reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2013:)

reklama
hej :)

Dziewczyny pęcherzyk widać przy becie od ok 1200 a serduszko od ok 30000 wg OM ciężko powiedzieć,bo nigdy nie wiemy kiedy była owu ;) tak mi tłumaczyła lekarka

Ja już nie mogę się doczekać piątku i wizyty :) mam nadzieję,że wszystko ok i dostanę już kartę ciąży:rofl::rolleyes::wink:
 
Luska ja tez w piątek mam wizyte- pierwsza- ale ejstem tydzien nizej niz Ty wiec sie jakos ienastawiam ze cos tam uslysze/zobacze...
 
hej :)

Dziewczyny pęcherzyk widać przy becie od ok 1200 a serduszko od ok 30000 wg OM ciężko powiedzieć,bo nigdy nie wiemy kiedy była owu ;) tak mi tłumaczyła lekarka
Ja się z tym trochę nie zgodzę, bo serduszko mojego dziecka było widoczne przy beta ok 10 tyś. Co prawda w tym dniu co usg nie badała, ale badała parę dni wcześniej i nie sądzę by przez kilka dni urosłoł z 5 tyś. do 30 tyś. Choć jest jeszcze chyba różnica jeśli chodzi o badanie HCG a badanie beta HCG. U mnie w mieście spotkałam się tylko z badaniem bety, może samo HCG jest wyższe.
 
Ostatnia edycja:
Dzien dobry dziewuchy i Fasoluchy :)

Mi sie wydaje ze sa pewne wytyczne co do przyblizonego terminu na ktorym na usg mozna juz zobaczyc serdulko- ale wiele zalezy od sprzetu i indywidualnego rozwoju człowieczka- wszak to odrebna istota zyjaca swoim zyciem :)

Kto dzis ma wizyte??


Własnie sobie wlazłam na strone mojej praxis i wiecie co znalalzm ?
super sprawa- wpisujesz dane- ostani termin miesiaczki, dlugosc cykli- i robi Ci osobiste wyliczenie z terminami w Twojej ciązy i tak:
26.01.13- doszło do zapłodnienia(co by się zgadzalo co do joty z moimi obliczeniami)
09.02.13- mozliwy test ciazowy (robilam 12.02.13)
16.02.13-buduja sie pierwsze organy
23.02.2013- pierwsza wizyta u ginekologa (mam 22.02.13)
09.03.13- serduszko i embrjon widoczny na usg
16.03.13-mozliwe badanie z kosmówki
23.03.13- budowa wszytkich organow wewnetrznych i zewnetrznych jest zakonczona- dzidzius musi juz tylko rosnąć
12.04.2013- badanie wód płodowych mozliwe
18.04.13- USG anatomicznej budowy ciała
25.05.13- powinnam poczuc ruchy swojego dziecka:D
22.06.13- od dzis nawet wczesniaczek ma szanse przezyc
07.08.13- zaczyna sie ochrona nad ciężarną (dla pracujących- idzie na zwolnienie z urzedu)
19.10.13- przewidywany termin porodu :)

potem Wam napisze jaki mam tutaj plan badan- bo tez jest zakładka- z wszytkimi badaniami jakie będą robic- i w ktorym tygodniu ciazy:)
 
Ostatnia edycja:
Madziarenka trzymam moooooocno kciukaski za WAS :) nawet jak za wczesnie- to akurat porobicie podstawowe badania- a kolejna wizyta bedize juz tylko emocjonalnym spotkaniem z serduszkiem Fasolinki- niezabuzona pojemnikiem na mocz , wazeniem ciala, czy pobieraniem krwi!
 
cześć dziewczyny :) die_perle powiedz mi na jakiej stronie wpisywałaś te dane żeby otrzymać takie wyliczenia? daj linka
 
Cześć;)
Jak wasze dzisiejsze samopoczucie? Mnie jak od rana zrmdlilo to myślałam ze bede wymiotowalam ale zjadlam ze spokojem chlebka i przeszło;)
Powodzenia na dzisiejszych wizytach! I piszcie potem jak było;)
 
reklama
Mnie też mdłości męczą już od soboty i nie mam pojęcia skąd się wzięła nazwa poranne?? Może od tego, że poprostu zaczynają się rano ;) bo ogólnie u mnie trwają cały dzień, z małymi przerwami kiedy zjem lub wypije coś co mi pomoże...
 
Do góry