reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2013:)

Witam:) termin mam na ok. 10 października, ale pozwolcie ze nie wstawie jeszcze suwaczka;) przyjdzie na to czas..przebywam tez na listopadzie 2009 z racji synka:) pozdrawiam wszystkie pazdziernikowki!:-D
 
reklama
Witam wszystkie nowe zafasolkowane forumowiczki;)
zycze spokojnej i zdrowej ciazy !!
ja teraz czekam na kolejne USG z niecierpliwością 18marca zeby zobaczyć jak blizniaki rosną;)
 
ja wlasnie wrocilam z miasta- bylam z kolezanka na sniadaniu w miesice nazarlam sie jak dzika swina i chyba zaraz wypuszcze na wolnosc wielobarwnego pawia ;/

co do linka oczywiscie moge podac-to jest strona mojej przychodni i tam jest zakladka- ja mieszkam w niemczech wiec jest to niemeicka przychodnia, ale dane do tego przelicznika kazdy moze wprowadzic i sie wyswietli MVZ Langenhagen to jest link ogolny nad rózwym oknem macie taki pasek jasny z zakładkami trzeba kliknąc na schwangerschaft i wyskoczy lista- trzeba wybrac kalender- i tam juz wpisuje sie dane do przelicznika wkleje jeszcze bezposredniego linka do samego kalendarza- ale nie mam pewnosci czy otwiera bezposrednio tam Kalender tam trzeba wpisac standardowo pierwszy dzien ostaniej miesiaczki i długośc waszych zykli i na tej podstawie pokaze Wam sie Wasz osobisty przebieg ciąży z terminami- tyle ze po niemiecku- ale mozecie prownac z tym co ja napisalam wczesniej- beda sie roznic tylko terminy- daty :)
 
teraz Wam jeszcze opisze plan opieki prenatalnej jaki obejmuje pacjentki mojej przychodni- tak dla prownania czy wszedzie ejst tak samo, a moze czegos brakuje- no zeby sie wymienic doswiadczeniami :)
wiec tak między 4-8 tygodniem:

*potwierdzenie ciązy
*założenie kart ciązy
Badania obowiązkowe:
*grupa krwi wraz z czynnikiem rh
*pierwszy test na przeciwciała
*test na różyczke
*test na kiłe
*oznaczenie stężenia hemoglobiny
*test na chlamydie
*test na obecnosc HIV

Badania dodtakowe:
*badanie na toksoplazmoze(ja juz robilam)
*badanie na cytomegalie
*badanie na listerioze

Między 9-12 tyg.:

Badania obowiązkowe:
*badanie kontrolne ciązy- waga, cisnienie krwi,kontrola stawów- dłoni i nóg pod kątem opuchnięć i zatrzymywania sie wody,usg dopochwowe,badanie brzucha, wyniki z laboratorium,analiza badan krwi i moczu
*pierwsze USG

Badania dodatkowe:
*USG genetyczne (nieinwazyjne badanie prenatalne wykluczające min. zespół Downa)

Między 14-18 tygodniem:
Badania obowiązkowe:
*badanie kontrolne ciąży (to samo co powyzej)
*jesli po genetycznym USG wykryto nieprawidłowsci robi się amniopunkce(inwazyjne badanie prenatalne)

Badanie dodatkowe:
*USG na życzenie

19-22 tydzien ciązy:
Badania obowiązkowe:
*badanie kontrolne ciaży ( to co zwykle- waga, cisnienie, krew, mocz, brzuch, nogi i ręce itp.)
*badanie USG
Badanie dodtakowe na zyczenie:
*kolejny test na toksoplazmoze

22-24 tydzien ciązy:

Badania obowiązkowe:
*badanie kontrolne ciąży (to co zwykle)
*2 test na przeciciała rh
*Tokogramm (niedokonca wiem co to jest)
*Oznaczenie stężenia hemoglobiny
Badania dodatkowe:
* USG na życzenie
*Badanie Dopplera

26-28 tydzien ciąży:
Badania obowiązkowe:
*badanie kontrolne ciązy (t.c.z.)
*profilaktyka czynnika RH
*KTG
Badania dodatkowe:
*USG na życzenie
*badanie poziomu cukru

30-32 tydzien ciązy:
Badanie podstawowe:
*badanie kontrolne ciazy (t.c.z)
*3 USG
*KTG
Badanie dodatkowe:
*kolejny test na tkosoplazmoze

32-35 tydzien ciązy:
Badanie podstawowe:
*badanie kontrolne ciąży (t.c.z)
*badanie na obecnosc WZ-typu B
*KTG- robione co 2 tygosnie od 32 ciąży
Badanie dodatkowe:
*USG na życzenie
36-40 tydzien ciązy:
*badanie kontrolne ciązy(t.c.z)
*KTG- co tydzien os 36 tygodnia ciązy
Na badania KTG od 32 tygodnia ciązy moze przyjezdzac polozna do domu- nie trzeba jeździc do przychodni.
Badania dodtkowe:
*USG na życzenie
*wymaz z pochwy- pod kątem zakażenia

powyżej 40 tygodnia ciąży:
*Kontrola ciązy przez położną w domu co 2 dzien
*KTG co 2 dzien
USG na życzenie.

U mnie w przychodni jest tak rozpisany program opieki nad cięzarną- ciesze sie ze moge to nzalezc na stronie przychodni bo to uspokaja i wiem czego mam sie spodziewac itp.

ps. jak Was zanudzam to gadajcie:) ale moze komus to sie przyda- nawet dla prownania- lub wiedzy czego pownno sie oczekiwac - w sumie to standardy europiejskie sa, a moze czegos u mnie brakuje- a u Was np. jest- i moglybyscie powiedziec- wtedy zawsze mozna dobrac jakies dodtakowe badania i kontrole:)
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczynki

Witam nowe mamusie, gratuluje i spokojnych 9 miesiecy w naszym gronie :)

Dziekuje dziewczynki za wsparcie, jesteście super, niezastąpione.
U mnie bez zmian, odpoczywam i czekam do 27. Jakos dziwnie sie uspokoilam, mimo ze nadal plamie. Bardzo fajnie sie was czyta, tyle nowych osób i doświadczeń, przeżyć i emocji, super ze jestem tutaj z wami.
 
Chwile mnie nie było a tu takie nowiny :))Witam wszystkie nowe dziewczyny !nnatalie04 gratuluje dwóch serduszek! Podwójne szczęście z którym napewno sobie poradzicie! Teraz najważniejsze żeby zdrowo się rozwijały! :) a Ty dbaj o siebie jeszcze bardziej :)

anna_ super, że zobaczyłaś upragnione serduszko, teraz może być już tylko lepiej :)

madziarena o której masz wizyte? Trzymam kciuki! :)

Ja też dzisiaj ide na wyczekaną wizytę i mam nadzieję, że zobacze serduszko i dostane zdjęcie :)) ide o 15:30 ale przyjmują z kolejki więc cholera wie kiedy wejde.

Co do zachcianek ja ostatnio mam wene na ogórki kiszone i pomarańcze, mogę je pochłaniać kilogramami :p
 
reklama
ja wlasnie wrocilam z miasta- bylam z kolezanka na sniadaniu w miesice nazarlam sie jak dzika swina i chyba zaraz wypuszcze na wolnosc wielobarwnego pawia ;/

co do linka oczywiscie moge podac-to jest strona mojej przychodni i tam jest zakladka- ja mieszkam w niemczech wiec jest to niemeicka przychodnia, ale dane do tego przelicznika kazdy moze wprowadzic i sie wyswietli MVZ Langenhagen to jest link ogolny nad rózwym oknem macie taki pasek jasny z zakładkami trzeba kliknąc na schwangerschaft i wyskoczy lista- trzeba wybrac kalender- i tam juz wpisuje sie dane do przelicznika wkleje jeszcze bezposredniego linka do samego kalendarza- ale nie mam pewnosci czy otwiera bezposrednio tam Kalender tam trzeba wpisac standardowo pierwszy dzien ostaniej miesiaczki i długośc waszych zykli i na tej podstawie pokaze Wam sie Wasz osobisty przebieg ciąży z terminami- tyle ze po niemiecku- ale mozecie prownac z tym co ja napisalam wczesniej- beda sie roznic tylko terminy- daty :)

Bożiu jak ja nie lubię niemieckiego :baffled: to jeszcze pozostałości po szkole średniej :-D ale link się przyda, fajnie wiedzieć co kiedy .
 
Do góry