Powaznie w PL jest taki przepis
(nie przecze, jedynie sie dziwie). I kto ocenia, ktory brzuch juz duzy, a ktory jeszcze nie? Bo calkiem niewielki brzuszek tez moze utrudniac zapiecie pasa. No i co maja powiedziec osoby otyle?
Rajani kciuki za wizyte.
Tu nie chodzi o jakieś "dozwolone" rozmiary, tylko o komfort jazdy ciężarnej. Ciąża musi być tylko widoczna. W pytaniach do egzaminu teoretycznego pamiętam zagadnienia zapinania pasów u ciężarnych. A jeśli chodzi o sprawę otyłości, to nie odpowiem, ja jedynie dzielę się informacją, na jaką natrafiłam w przygotowaniach do egzaminu i na samym egzaminie.
A, żeby było jasne, to wklejam fragment z kodeksu drogowego:
"Art. 39. 1. Kierujący pojazdem samochodowym oraz osoba przewożona takim pojazdem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa są obowiązani korzystać z tych pasów podczas jazdy, z zastrzeżeniem ust. 3.
2. Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa nie dotyczy:
1) osoby mającej orzeczenie lekarskie o przeciwwskazaniu do używania pasów;
2) kobiety o widocznej ciąży;
3)[SUP]80)[/SUP] kierującego taksówką podczas przewożenia pasażera;
4) instruktora lub egzaminatora podczas szkolenia lub egzaminowania;
5)[SUP]81)[/SUP] policjanta, funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Inspektora Kontroli Skarbowej, funkcjonariusza celnego i Służby Więziennej, żołnierza Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej - podczas przewożenia osoby (osób) zatrzymanej;
6) funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu podczas wykonywania czynności służbowych;
7) zespołu medycznego w czasie udzielania pomocy medycznej;
8) konwojenta podczas przewożenia wartości pieniężnych;
9) osoby chorej lub niepełnosprawnej przewożonej na noszach lub w wózku inwalidzkim."