reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

Dziewczyny tak naprawde nie zalezy mi na brytyjskim obywatelstwie. Pomimo ze zostajemy tutaj na stale. Byle by bylo lepiej dla maluszka, ale tak jak mowicie to kwestia czasu. ja slyszalam ze dziecko po 5latach dostaje automatycznie.
Caly czas sie prawo zmienia. a ja nigdy nie bylam tym zainteresowana. Tak naprawde nie staralismy sie o dziecko, pocian poprostu podrzucil:p
 
reklama
Ha a ja w sobotę siedziałam przy ognisku i jadłam kiełbaskę a teraz mi ochotę na szaszłyka zrobiłyście.

Ja dzisiaj zrobiłam remanent w szafie i zostały mi jedne spodnie i to w dodatku mega niskie biodrówki, których nigdy nie lubiłam bo jak się schylę to robię elektryka. Teraz je pewnie będę nosiła do znudzenia. Moje ulubione spodnie nosze dzięki patentowi z gumką do włosów. Zwiewnych, letnich sukienek kilka się znajdzie wiec będę miała w czym chodzić. A jak już urodzę i wrócę do wagi to kupię sobie jakiś wypasioną kieckę :-D.
 
Hejka,

widzę że tu grilowo.. ja bym zjadła karkówkę z grila.. a ognisko ojj jak mi się tęskni, jeszcze są miejsca gdzie można robić ale trzeba powiadomić straż i gminę.. najlepiej na własnym podwórku.. ehh pamiętam jabłka pieczone z ogniska, papierówki i ziemniaczki z popiołu.. to były smaki mojego dzieciństwa :tak:
 
Klementinka oj tak, ogniska mają swój urok... szkoda, że to już w niepamięć idzie... teraz tylko grille i grille
i jeszcze gitara, piwko a na koniec kartofle z popiolu, przy obieraniu koniecznie poparzyc paluchy
juz mi dymem pachnie i slysze "gdybym mial gitare"....
Ha a ja w sobotę siedziałam przy ognisku i jadłam kiełbaskę a teraz mi ochotę na szaszłyka zrobiłyście.
alc, az mnie ukulo z zazdrosci;-)
Hejka,

widzę że tu grilowo.. ja bym zjadła karkówkę z grila.. a ognisko ojj jak mi się tęskni, jeszcze są miejsca gdzie można robić ale trzeba powiadomić straż i gminę.. najlepiej na własnym podwórku.. ehh pamiętam jabłka pieczone z ogniska, papierówki i ziemniaczki z popiołu.. to były smaki mojego dzieciństwa :tak:
u mnie tak samo, latem nie bylo wieczoru bez ogniska, no chyba ze padalo
szkoda ze nasze dzieciaki tego nie poznaja
 
Zupka to chyba nie jest tak dokonca we wszystkich krajach uni,ja sie tym tematem nie zajmowalam doglebnie ,ale przyjaciolka urodzila trojke tutaj i maja obywatelstwo polskie dzieci ,bo tutaj rzekomo jest prawo krwi,a nie ziemi.
I troche zglupialysmy ,bo moim dziecia wpisali niemieckie, a zadne z rodzicow nie ma .(maja jeszcze wloskie,a ja do Polskie ambasady jeszcze nie dojechalm:zawstydzona/y:a pozatym nie wiem czy mozna trzy miec)Narazie jakos do niczego mi te obywatelstwa nie sa potrzebne.
I dlatego zabardzo nie wiem .))
Asionek wbijaj sie ,moj olbrzymi ogrod ma jakies 20 metrow ,ale dobrze ze jest.A pozniej ja do ciebie nad morze ok?
Ja bez ciazowych sie nie obejde,bo w leginsach wygladam jak kasztan na zapalkach(takich lekko wygietych u dolu:confused2:)Ale trylk0o jedne spodnie kupie ,a pozniej juz sukienki
W h&m kupilam szorty ciazowe ,ale jeszcze za zimno.
Justus,ja juz mam brzuch calkiem pokazny

mi pasuje :)
leginsy wsumie mam , ale u nas jest na tyle cieplo , ze juz sukienki spokojnie nosic moge :)

podobno tylko w USA jest prawo ziemii, w Europie prawo krwii
oczywiscie sa odstepstwa, jezeli rodzice zyja iles tam lat (w DE zdaje sie 8) to dzieci dostaja tez obywatelstwo panstwa, w ktorym zyja
ide klasc Jaska do lozka

a ja bym zjadla kielbache z ogniska, taka z nabrzmiala skorka
i w ogole posiedzialabym sobie przy ognisku

oj taka kilbache to bym zjadla !!

ale mi smaka narodbilyscie :))
 
Pysia wbijaj sie dla wszystkich starczyloby.Grill zdal egzamin.
Ale kielbache zjadlam tylko jedna ,ale za to pieczarek chyba kilo ugryilowane maja mistrza i do tego slatke z tortellini.
Miesa wogole nie ruszylam nie kreci mnie.
A ognisko to mi sie tez marzy...
 
sivi nie orientujesz sie moze w sprawach paszportu? jak sie ur w UK jakie obywatelstwo dostaje?? Zaznaczam ze jestesmy obydwoje polakami.

Czesc dziewczynki weszlam na chwile i zobaczylam pytanko,co prawda nie do mnie ale znam odp wiec pisze...

Jesli jestescie obydwoje Polakami i zadne z Was nie ma obywatelstwa brytyjskiego to dziecko bedzie mialo obywatelsto Polskie.Pierwszy paszport mozna wyrobic dziecku na brytyjski akt urodzenia ale do 5 roku zycia dziecka trzeba go wymieniac co rok,a na przedluzenie paszportu trzeba miec juz polski akt urodzenia.Przed zarejestrowaniem dziecka w Polskim urzedzie stanu cywilnego,musicie na wlasny koszt przetlumaczyc akt ur. na j.polski przez tlumacza przysieglego.Jesli bedziesz potrzebowala namiary na niedrogiego i uczciwego tlumacza przysieglego napisz mi na priv a dam ci namiary,korzystalam z jego uslug i jestem zadowolona,a oplate wnosisz dopiero po otrzymaniu przetlumaczonych dokumentow.
Niestety automatycznie nie dostaje sie brytyjskiego obywatelstwa.

Mam nadzieje ze pomoglam ;-)
 
Ostatnia edycja:
Heeej Kobietki!
Nie mialam dzisiaj czasu popisac, bo mloda w domu zostawilam, a potem mialam wizyte u ginki i reszte dnia u tesciowej spedzilismy. Cora mi cos wczoraj narzekala ze ja boli przy siusianiu, i ponoc w przedszkolu tez z tego powodu plakala, ale babka zapomniala mi powiedziec i dopiero rano sie dowiedzialam... No i poszlysmy do domku, ale wizyte u pediatry niestety dopiero na piatek mozemy miec... Zreszta mloda wczoraj po poludniu, wieczorem i dzisiaj caly dzien siusia normalnie i nie miauczy, wiec juz sama nie wiem czy to jakies zapalenie czy co... I jutro mialam ja tez zostawic w domu, ale babka mowila zeby ja lepiej przyprowadzic, bo zajaczek ma byc i jakies atrakcje dla dzieciakow, a jakby cos bylo nie tak, to mi zadzwoni i ja odbiore i wtedy najwyzej do kliniki pojedziemy, no bo co innego moge zrobic? Uff, sie napisalam;-)

A co do grilla to mnie w poprzedniej ciazy odrzucilo calkowicie od tego zapachu i biedny R caly sezon musial sie bez ukochanego mieska obejsc:tak: A teraz to nawet nie wiem bo jeszcze troche za zimno mamy zeby pogrillowac, ale ogolnie na miecho mnie jakos nie ciagnie specjalnie:baffled:
Ale za to latem to czasem na ognicha jezdzimy, bo mamy taka polska farme jakies 80km od Mtl-u i tam mozna bezkarnie ogniska robic i kielbaski na kiju opiekac - mniam:-)

Aaa, w Kanadzie tez prawo ziemii obowiazuje, wiec dzieci automatycznie obywatelstwo dostaja, a polskie mlodej to zalatwilismy jak miala 1,5 roku podczas wizyty w PL:tak:
I nie wiem jak teraz ale jak tesciowa zdawala egzamin na obywatelstwo to jej nieletni wtedy syn dostal tez automatycznie, natomiast R byl wtedy pelnoletni i musial sam zdawac.... Ale to tak jako ciekawostke napisalam;-)

Ale Wy czasem smaka na zarelko robicie, az nie mozna tego czytac wieczorem bo mi sie ssanie wlacza:-D Ale akurat dzisiaj pyyycha arbuza dorwalam, wiec jestem w pelni usatysfakcjonowana i wyjatkowo nie mam gloda:tak:
 
reklama
Czesc dziewczynki weszlam na chwile i zobaczylam pytanko,co prawda nie do mnie ale znam odp wiec pisze...

Jesli jestescie obydwoje Polakami i zadne z Was nie ma obywatelstwa brytyjskiego to dziecko bedzie mialo obywatelsto Polskie.Pierwszy paszport mozna wyrobic dziecku na brytyjski akt urodzenia ale do 5 roku zycia dziecka trzeba go wymieniac co rok,a na przedluzenie paszportu trzeba miec juz polski akt urodzenia.Przed zarejestrowaniem dziecka w Polskim urzedzie stanu cywilnego,musicie na wlasny koszt przetlumaczyc akt ur. na j.polski przez tlumacza przysieglego.Jesli bedziesz potrzebowala namiary na niedrogiego i uczciwego tlumacza przysieglego napisz mi na priv a dam ci namiary,korzystalam z jego uslug i jestem zadowolona,a oplate wnosisz dopiero po otrzymaniu przetlumaczonych dokumentow.
Niestety automatycznie nie dostaje sie brytyjskiego obywatelstwa.

Mam nadzieje ze pomoglam ;-)
ja tylko dopisze ze po wyrobieniu paszportu pierwszego mozna w Polsce wyrobic dziecku dowod osobisty, ktory jest na 5 lat i wtedy nie trzeba bawic sie w wyrabianie paszpotu co rok.
 
Do góry