reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2013:)

reklama
Carla a gdzie te lody dokładnie - z chęcią skorzystamy:-) My będziemy w Sosnówce - więc i o Karpacz i o Szklarską zahaczymy :tak:
Młoda Mama ja zaczęłam od biszkopcików, tyle tylko że ja mam bardzo luźne podejście do karmienia Zu - jak już wcześniej pisałam Ona je wszystko i na razie nic jej nie zaszkodziło - w niedzielę dałam jej rosół z makaronem, wczoraj pomidorówkę - ogólnie jak widzi łyżkę to się trzęsie;-)
 
MłodaMama - ja ubranek nie prasuję już wcale. A co do drzemek to baaardzo różnie, nie ma reguły, czasem przez cały dzień ok 1 h spania, a czasem ciągiem potrafi przespać 2-2.5 h.

Tosieńka - popatrzyłam na Twoje zdjęcie jak Zuzka śpi i zauroczyło mnie ;) Zapomniałam już, że dziecko może spać NORMALNIE ;) Tzn na boku, na plecach. Dawid śpi wyłącznie na brzuszku - i to jest chyba sekret naszych przespanych nocy :) Na boku jak kładłam, to przewalał się na plecy i wybudzał szybko, po max 40 min, odkąd kładę na brzuch - śpi i śpi. Już nawet te dzienne drzemki są na brzuszku. Wcześniej starałam się te pozycje urozmaicać, ale doszłam do wniosku, że nie ma sensu, skoro tak mu najwygodniej. Bałam się na początku tak go położyć na dłużej, a już na noc to wcale, ale on sobie świetnie radzi z układaniem się, przekładaniem i podnoszeniem głowy, unosi zresztą już cały tułów na wyprostowanych rękach, więc bez obaw go kładę na brzuszek na całą noc :) Jak zacznie w końcu przewracać się na plecy i odwrotnie to sam będzie decydował o pozycji do spania, bo ja go ułożę jakoś tam, a on sobie fiknie jak mu nie będzie odpowiadać, ale póki co śpi na brzuszku i jest super ;)
 
hej dziewczyny ja doczytuję i odpisuję hurtowo :-)
młodaMama pięknie wygląda to twoje ciasto :-) co do prasowania ja wyprasowalam raz jak byłam jeszcze w ciąży a odkąd się Zośka urodziła to nie pasuje ale staram się zawsze strzepać i porzadnie na suszarce rozwieść żeby nie były pogniecione ;-)
Agnes zazdroszczę tych przespanych nocy :-)
u nas drzemki różnie ale ok 3 w ciagu dnia średnio 40 minut a czasami jedna dłuższa się zdarzy ok 1.5 h ale to nie zawsze :-)
u nas idzie kolejny ząb ale Zośka dzielnie to znosi. mam nadzieję że do niedzieli wyjdzie bo w niedzielę na urlop jedziemy i wolalabym żeby już było po wszystkim :-)
no i młoda dzisiaj odkryła ze potrafi prostować ręce i sięnna nich podnosić i cały dzień zachwycala się nową umiejętnością :-)
 
Mój Filip śpi w dzień 2-3 razy, Czasem tylko 15-30min czasem 1-2 godziny. W nocy budzi się bardzo dużo razy,, już nawet nie licze. Minimum 4-5 razy. Ja prasuje praktycznie wszystko.

MłodaMamo ja podaje 1/2 łyżeczki kaszy manny do zupki lub deserku. wcześniej ją gotuje na wodzie.
Agnes mój Filippo też jedynie śpi na brzuchu.
 
MłodaMamo ale pysznie wygląda to ciasto. Ja mam mase ciasta z chrzcin i już na słodkie nie mogę patrzeć.

Zostawiam fotki Filipcia
 

Załączniki

  • ZD135230.jpg
    ZD135230.jpg
    19,5 KB · Wyświetleń: 41
  • DSC04093.jpg
    DSC04093.jpg
    26,8 KB · Wyświetleń: 60
  • DSC04005.jpg
    DSC04005.jpg
    37,8 KB · Wyświetleń: 59
Witam,
dziś po szczepieniu i tradycyjnie Młoda zagorączkowała, choć nie tak wysoko jak ostatnio. Do tego strasznie marudna i jednocześnie bardzo pobudzona była. Waży 7800 i ma 67 cm. Pani doktor stwierdziła, że te suche plamy co ost pisałam to "delikatna skaza białkowa" i nadal mamy zostać przy mleku HA. Po mału przechodzić na 2. "Po mału" znaczy raz butla z 1 następne karmienie 2. I szlak trafił moje wielogodzinne doczytywanie o mlekach 2 teraz trzeba analizę HA zrobić :/
Młodamama Dominika zjada ok 140/150 ml mleka 5 razy na dobę do tego obiadek ok 110 g i czasmi deserek teraz mamy ze wzg na twarde kupki śliwkę dawać. Co do spania to ma 2 drzemki po pół godziny plus na spacerze ok godzinki. a o 20 spanie nocne do ok 6. Ubranka nadal prasujemy.
Tosienka jestem realistką i dlatego myślę o krajach europejskich :) Jednak chciałabym zaliczyć choć po jednym kraju z każedgo kontynentu, tylko nie wiem czy kiedykolwiek portfel mój mi na to pozwoli :) Najbardziej to marzy mi się karnawał w Rio :) Kurcze też bym się o tego kota bała, no ale one ponoć własnymi ścieżkami chadzają. Jestem pełna podziwu co do karmienia Zu, ja to z cykor jestem ;)
Karoola gratulacje dla Zosi za opanowanie nowej umiejętności :)
Agnieszkaala jaki kawaler, a w muszce mu do twarzy :)
 
reklama
Aga_agi my tez mamy skaze bialkowa i daje malemu nutramigen 2 i jest nawet dobrze ale nie wiem czy tez nie dostaniemy HA ale to w ostatecznosci. . My mielismy jeszcze masc ze sterydami bo mial ostre zapalebie skory i jest swietna ale to jednak sterydy.
 
Do góry