reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2013:)

Hej hej!

Charlene wiesz że ja póki co nie szczepię, na Twoim miejscu poczekałabym z kolejnym szczepieniem dopóki Sara też nie wydobrzeje- u takiego malucha nie zauważysz, że coś się zaczyna. U nas tak było że w piątek pięknie czysto, a w niedzielę ostre zapalenie oskrzeli i szpital.
Ogólnie w sezonie infekcyjnym trzeba o wiele bardziej uważać ze szczepieniami. Zadzwoń do przychodni i powiedz, że zaszczepisz jak dzieci wyzdrowieją, i nie daj sobie wmówić że katarek to nie przeciwwskazanie!
Super że Zuza już ma się lepiej, jeszcze lepiej że bez antybiotyku przeszło.
Wenus nietypowe imiona mają Twoi synkowie :) Fajne jest to, że u Was robi się wszystko w jednym jak dziecko jest kumate, dla mnie to bardzo rozsądne.
Villandra mądry? No cóż, musi sobie radzić :) Zauważyłam, że Tomek zrobił się jeszcze większy cycuś, dlatego te kombinacje z butelką są potrzebne. Ja czasami wychodzę z domu, dwa razy w tygodniu po kąpieli Tomka wychodzę na aerobik, więc mąż siłą rzeczy musi ogarniać karmienie :)
Martoocha ależ ona słodka! Jaki uśmiech cudny :) Popłacze z zasypianiem i się nauczy, ja od początku uczyłam i czasem do tej pory marudzi przy zasypianiu, ale trzeba być twardym :)
Tomek ma bujaczek i matę, w bujaczku potrafi długo siedzieć, na macie czasem też (pożyczyła mi koleżanka, bo przy Neli się nie sprawdziła i nie chcialam lupować). On w ogóle sapie jak na brzuchu leży, strasznie tego nie lubi.
Tulipania ja wychodzę, wczoraj było chyba -7 i wyszłam. Dziecko w wózku ma ciepło, gorzej z nami :) Jak spokojnie śpi, ma ciepły karczek i nic mu nie wieje to go nie zaziębisz na pewno. Ja i siostra spałyśmy na podwórku w każdą pogodę, aż sąsiedzi z mojej mamy się śmiali że wiatr targa tym wózkiem. Spacery w taką pogodę dobrze też robią na śluzówkę nosa, nawilża się.
Na remont pójdzie pewnie z 10 tyś, to jedyne pomieszczenie ktorego nie remontowaliśmy po kupnie mieszkania i jest paskudna!! Tylko będę miała problem z kafelkami, nie potrafię się zdecydować...
Agnes sprawdziłam skład, hipp ma więcej DHA i tych innych ważnych kwasów niż bebiko, jutro też je kupię i zobaczę czy młodemu posmakuje.
Agnieszkaala my byśmy mogli jechać do Mrzezyna, bo mój ma tam ciocię i w poprzednie wakacje u niej byliśmy, tzn. zostawiła nam i teściom mieszkanie za grosze. Ale wolę łazienkę zrobić... A wakacje z niemowlakiem mi się nie widzą bo ciągle mam przed oczami kilkumiesięczną Nelę- wiecznie rozdartego potworka ;)
Na pewno się zorientują że Filip nieszczepiony, ciekawe czy Ciebie też zaczną straszyć? Ja się zastanawiam nad zabraniem papierów z przychodni i wybór lekarza prywatnie..
Ja dakę K+D przy jednej butli dziennie, zostało nam kilka kapsułek to podam do końca i wskakuję na samą D. Neli też daję tran z wit D.
Wojniczanka ja pytałam o chrzest z ciekawości, bo wszyscy moi znajomi zza granicy przyjeżdżają chrzcić do Polski.
Aniula ćwicz kobieto, ćwicz! Ja mam tyle dobrze, że zapłacilam za karnet na aerobik i muszę jechać, ale nie ukrywam że bardzo mi się chce! Te zajęcia dają mi masę radości, uwielbiam się tak ostro zmęczyć i spocić, a instruktorka ma takiego powera że zaraża tym :)
Straszne wspomnienie z małą i tym fotelikiem, chwila moment i może się stać nieszczęście...
Aga Agi na mnie kawa nigdy tak nie działała, ja kocham jej smak a nie te pobudzenie :) współczuję tych nocek, u nas Tomek possie cycka i ma odlot, wie że w nocy się śpi :) Gorączka u Dominiki przeszła?
Szczęściara ale lipa, nie wiedziałam że na krusie nie ma macierzyńskiego :/ Macie gospodarstwo, tak?
Szatsa ja czekam jeszcze miesiąc i chcę zacząć od warzyw, patrząc na to, jak postępowałam z córką to teraz wiem, że z synem zrobię trochę inaczej. Na pewno jedno się nie zmieni- będę gotowała sama i bez przypraw, tylko z ziolami.
 
reklama
Carla mój to popuszcza, ale nie do łóżka, w nocy budzi się jak należy, jak chce siku, on ot tak w dzień parę kropli do majtek. Dziś mu też się to zdarzyło, już nie wiem jak do niego dotrzeć :confused:

charlene twarda babeczka z tej twojej Zuzi, nie daje się chorobie, sama walczy, brawo!!!

aga_agi Kuba w nocy też nie płaczę, jak się budzi na jedzenie, to zaczyna się wiercić, mruczy coś i już wiem, że głód go dopada, po jedzeniu zazwyczaj od razu zasypia, nawet jak przy cycu nie zaśnie, to odkładam go do łóżeczka, chwilę się powierci i kima

szatsa pomaga suszarka do włosów, to super, u nas to był świetny uspokajacz do czasu, teraz już się chyba przyzwyczaił, u rodziców, jeszcze okap na niego działał, ale tutaj nie mamy, więc musimy radzić sobie w inny sposób. dawałaś już jabłuszko, ja z nie cierpliowością czekam, aż coś mu dam nowego do jedzenia, a nie tylko mleko i mleko

My wczoraj mieliśmy szczepienie, Kuba już zaczął płakać, przy podawaniu rota- a już jak były dwa kłucia, to apogeum płaczu. Wieczorem miał stan podgorączkowy, to dałam mu paracetamol i ładnie poszedł spać.

My już po chrzcinach, z głowy mamy :tak:

Witaminy to tylko D potem, ja jeszcze wyczytałam w książeczce mego Kuby od 6 miesiąca dopiero witaminy do 3 roku życia.

Ja mniej więcej patrzę, jak u starszego zęby szły, to i tu będzie podobnie. Zaczął się ślinić już po 2 miesiącu, a pierwszy ząbek wyszedł w 9 miesiącu, także będzie tak, no chyba że się mylę
 
NIe wiem gdzie wkleic foty ale kilka osób wkleiło na główny wiec i ja to zrobie 201312311845.jpg201401081899.jpg201401181914.jpgZdjęcie0317.jpgZdjęcie0319.jpgoto moi dwaj mężczyźni :)
 

Załączniki

  • 201312311845.jpg
    201312311845.jpg
    18,5 KB · Wyświetleń: 53
  • 201401081899.jpg
    201401081899.jpg
    16,4 KB · Wyświetleń: 46
  • 201401181914.jpg
    201401181914.jpg
    10,5 KB · Wyświetleń: 50
  • 201401181921.jpg
    201401181921.jpg
    14,5 KB · Wyświetleń: 50
  • 201401181924.jpg
    201401181924.jpg
    14,2 KB · Wyświetleń: 47
  • Zdjęcie0316.jpg
    Zdjęcie0316.jpg
    9,7 KB · Wyświetleń: 58
  • Zdjęcie0317.jpg
    Zdjęcie0317.jpg
    9,7 KB · Wyświetleń: 55
  • Zdjęcie0319.jpg
    Zdjęcie0319.jpg
    11 KB · Wyświetleń: 41
Jabluszko podalam surowe, starte, zaledwie jedna lyzeczke. Podaje Danielowi bebilon comfort i mamy problem z kupami. Jedna na 4 dni. Widze jak sie meczy i probuje cisnac a tu nic z tego. Jak juz w koncu cos wydusi to pierwsza "warstwa" to taka jakby plastelina a dopiero kolejna normalna kupa. Podalam jablko z nadzieja ze moze troszke czesciej kupe zrobi. W niedziele mamy wizyte u pediatry wiec sie dokladnie wypytam, byc moze juz czas na zmiane mleka.
Ostanio zauwazylam tez ze poca sie Danielowi stopy i raczki. Czytalam ze to moze byc niedobor wit D ale skoro karmie mm to chyba powinno byc ok. Sama juz nie wiem.
Teraz zbieram sie na spacerek bo pogoda od dwoch dni nas rozpieszcza piekne slonce i plus 8 stopni. Jak na angielskie warunki to naprawde cos dziwnego.
Milego dnia Mamuski.
 
Szatsa - może naprawdę warto mleczko zmienić. My teraz zaczęliśmy podawać Młodemu Hippa i kupka jest przynajmniej 2x na dobę, ładna, papkowata i żółciutka :D Czyli tak jak powinno być :)

Carla - no to oby Tomkowi Hipp posmakował, bo to naprawdę dobre mleczko, u nas się fajnie sprawdza. I niby mniej słodkie niż bebiko i potem dzieci chętniej jedzą inne rzeczy jak na takim mniej słodkim mleku są.

-19 stopni dziś u nas było... Nie powiem co mnie strzela. Na zewnątrz nawet nie wychylamy nosa, w domu też zimno. Chcę już wioooosny.
 
Witam,
U nas dzisiejsza nocka o dziwo... przespana Ika zasnęła o 23:30 i spała do 6:11. W szoku byłam. No ale jeszcze musieliśmy podać czopek bo miała prawie 38 temperatury. W dzień już było w porządku.

Carla też chcę sama gotować małej, nawet mam zamrożone poporcjowane warzywka na zupkę i dynię, wszystko wychodowane przez moją mamę. Jestem totalnym laikiem w tym temacie, więc jak masz jakieś sugestie/pomysły to chętnie skorzystam :)
Wojniczanka jeżeli dobrze czytam program szczepień to do 12 mż. Super, że udało się ustalić datę, tylko dziwi mnie, ze tak dużo razy na nauki trzeba chodzić. U nas tą sprawę ksiądz ogarął w 20 minut.
Agitaka a może pouszcza bo jest czymś tak pochłonięty, ze nie chce przerywać albo zapomina, ze siusiu mu się chce? A z ta witaminą D to znaczy, że do 6 miesiecy?
Wenus ale synuś rośnie, ile teraz ma? A starszy synek gdzie się wybierał, że taki elegancki :)
Szasta Dominika też robiła kupkę raz na 4 dni, teraz zmiejszyło się to do jednej na 2 dni. Z tego co się orientuję to dziecko ma prawo nie zrobić nawet przez 7 dni, no ale szkoda by się męczyło. A może faktycznie to wina mleka. Stópki też się u nas pociły, zauważyłam, że działo się tak kiedy nogi jej marzły, zakładaliśmy skarpetusie i było ok.
Agnes -19 brr... nie wyobrażam sobie, u nas - 7 i spacer 40min zaliczony. No ale Wam się nie dziwię, że w domku siedzicie.

No to i ja się pochwalę moja Ikulinką:
2iln8cn.jpg

244w7kw.jpg
 
Ostatnia edycja:
Wiecie co dziewczyny, jakiś kryzys mam. Nie chce mi się w ogóle zajmować dzieckiem, oddaję go Robertowi jak tylko mogę, wsciekam się jak płacze i sama prawie rycze za każdym razem. Najgorzej jest przy karmieniu, bo wtedy najczęściej ten płacz się zdarza. Nie wiem co mam robić. Doła mam przez to okropnego. Mam dość siebie. Przecież ten dzieciaczek jest taki słodki. Co mi jest? Wszystkie dzieci płaczą czasem więc nie wiem skąd u mnie nagle ta wściekłość na płacz... I jak ją zwalczyć.
 
reklama
Agnes ja też zauważyłam u siebie spadek formy, wkurza mnie bardzo, jak chce jeść, a czegoś wrzeszczy w niebo głosy, chce spać, a kołysanie nie pomaga, a dodatkowo jak starszy ma humory to już w ogóle mam ochotę ich tak zostawić i wyjść chodź na chwilę

wyczytałam, że witaminę D powinno się podawać do 3 roku życia. Chociaż w okresie od października do maja starszemu podaje do tej pory
 
Do góry