reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

Ivi bardzo dziękuję za tak miłe przywitanie, Aż cieplutko sie na sercu robi jak czytałam wasze miłe słowa ;)Dziękuję każdej z Was,
Asionek i tak od razu juz pozwolił starać sie o dziecko??? Wiem ze jedni mówią pół roku inni 3 miesiące a jeszcze inni ze od razu można, i kogo słuchać??? chyba po prostu głosu serca i rozumu !!!!!!!!!!!

no od razu lekarz mowil zeby sie starac :) on jest najlepszy w miescie , szef kliniki , leczy tez bezplodnosc , robi in vitro i inne i ja mu ufam , facet zna sie na rzeczy :)
zreszta jak piszesz ja tez uwazam , ze nasz organizm sam wie czy jest gotowy :) no i my psychicznie :)

Mam pytanie: smarujecie się czymś kobietki? A jeśli tak to czym :)))

ja na nogi i rece uzywam Dove Visieble Effect , bo jako jedyny radzi sobie z moja sucha skora , a na brzuch , piersi , uda , posladki Mustela :)


Ivi uwazac trzeba , ale bez paranoi :) wiele osob uwaza , ze wlasnie od kotow mozna sie zarazic najszybciej i je wyrzucaja na czas ciazy , albo wogole , a tak naprawde jest udowodnione , ze latwiej sie zarazimy jedzac warzywa , owoce niumyte lub grzebiac sie w ziemi :)
sporo o tym czytalam i gadalam z maniaczkami kotow co znaja temat doglebnie i tu akurat nie ma powodu do obaw jak sie przestrzega zasad higieny :) a jak juz ktos sie boi mega moze kocia kupe oddac na badania i zobaczyc czy kicia ma tokso
te domowe z regoly nie maja :)
sery plesniowe tez mozna jesc o ile sa z mleka pasteryzowanego :)
tutaj lekarze nawet pozwalaja jesc surowe miecho o ile bylo kupione z zamrazalki sklepowej ... akurat za tym nie jestem w koncu mozna te kilka miesiecy sie powstrzymac :)
 
reklama
Asionek dzięki Tobie od razu jest mi lepiej, bo sąsziłam ze źle jednak zrobie jak po 2 cyklu zaczniemy sie starać, ze moze lepiej zaczekać, ale skoro tak dobry lekarz nie widzi nic przeciwko tak szybkiemu zajsciu znów w ciąze to moze jest nadziaja ;) moze mój lekarz tez tak powie :) bardzo bym chciala ;)
 
Witam wszystkie mamy.
Ja właśnie odpoczywam po intensywnym weekendzie. Moja córeczka skończyła roczek i wczoraj miała swoją pierwszą dużą imprezę. Przegotowania mnie wykończyły ;) ale za to zostało dużo słodkiego i dzisiaj opycham się sernikiem. Bo przecież w ciąży się nie tyje tylko wszystko idzie w brzuch ;)

100 lat dla malutkiej

Witajcie dziewczyny
Nie mogłam nie wejść i nie napisać!!!!!!!!!
Jak sie czujecie ????/ jak wasze maleństwa ????????? czy są juz jakies ruchy wyczuwalne ?????? Bo widze ze juz u niektórych 15 tydzien :)))) Mdłości juz za Wami????????? Ale mi sie teskni za Wami, tak lubiłam tu wchodzić i pisać :((((

mamuska nam Ciebie tez brakuje, niedlugo pewnie bedziesz na jakims watku pisala o swoim zafasolkowaniu :)
a co do czekania, to pol roku to chyba troche za dlugo. mysle ze 3 m-ce sa ok.

Monika nie sluchaj kolezanki, ja tez jem czasy sery plesniowe i jest ok. w dodatku dunskie wpierniczalam na poczatku ciazy wlasnie, a maluch zdrowy, wiec mysle ze kolezanka trafila faktycznie na jakis feralny.
 
Dziewczyny, z takim ciezkim sercem czyta sie historie o utracie malenstw... Mi bylo ciut latwiej to zniesc, bo po pierwsze mam juz swojego skarba dla ktorego musialam sie jakos trzymac, a po drugie tak sie pocieszam, ze nie zdazylam zobaczyc dziuba, bo ciaza obumarla we wczesnym stadium....Co nie zmienia faktu, ze farmakologiczne poronienie nastapilo gdzies dopiero w 8-10 tyg...
Mamuska, tak sobie mysle ze z tymi starankami to sie glownie kaza dluzej wstrzymac ze wzgledu na psychike kobiety, zwlaszcza ze wiadomo ze nikt nam nigdy nie zagrawantuje ze nastepnym razem sie super uda, wiec dobrze zeby przyszla mamusia uporala sie jakos z wczesniejsza strata.... Ponoc tez dobrze sie wstrzymac troche dluzej jesli mialo sie zabieg lyzeczkowania, a poza tym to chyba wiekszych przeciwskazan medycznych nie ma...
Ale jak dla mnie to po kazdym poronieniu powinni kobiecie zrobic usg i sprawdzic macice...
U mnie tak bylo ze jakies 2 tyg po ustaniu krwawienia mialam usg i babka ktora je robila, stwierdzila ze za jakis tydzien powinnam juz dostac okres... ale nie dostalam... przy czym zawsze mialam dlugie cykle, to mnie to tak nie zdziwilo.... Ale w koncu zrobilam test i wyszly 2 krechy (ale i tak nie wierzylam, myslalam,ze mam jeszcze we krwi hormony z poprzedniej ciazy) Dopiero po usg zaczelo do mnie docierac ze jednak jest malenstwo, ale powiem szczerze ze do tej pory to dla mnie pewnien szok i cud i mam nadzieje ze szczesliwie dotrwamy z malenstwem do rozwiazania:tak:.
A kazdej kobiecie, zwlaszcza tej po stracie, zycze sil i wiary w to, ze za jakis czas znow doswiadcza tej cudownej chwili, ale ze szczesliwym zakonczeniem tym razem:-)


A tak wracajac do spraw przyziemnych, to mi sie tez krwawienia dziasel zdarzaja podczas mycia zebow:baffled:


Aaaa, zapomnialam napisac, ze ponoc dzisiaj obchodzimy DZIEN CZEKOLADY!!!! Wiec sie mamuski nie krepujcie i obzerajcie do woli:-) Jakos trzeba to swieto uczcic:-D
 
mamuska, tak, toxoplazmoza raz w zyciu...czyli masz juz przeciwciala i nie zarazisz sie wiecej :)
Najlepiej zrobisz,jak pojdziesz do innego lekarza, on Cie zbada i powie czy kiedy mozecie sie starac o dzidzie...

moje dziecko zasnelo dzis :) spi sobie, a i ja wykorzystalam i zrobilam sobie drzemke polgodzinna :) polozylams ie na lozku na sloncu i wrecilam sobie ze leze na plzy :) ale milutko :-D
dobra,lece robic moj obiad ze sloika :-D
 
Dzięki dziewczyny za odp, bo ja to masz różne mysli juz :)
Czyli Ty pryzybela zaszłas od razu po zabiegu tak czy sama poroniłas???????? Bo to tez wazne, wiem ze jesli sie samemu poroni od razu można zajść a po zabiegu raczej odczekać, i ja juz nie wiem co robić, na jedno chce po @ sie starać czy nawet po 2 cyklu a na drugie sie boje czy tak można !!!!!
 
ja wiem od znajomej ze 3 m-ce do pol roku czeka sie jesli mialo sie zabieg. musisz isc do lakarza, jesli wszystko sie zagoilo ok to z pewnoscia mozesz sie starac szybciej :happy:
 
mamuśka - ja zaszłam w ciąże 3 miesiące po poronieniu :-D bo nie było przeciwwskazań i lekarz powiedział, że można się starać od razu. Wiem że zależy to od tego co Ci wyszło w badaniach histopatologicznych, może przez to lekarz każe Ci czekać dłużej.
 
ja zabieg łyzeczkowania miałam dwa lata temu, nie planowałam juz ciązy a jednak los zadecydował inaczej i jestem teraz w ciazy jednak cały czas mysle czy wszystko bedzie dobrze, jak na razie podobno jest


 
reklama
Miłka wynik mi wyszedł dobry, bo tylko resztki zarodka i kosmków łożyskowych, wiec nic groźnego, toxo juz przechodziłam, wiec jak dla mnie to bylo spowodowane wadami dziecka i dlatego sie nie rozwijało !!!!
 
Do góry