobre ;)
 
witam, po dłuższej przerwie

Jestem nieprzytomna od tygodnia Kuba źle sypia w nocy. Max przesypia 2 godziny, krzyczy, wierzga nogami i wszystko gryzie dookoła, łącznie z moim sutkami :no:

spacery codziennie odhaczamy, prowadzamy starszaka do szkoły. Wczoraj po dotlenieniu spał aż 4 godzinny co dla mnie było zbawienne, odetchnęłam przed kolejną nieprzespaną nocą

jedzenie Dalej nie chce niczego poza piersią, jak tylko wsadzam go do krzesełka zaczyna płakać i się wykręcać, także zmuszać nie będę. Mleka z butki też nie chce, ale z tym nie odpuszczam, codziennie próbuje, on nie wypluwa tego co mu nakapie ze smoczka, ale nie zasysa...Uparte to moje dziecko

pogoda właśnie w tej chwili się popsuła, pada i wieje, wczoraj i w weekend wyspy były uraczone wiosennym słońcem :tak:
Dobrze, że dziś nie musimy iść po Filipa, zostaje na zajęciach dodatkowych i M odbierze :-)

Dalej kupy do bani, już nie mam pomysłu od czego to...W piątek pewnie znowu pójdziemy z nim do lekarza

A we czwartek starszak kończy 5 lat, kurde kiedy to zleciało, czas zdecydowanie za szybko leci, a dzieci za szybko rosnął
 
Moja malutka ma bardzo wrażliwą skórę -dlatego używam pampersów zielonych..co by nie mówić (moim zdaniem) są one najlepsze… niestety kosztują.

A my dziś byłyśmy o dermatolog bo mała ma całą szyjkę w czerwonych krostkach i takie suche czerwone plamki na brzuchu i dekolcie..jakby skupiska czerwonych krostek.. Doktorowa kazała natłuszczać kremem cholestarolowym na zaminę z kremem z cynkiem..ech..ta nasza córcia to taka delikatna :-p- no i mam trzymać się diety bo ostatnio szalałam..jadłam czekoladę,awokado, itp.. :-p

Co do odparzeń przeciągających sie -to często się zdarza że pojawiają się drożdżaki i wtedy normalnymi kremami się tego nie wyleczy..polecam IMAZOL w paście- działa cuda :)
 
reklama
Dla każdego co innego jest dobre, Nela w zielonych pampersach miała ciągle pupe odparzona, zaczęliśmy zakładać jej Dada i jak ręką odjal. Tomkowi to obojętne, na noc zakładamy pampers zielone a w dzień rossmannowskie albo dada, ale te z rossmanna są kiepskie bo kupa wylatuje bokiem.
U nas na szczęście nie ma problemów skórnych, dzieci mają ładną skórę, Nela po szczepieniach i antybiotykach miała paskudne suche i czerwone plamy na buzi, ale to już minęło.
 
Do góry