reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2013:)

tosienka88 czasem ulewa częściej czasem mniej albo wcale, różnie to bywa. Nie martwię się tym, bo nie płacze przy tym ani nic. Jak np zje łapczywie moje mleko a leci mocno to uleje zaraz po zjedzeniu a czasem po jakimś czasie, no i słoiczki też czasem bo po zabarwieniu widzę. Dostałyśmy Gastrotuss baby żeby podawać po jedzeniu na spanie.
 
reklama
tosienka mój Kuba nadal ulewa, czasami więcej, czasami mniej, tak ja aniula piszę. A właśnie Gastrotuss Baby jest bez recepty więc możesz spróbować podawać, u nas nie przeszedł, bo jest bardzo gęsty i słodki, mały się nim dławił i wymiotował.
Przykro mi z powodu chrzestnej Zuzi :-( Co za świat.

aniula my jak chrzciliśmy Kubę to było 19 chrztów, a jak starszaka to 21, na szczęście sprawnie to szło i chłopaki byli na tyle mali, że całą przespali bez krzyków i jęków

U nas dziś w końcu słonecznie, wczoraj byliśmy tylko chwile na placu zabaw. Młody pobiegał po kałużach. Dziś na pewno po drzemce i obiadku wybierzemy się w dłuższą trasę o ile nie będzie non stop płaczu.

Wasze pociechy już starają się siedzieć samodzielnie. Kuba próbuje, ciągle głowa jest w górze, ale jeszcze nie umie równowagi utrzymać i pada na boki. Jutro mamy umówioną wizytę na ważenie, oczywiście moja drobnica nie podwoiła jeszcze wagi urodzeniowej, zobaczymy co health visitor na to powie...
 
My po szczepieniu. Dawid zniósł je dzielnie, chwilę tylko zapłalał. Waży 7685, więc praktycznie idealnie podwoił wagę urodzeniową (ważył 3800). Mamy skierowanie na krew, żeby sprawdzić czy żelazo zadziałało. I do chirurga dziecięcego z tym naczyniaczkiem na plecach. Ale dam mu odpocząć, pojdziemy sobie w przyszłym tygodniu. Teraz szaleje z babcią ;) U nas gorąco niesamowicie. Dawid był na podworku z krótkim rękawem, spodenki do kolan, a przysiegam wam dziewczyny, że ludzie przychodzili z dziećmi w czapach i kombinezonach. Aż moja mama na to zwróciła uwagę, a wcale zwolenniczką lekkiego ubierania nie jest. Nie wiem czemu ludzie gotują te dzieci, czapy ściągają, a główki aż mokre. Straszne.
Idę szykować warzywka dla mojego żarłoczka ;)
 
Agnies ladnie Dawid urosl :) Tosa wlasnie ci ludzie, ktorym dzeici najwiecej choruja, a oni moga wtedy powiedziec - "a nie mowilem". Jedynie jak zawieje taka mokra glowe... Moja dzis tez lekko ubrana, a czapki juz chwile nie nosimy.
 
A ile podaje się tego Gastrotuss'a podaje, bo mój M oczywiście kupił ale karteczkę od doktorki wyrzucił :-) wiem tylko, że po jedzeniu na noc i ogólnie na spanie. my dziś po USG u ortopedy, wszystko jest ok.
 
Doustnie. Noworodki do 5 kg masy ciała: 2,5-3 ml 5-10 minut po karmieniu lub według zaleceń lekarza. W przypadku cofania się treści żołądkowej po podaniu, podać dodatkowo 1 ml preparatu. Dzieci do 3 lat: 5 ml po posiłkach oraz przed udaniem się na spoczynek lub według zaleceń lekarza. Dzieci do 12 lat: 10-20 ml po posiłkach oraz przed udaniem się na spoczynek lub według zaleceń lekarza. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.
 
Ulotkę mam, ale pani doktor jakieś inne proporcje podała dla 6 miesięcznego dziecka i nie pamiętam jakie. m mówi że przypomina sobie, że to były 3 ml. Sama nie wiem, ale bardzo prawdopodobne to jest
 
Aniula - pytałaś jak się podaje to Ci Agitatka odpisała jak ;) A skoro wam lekarz zalecił inne dawki niż w ulotce to nikt za bardzo teraz nie podpowie ile macie dawać; proponuję zadzwonić rano do przychodni, tam w karcie sprawdzą i powiedzą, a na razie albo nie podawać, albo podawać zgodnie z ulotką :)
My na ulewanie mieliśmy debridat, ale on jest przed jedzeniem i na receptę, podawaliśmy 3 x dziennie po 2.5 ml i teraz ulewa już sporadycznie. Oby wam też pomogło, bo to nic przyjemnego dla dzieciaczka.
 
Ostatnia edycja:
My podajemy Gastrotuss po 5ml. Ulewa nam dalej - zazwyczaj jest najperw bek, a potem leci troszke.

Tak mi sie skojarzylo - czesto, jak ktoras mama pisze, ze małe źle śpi, albo marudzi to kilka innych mam dodaje, ze "moje tez". Znalazlam cos takiego w necie - to rozpiska skokow rozwojowych. U nas sie pokrywa, chociaz czasem jest nieco krocej no i Zuza nie przechodzi ich jakos szczegolnie zle. Ale roznice w zachowaniu widac. Moze komus pomoze:
Zobacz załącznik 621117

Sara dzisiaj 5 lat skonczyla - nie wiem kiedy to minelo w ogole. W sobote czeka nas przeprawa - kinderparty na 30 szkrabow ;)

Co do ubierania, my wciaz swiecimy stopami ;)

Zu zaczela sie wspinac po kanapie- tzn. z kolan na nogi. A ile radosci ma..Kurcze, jakos nie chce jej na to pozwalac, zazwyczaj zostawiam ja tam, gdzie nie moze sie podnosic. Ale jak sie tylko zblizy ktos do niej to sie lapie za wszystko i wstaje. Posadzic - tragedia. Zwlaszcza w krzeselku do karmienia - robi deske i nie ma opcji zeby sie zgiela w biodrach. Mozna ja przesuwac od 0 do 90 stopni do podloza a ta wciaz sztywna ;) Zaczela sie tez podnosic do pozycji do raczkowania - kolanka i dlonie, ale isc nie potrafi tak. Buja sie wprzod i w tyl az padnie na paszcze. raz chyba tylko jej sie udalo jedna reke przesunac do przodu w tej pozycji ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam się poświątecznie i ja :)
U nas święta pełne hmm... wszystkiego tyle się działo, że jeszcze do dziś nie mogę się ogarnąć. Gościliśmy moją rodzinkę z dwuletnim Dziabągiem moim chrześniakiem istny szałaput wszędzie go pełno, teraz tylko chodzę i co chwilę czegoś szukam bo chyba wszystko co było możliwe znalazło się w jego łapkach :)
Agnieszkaala jak u ortopedy?
Agitaka aby zęby szybko sie przebiły to może i Małemu się poprawi i da mamie trochę odsapnąć :) Dominika też próbuje siedzieć ale tak jak Kubuś kilka sekund i sru na bok, albo pochyla się do przodu bo przecież stopy są takie ciekawe :)
Aniula o mi by się ta dietka przydała przez święta sobie tak pofolgowałam, że aż mi wstyd. Super, że wszytko na chrzcinach się udało :) No i zdrówka dla dziewczynek.
Tosienka okropne to co piszesz z Chrzestną Zu - świat jest taki niesprawiedliwy :(
Agnes no to moja córcia przgoniła Dawidka, a z tego co pamiętam to zawsze troszkę mniejsza była - oj chyba małego ciężarowca hoduję a ile ma długości?
Charlene wszystkiego dobrego dla Sary.

Dziś po raz pierwszy Ikuśka przewróciła się z pleców na brzuch :). Była tak pochłonięta zabawą siatką z pieluchą, która jej cały czas na bok uciekała, że nawet nie zauważyła jako się przekulnęła. Jej mina bezcenna jak się kapneła, że w innej pozycji leży :)
 
Do góry