reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2013:)

reklama
Mi zjada jakieś 200 ml jednorazowo, tzn nalewam 180 ml wody, więc mleka gotowego wychodzi ok. 200 i to zjada, choć czasem nie wszystko, a czasem nawet więcej się domaga, ale liczę średnio te 200 właśnie.
Gratulacje przespanej nocy :) Mi tak zrobił pierwszy raz jak miał 3 miesiące :) Od tamtej pory praktycznie można powiedzieć, że przesypia noce bez pobudek na jedzenie :)
 
Agnes kurcze to moj zjada 120ml wody nalewam to jest 130/140 ml z mlekiem i czesto jeszcze zostawia 40ml ale zageszczam mu kleikiem ryzowym to moze jest bardziej tresciwsze i mu starcza bo jak pil samo mleko to mu sie bardzo ulewalo taka woda i lekarz kazal zageszczac ;)
mam nadzieje ze tez bedzie mnie obdarowywal przespanymi nocami ;))
 
MłodaMama - a ile takich porcji zjada na dobę? Dawid je 4 x po 200 ml. Niby jest taka reguła, że dziecko powinno zjadać ok 100 ml na kilogram masy ciała, więc jak waży np. 7,5 kg, to powinien zjeść ok 750 ml mleka na dobę. Jak Twój synek zjada mniejsze porcje, to widocznie tyle potrzebuje. Jak je częściej, a mniejsze porcje, to też się nazbiera trochę :) Nam Dawid też ulewał mocno taką wodą, dostał taki preparat na receptę - Debridat, podawaliśmy przed jedzeniem i już jest lepiej.
 
Młoda Mama mój dostaje butelkę tylko na kolację, robię z 210 ml wody, do tego sypię z 6-7 miarek kleiku ryżowego i często dopomina się o jeszcze. niestety nie przesypia po tym całych nocek, dlatego też rozważam zaprzestanie dawania mu mleka modyfikowanego jeśli okaże się, że na samej piersi śpi tyle samo.
Jak ładnie siedzi maluszek :) Mój się cieszy jak głupi jak go podtrzymuję do siadu :)
Agnes ale bym się wkurzyła za taki numer, a za picie w trakcie kursu to łeb bym urwała. Wszystko wszystkim, ale to już kompletny brak odpowiedzialności.
Szczęściara ojj niektórzy faceci mogą poczuć się mocno dotknięci przez ten utwór ;)
Aga Agi ja Hiszpanię też mam zaliczoną, ale mało mi :) Uważam że na samą Barceloną tydzień to mało, a na stadionie FCB byłam :)
Agnieszkaala ja tez bym się darła jakby ktoś mi wodą głowę polewał ;) Dobrze że już po.
Deli Maksio też nad wyraz ambitny, już do raczkowania się rwie? Wow, silny chłopczyk. Ja zostałam obdarowana przez los leniwym synkiem ;)
Tosieńska ja nie szczepię wcale.

U nas rano śnieg padał, teraz leje i wieje, więc kolejny dzień spacer mamy z głowy :(
 
Je ok 5/6 razy mleko dotego jeszcze zupke i kaszke na kolacje ale tez na mleku ;) na wadze ladnie przybiera to pewnie tyle potrzebuje ;))

U nas pogoda jest straszna nie mozna wyjsc na spacer teraz maly usnal spi 2 razy w ciagu dnia a wasze maluchy jak czesto ucinaja drzemki?

a i jeszcze jedno pytanie prasujecie malucha ubranka ?
 
Ostatnia edycja:
Mloda Mama o to samo mialam wlasnie dzisiaj pytac. Daniel tez zaczal przesypiac noce I traci jedno karmienie. Daniel je 3 razy po 210 plus na noc 210 z lyzeczka kleiku. W dzien zjada sloiczek lub obiadek ktory ugotuje. Czyli w sumie zjada 840 ml a wazy 8,6 kg. Sama juz nie wiem, moze mu zaczne wieksze porcje dawac. Jeszcze kilka dni I bedziemy w Polsce jupii. Pojde do pediatry I dowiem sie dokladnie.
Ja ciagle prasuje, wynika to glownie z plam na skorze Daniela. Jakis czas temu przestalam I prasowalalm tylko tshirty I to co na wierzch zakladalam. Odkad ma te plamy prasuje spowrotem wszystko.
Milego dnia.
 
Ostatnia edycja:
Tomek zawsze śpi od około 10-11, a później to różnie, na dworze czasem sobie utnie drzemkę, a jak jesteśmy w domu jak dzisiaj to już pewnie nie będzie spał do 20.
Ja nie prasuję ubranek Tomka, wyprasowałam raz przed porodem żeby w komodzie ładnie leżały, a teraz to szkoda mojego cennego czasu :)
 
A nam Zu tylko jedną przespała jakiś tydzień temu. W dzień śpi 2 razy po ok. 40min. Młoda Mama na początku prasowałam WSZYSTKO jak leciało, teraz prasuje pieluchy, i te rzeczy które się w praniu gniotą więc większość, ale nie wszystkie :-) Zu zjada ok 120ml co 3 godzinki, jak zje np. deserek to już po 2-óch godzinach się domaga jedzenia. Je wszystko we wszelkiej postaci, ale i waży już 8100 :-)
Dziewczyny mi to się tropiki marzą - chcieliśmy sobie z Meżem poużywać, pozwiedzać i chyba za wysoko poprzeczkę postawiliśmy, bo z Małą Zu w pełna egzotykę się nie zapuszczę, ale już jej obiecałam że kiedyś może już jak skończy 7lat zabierzemy ją do Kenii :tak: Na razie musimy zadowolić się Karpaczem na weekend majowy:-D
Martocha pytałam o Hexę, bo Zu miała już 3dawki podane, na ost. był z nią mój Mąż i coś mu pielegniarka wspominała, że za 6tyg. znów na szczepienie. A słyszałam, że to przeciw żółtaczce powinno być po 6miesiacu i tak jest kiedy idzie się metodą tradycyjną, no ale skoro Zu dostała już 4dawki tej szczepionki to 5 nie pozwolę jej wszczepić!!!
Akurat nie mam filmiku na tym komputerze, ale mówię - nic ciekawego - pełna olewka Matki ze strony Zu na rzecz klubu przyjaciół Myszki Miki :tak:
Za to wklejam Zu z Kapryskiem - staram się unikać takich sytuacji, ale zdarzyło się to już drugi raz - położyliśmy ją spać, byliśmy w pokoju obok, a kiedy weszliśmy do sypialni to w najlepsze z Zu spał Kapi (boję się, że kiedyś niefortunnie na nią skoczy - kot waży 7,5kg, ale czasem nie da się go upilnować:zawstydzona/y:) fc.jpg
 

Załączniki

  • fc.jpg
    fc.jpg
    21,6 KB · Wyświetleń: 49
reklama
Tosieńka ja mieszkam rzut beretem od Karpacza :) Życzę Wam (i sobie) ładnej pogody, my na pewno przy sprzyjającej aurze na dworze wybierzemy się do Karpacza na lody, bo w jednym miejscu mają pyszne! Jeździmy tam bardzo często w lecie.
Ale wielki kot! Ja jak jestem u mamy to tylko patrzę żeby jej wredna kocica do dzieci nie podchodziła, bo kawał mendy z niej :)
 
Do góry