reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

bez sensu jest kupować specjalnie ciążowe ciuchy. Wystarczy kupować właśnie tuniki, elastyczne, dłuższe bluzeczki i dresy czy legginsy i wystarcza w zupełności a po ciąży też się przyda, zanim brzuszek wróci do formy.
Biodra po porodzie (naturalnym oczywiście) się rozszerzają (mi 6 cm więcej), nigdy już nie wracają w 100% do swojego obwodu sprzed ciąży i nie chodzi tu o tłuszczyk.
A z tym że nie śledzi się tak rozwoju drugiej ciąży jak pierwszej to normalka, po prostu już ma się doświadczenie, dużo się pamięta i nie odgrywa tu wcale roli czas między ciążami. Ja mam tak samo.

yyyy chyba z tymi biodrami to nie jest tak , ze u kazdej kobiety i do tego na stowe :/
mam pelno znajomych i dwie siorki jedna rodzila niedawno , i jakos biodra maja takie jak przed :) ogolnie sa nawet chudsze jak przed ciaza
wiec tutaj sie nie zgodze z toba

Dziewczyny, nie chce wam juz smecic.... ale powiedzcie mi tylko czy mam sie niepokoic, wslu****e sie tylko w ten moj organizm...i nie wiem czy leciec do lekarza czy nie.. mniej wiecej umiem to juz opisac, czuje ze cos na dole mnie uciska, wezadla troche zaczynaja ciagnac ale... latam co chwile sikac mam mega ucisk na pecherz, nie wiem czy dziecko tak sie ulozylo , miala ktoras z was cos takiego?? sorrryyy

hmmm u mnie to czeste sikanie i takie mega parcie na pecherz to jednak nie byla dzidzia tylko zapalenie
wiec moze zrob mocz w lab ??
ogolnie chyba zeby sie uspokoic powinnac isc do gina :))

Klementinka oj tak... dobrze, że to nie w zimie będziemy chodzić :) a bo to i kurtka by pasowała i może wtedy jakieś spodnie... a tak to mamy super :)
sivi ja wlaśnie mam zamiar kupować ciuszki, które ubiorę tez po ciąży :)))

tez mam taki zamiar :)
na szczescie teraz i taka moga , ze mozna fajne ciuszki i na brzuszek i po znalezc :)

A co wy sie tak tych pisiorkow boicie ?;-)
Nie taki diabel straszny jak go maluja.Tu mi nie kazali specjalnie skorki odciagac tylko delikatnie koniuszek myc,a jak mieli okolo roku to sie chetnie swoimi siusiakami bawili sami(typowi faceci) i sami przy kapieli sobie ze skorka poradzili.
Moj Seba urodzil sie z Hipospatia i byl operowany jak mial rok ,przy tym automatycznie zostal obrzezany.I to naprade jest b.higieniczne.
Musze sie zdrzemnac ,moj walczy z grilem ,bo nowy kupilismy i sytuacja wyglada tak ze nie wiem czy chociaz na kolacje cos z tego bedzie.Ab ja myslalam ze skonczy stol do ogrodu .Naiwniaczka:baffled:

zazdroszcze grilla i ogrodu :) tez bym chciala !! moze sie do ciebie wprosze ?? co ty na to :))

Witam :)
Byłam wczoraj ale nie miałam siły pisać, tak mnie kręgosłup boli że zwariuję niedługo :(( Wczoraj dziewczyny z pracy stwierdziły że widać mi już brzuszek :) Czyli jest nieźle:) M jak wróci to się lekko zdziwi 2 tyg temu nic a teraz ciach i jest brzuszek:) Też już po Was widać ??

widac i to coraz bardziej :)

Jechaliśmy wtedy jeszcze autobusem (2 dni). Rzygałam cały czas, pod koniec już krwią. Mieliśmy wracać już samolotem ale poszłam do lekarza i się właśnie okazało że szyjkę mam skróconą i dziecko gotowe jest do wyjścia - dostałam szlaban na jakiekolwiek podróże i musiałam zostać w PL rodzić.

wspolczuje podrozy :(
tez nie jade , bo sie boje
ostatnia moja jazda nie skonczyla sie dobrze wiec teraz siedze na tylku
jakos dam rade :)
 
reklama
Zupka to chyba nie jest tak dokonca we wszystkich krajach uni,ja sie tym tematem nie zajmowalam doglebnie ,ale przyjaciolka urodzila trojke tutaj i maja obywatelstwo polskie dzieci ,bo tutaj rzekomo jest prawo krwi,a nie ziemi.
I troche zglupialysmy ,bo moim dziecia wpisali niemieckie, a zadne z rodzicow nie ma .(maja jeszcze wloskie,a ja do Polskie ambasady jeszcze nie dojechalm:zawstydzona/y:a pozatym nie wiem czy mozna trzy miec)Narazie jakos do niczego mi te obywatelstwa nie sa potrzebne.
I dlatego zabardzo nie wiem .))
Asionek wbijaj sie ,moj olbrzymi ogrod ma jakies 20 metrow ,ale dobrze ze jest.A pozniej ja do ciebie nad morze ok?
Ja bez ciazowych sie nie obejde,bo w leginsach wygladam jak kasztan na zapalkach(takich lekko wygietych u dolu:confused2:)Ale trylk0o jedne spodnie kupie ,a pozniej juz sukienki
W h&m kupilam szorty ciazowe ,ale jeszcze za zimno.
Justus,ja juz mam brzuch calkiem pokazny
 
ja bylam pewna ze mozna wybrac, ale wlasnie przegladam strony na ten temat i widze ze to zalezy od kraju.
tu cale szczescie decyzja nalezy do mnie, wiec dam podwojne.
dzieci chyba moga miec 3 obywatelstwa. zwlaszcza w waszej sytuacji. a co do kolezanki to sie nie dziwie, bo w Niemczech sie nie powinno dostac z racji urodzenia.
 
sivi nie orientujesz sie moze w sprawach paszportu? jak sie ur w UK jakie obywatelstwo dostaje?? Zaznaczam ze jestesmy obydwoje polakami.

ja urodzilam coreczke w Uk i moje dziecko ma obywatelstwo polskie-obydwoje jestesmy polakami.o obywatelstwo brytyjskie nalezy sie starac, tzn. trzeba uzyskac rezydenture tymczasowa a potem zdac egzamin panstwowy na rezydenture i mozna uzyskac brytyjski paszport.tak wyglada sprawa w przypadku doroslych.
 
Asionek to w takim razie nie w 100% :)
Werka w UK Polacy rodzą Polaków. Jakbyś miała męża Anglika to tak. Ale coś mi się obiło o uszy że dzieci obcokrajowców urodzone tutaj, dużo szyciej i łatwiej dostają podwójne obywatelstwo (jeślibyście chcieli się starać. Ale to dotyczy tylko dziecka, wy najpierw rezydentura, potem kupa papierów, egzamin i obywatelstwo - dłuuuga i żmudna droga).
 
Ostatnia edycja:
reklama
podobno tylko w USA jest prawo ziemii, w Europie prawo krwii
oczywiscie sa odstepstwa, jezeli rodzice zyja iles tam lat (w DE zdaje sie 8) to dzieci dostaja tez obywatelstwo panstwa, w ktorym zyja
ide klasc Jaska do lozka

a ja bym zjadla kielbache z ogniska, taka z nabrzmiala skorka
i w ogole posiedzialabym sobie przy ognisku
 
Do góry