reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2013:)

Ze służbą zdrowia to będzie coraz gorzej i ciężej..nie jest to wina żadnego rządu czy polityki..tylko czystej matematyki.
Jest coraz wiecej ludzi starszych, czyli chorych. Ciężko chore dzieci, dzięki zaawansowanym technologiom, wyrywa się śmierci- to wszystko to są ogromne koszta.. a grupa aktywnych zawodowo nie jest w stanie udźwignąć sama tych kosztów..
U nas i tak jest spoko..żebyście wiedziały co się dzieje w Stanach..


Limonka- współczuję przeżyć. Niech położą Cię rzeczywiście do szpitala i porządnie pobadają.. Trzymam kciuki aby wszstko wyszło ok.

A co do badań- to ja się ubezpieczyłam w Medicover i badam się jak głupia na prawo i lewo w cenie abonamentu :tak:. Nie ma kolejek ani jakiś nieznośnie długich zapisow.. będę też tam rodzić, bo z pracy wykupili mi rozszeżony pakiet :))

nie licz na państwo- licz na siebie!:-p.
 
reklama
a mnie się właśnie wydaje że to jest wina rządu i polityki... zabierają nam mnóstwo pieniędzy, przy kazdych zakupach płacisz VAT ktory jest coraz wyższy, podnosza stawki benzyny i papierosów z których 80% ceny idzie dla Państwa... co chwile słychać że dają sobie podwyżki albo nagrody - przecież to są kolosalne pieniądze !! czemu nie wezma sobie nagrody np 2 tys a biora po 40tys albo i więcej?? przecież spokojnie można by było zainwestować te pieniądze inaczej bardziej korzystnie! to nie jest nic innego jak nasze cięzko zarobione pieniądze.
Ja ciąże prowadze prywatnie bo państwowo jak słysze od kolezanek to jakaś tragedia ;/ zresztą sama poszlam raz do gin państwowo i powiedziałam ze więcej nie pójde ;/
 
Te prywatne abonamenty się opłacają bardzo- pod warunkiem że się chodzi do lekarzy. A ja chodzę :tak:;-).
No i w każdej chwili możesz zrezygnować..
A Państwa nie zmienimy..jak to mówi moja babcia"nie ma takich grabi coby w swoją stronę nie grabiły":sorry:.
Czy to prawica, czy lewica czy śmierdzica ;p
W naszym Państwie nie ma partii która by odpowiadała moim poglądom-więc się tym całym bajzlem w ogóle nie interesuję.. oby tylko mi nie przeszkadzali pracować. a ja liczę po prostu na siebie..i pracuję tak aby mieć z czego żyć na starość-bo emerytury ani centa nie zobaczę..
 
Ostatnia edycja:
ale wkurza mnie jak chrzania ze kryzys ze trzeba oszczedzac ... no tak ludzie maja oszczedzac aby rzad mial dla siebie wiecej ;/ chore Państwo !!
 
ufff ciężko mi nadrobić wszystko :)

Co do badań, we wtorek ide na 3 dni do szpitala i tam mi wszystko porobią więc pewne koszty odejdą. USG genetyczne chce zrobić jeżeli coś wyszło by nie tak to wtedy zdecyduję się na dalsze badania.

Na pęcherz poza żurawiną dobra jest też woda z sokiem z cytryny, mi bardzo pomogła jak zaczął mnie pęcherz boleć.

Już nie mogę się doczekać badań czy wszystko jest w porządku, bo ostatnio piersi już mnie w sumie nie bolą, przestało mnie mdlić i wogole nieciążowo się czuje więc oczywiście już mam jakieś głupie myśli ;/

Z zachcianek to od 3 dni nie jem nic innego jak płatki z mlekiem i kanapki z dżemem porzeczkowym ;) wszystko inne mnie odrzuca a obiad składający się z ziemniaków i mięsa w ogóle nie wchodzi w gre, jedynie zupy jakoś przełknę ;)
 
martOocha, ja myślałam, że po Twoich przejściach skusiłaś się na ten pakiet porodowy za 15tys a to pracodawca taki milutki :) Ja porodu nie mam w pakiecie ale chociaż wszystkie badania robię za darmo w LuxMedzie. Źle nie jest :)

Takhisis, masz dziś dzień złotych myśli, zgadzam się całkowicie i co do badań i kosztów i jedzenia i w ogóle...

Od 2010 roku jestem w ciąży 4ty raz (z tym samym i jedynym partnerem) i za każdym razem miałam i HIVa i wszystkie zakaźne i weneryczne i wymazy z pochwy, z odbytu i inne cuda... Dla mnie to nie jest żaden problem bo to przecież profilaktyka jest. Nikt mnie o nic nie podejrzewa ani nie patrzy jak na potencjalną latawicę. Chodzi tylko i wyłącznie o dobro dziecka.

Prawdą jest, że badania robi się nie o to by usunąć ciążę (czasem jest to konieczne) a po to by ewentualnie: 1) leczyć już na etapie ciąży 2) przeprowadzić zabieg/operację jeszcze w ciąży 3) urodzić w odpowiednich warunkach z odpowiednio naszykowanym sprzętem i lekarzami 4) przeprowadzić zabieg/operację ratującą życie w kilka minut po porodzie i tak dalej i tak dalej...
 
Hejka:-). Drukujecie dziewczyny sporo, podczytuje w pracy, tu i owdzie dziekuje za modre i pomocne posty. Co do badan to chyba jestem najbardziej zielona z was:eek: Poki co mialam tylko USG razy 2. Nie liczac wszystkiego co robilam w pierwszej ciazy, no ale to bylo 6 lat temu i szczerze to juz nie pamietam co ja tam robilam. Nastepna wizyta za 2,5 tygodnia to moze mi sie nieco rozjasni. Ale ponoc to tu normalne:crazy: nawet lekarz domowy mi tak powiedzial. Poki co staram sie nie zwariowac i dlatego moze i dobrze ze nie wszystko co piszecie jestem w stanie doczytac.

Herbata z hibiskusa nie jest herbata owocowa.
 
reklama
Do góry