reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

reklama
A ja nie bire jodu?/Czy to zle??:szok:biore tylko folik do 10 kwienia i juz zaczlam falvit no i do tego duphaston!!!
Rabitku!!!ja dopiero zaczailm o ile dobrze zrozumialam to bedziesz miala blizniaki:szok::-)!!!!!!!!!
jakie Ty msz szczescie!!
a ja w tej ciazy to taka malo myslaca jestem jakos//moze z braku tego jodu.hehehehehehe
 
agadaria mi lekarz powiedzial ze w ciazy jest mocno zwiekszone zapotrzebowanie na jod a ja mieszkam w Krk wiec do morza to daleko niestety.
 
Ja to mam jakiś organizm porąbany g… w chacie robie i ciągle coś…

Co do płci to każdy się u mnie nastawia, że będzie teraz chłopak, było by super mieć parkę :tak:

rabbit – co do usg to u mnie kosztuje 250 więc nie ma tragedii ale za to potrzebuję du pa stonu kuźwa 4,5 opakowania miesięcznie razy 40 zeta to promocja jak nie wiem co…

też będę musiała poszukać sobie lekarza co w jakimś szpitalu pracuje i pewnie pójdzie kasa na wizyty prywatne…ale pocieszam się, że tylko te i zakańczamy reprodukcję :-p

spokojnie wszelkie wydatki odbijemy sobie potem od 6 roku życia wyślę młodego na kopalnie niech odpracuje hehehe ;-)

no właśnie lekarz Wam kazał ten jod brać dodatkowo czy jak :confused:
 
hej Dziewczęta!
Widzę posty od 7 rano, a ja dopiero o 11 wstałam (kiedy minie ta senność??).

Jeśli chodzi o kwas foliowy i jod to ja brałam przed ciążą feminatal 800, a teraz (jak już ciąża mnie w końcu odnalazła) Femianatal N (niedługo zmieni nazwę na Femibion Natal Classic) i tam jest właśnie i jod i kwas foliowy.

Kurczę, Wy piszecie o tym żarciu, zachcianki mam, nie powiem, ale ja nic nie przytyłam. Brzucha tez u mnie nic nie widać jeszcze, piersi też wcale nie tak ogromne jakbym chciała ;) -jedyna oznaka, to brak @ i spanie, spanie, spanie. Próbuję się zmuszać do owoców i warzyw, ale mi i tak najbardziej wchodzą jakieś makarony, mączne żarcie i mam wyrzuty sumienie, że nie dostarczam maluchowi witamin oprócz tych z tabletek.. :(
 
Miłka kurcze nie wiem, drogo placicie cos za ten duphaston, ja teraz sprawdzalam na opakowaniu i placilam 29,50zl a w innej aptece 35zl. Co do jodu to tak mi lekarz zalecil dodatkowo brac, mam jod 100 nano gramow (nie ma tu znaku na nano :))
 
ja tylko kwas biore i zelazo. mieszkam nad morzem wiec jodu chyba nie musze, w zasadzie to nawet nie slyszalam ze powinno sie go brac
 
Miłka kurcze nie wiem, drogo placicie cos za ten duphaston, ja teraz sprawdzalam na opakowaniu i placilam 29,50zl a w innej aptece 35zl. Co do jodu to tak mi lekarz zalecil dodatkowo brac, mam jod 100 nano gramow (nie ma tu znaku na nano :))

A nie mikro gramow?? Dawka podstawowa to 150 mikrogramow;> A jod trzeba suplementowac, zeby zapobiec kretynizmowi u dziecka.

Karolina a jak sie nazywa ten srodek co zazywasz ze jest i jod i kwas foliowy??
 
Ja to mam jakiś organizm porąbany g… w chacie robie i ciągle coś…

Co do płci to każdy się u mnie nastawia, że będzie teraz chłopak, było by super mieć parkę :tak:

rabbit – co do usg to u mnie kosztuje 250 więc nie ma tragedii ale za to potrzebuję du pa stonu kuźwa 4,5 opakowania miesięcznie razy 40 zeta to promocja jak nie wiem co…

też będę musiała poszukać sobie lekarza co w jakimś szpitalu pracuje i pewnie pójdzie kasa na wizyty prywatne…ale pocieszam się, że tylko te i zakańczamy reprodukcję :-p

spokojnie wszelkie wydatki odbijemy sobie potem od 6 roku życia wyślę młodego na kopalnie niech odpracuje hehehe ;-)

no właśnie lekarz Wam kazał ten jod brać dodatkowo czy jak :confused:

Milka,no u mnie tez nastawieni wszycy na chlopca:-D:-D:-D:-Dlacznie ze mna....
Ja opieram sie na tym,ze wszystko mam zupelnie inaczej niz z mloda....

co do jodu,to wlasnie uzmyslowilam sobie,ze strasznie duzo sole:szok::szok::szok::szok:ostatnio kazdy mi mowi,maz to juz nagminnie,ze reka mi sie zatrzesla przy soleniu...wczoraj nawet chleb kupilam obsypany sola...moj mi mowi,ze ohydny,a ja go zzarlam calego prawie...ja tej slonosci nie czuje zupelnie!!!!A zawsze wyczuwalam na odleglosc!!!!:laugh2::laugh2::laugh2::laugh2:

hej Dziewczęta!
Widzę posty od 7 rano, a ja dopiero o 11 wstałam (kiedy minie ta senność??).

Jeśli chodzi o kwas foliowy i jod to ja brałam przed ciążą feminatal 800, a teraz (jak już ciąża mnie w końcu odnalazła) Femianatal N (niedługo zmieni nazwę na Femibion Natal Classic) i tam jest właśnie i jod i kwas foliowy.

Kurczę, Wy piszecie o tym żarciu, zachcianki mam, nie powiem, ale ja nic nie przytyłam. Brzucha tez u mnie nic nie widać jeszcze, piersi też wcale nie tak ogromne jakbym chciała ;) -jedyna oznaka, to brak @ i spanie, spanie, spanie. Próbuję się zmuszać do owoców i warzyw, ale mi i tak najbardziej wchodzą jakieś makarony, mączne żarcie i mam wyrzuty sumienie, że nie dostarczam maluchowi witamin oprócz tych z tabletek.. :(
madzillka,senna jest kazda,ale jak masz dziecko strasze-ono chodzi do przedszkola/szkoly i nie ma zmiluj....;-):tak:

co do zwiekszonych kg to dzis sie przekonam co tam slychac na dzisiejszej wieczonrej wizycie...:laugh2::laugh2::laugh2:
mam nadz,ze za duzo ich nie przybylo
Miłka kurcze nie wiem, drogo placicie cos za ten duphaston, ja teraz sprawdzalam na opakowaniu i placilam 29,50zl a w innej aptece 35zl. Co do jodu to tak mi lekarz zalecil dodatkowo brac, mam jod 100 nano gramow (nie ma tu znaku na nano :))
ja sie tez zapytam o ten jod...u mnie na pewno bedzie zwiekszone zelazo,bo hemoglobina i hematokryt:confused2::confused2::confused2:
ja jem leczo:-):-):-):-)
 
reklama
jestem :)
widze , ze o tabsach rozmawiacie :) ja biore tylko kwas foliowy i do 6 miesiaca napewno nic brac nie bede :) pozniej zobacze jakie wyniki bede miala
w zasadzie maluch najwiecej witamin ciagnie z nas wlasnie po 6 miesiacu kiedy zaczyna bardzo szybko w krotkim czasie tyc




halo, melduję się po krótkiej nieobecności oczywiście zrobił mi się nowy krwiak, zaczęłam krwawić i od niedzieli rana zostałam uglebiona w szpitalu...ale wywalili mnie dzisiaj więc będę zalegać znowu na kanapie w domu przed TV

buźka dziewczyny :-)

kurka wspolczuje tego krwiaka :/ oby juz nic sie nie pojawilo !! a teraz lez sobie spokojnie :)))

Miłka ty to masz przerąbane...leż i nie ruszaj się z tej kanapy....

kurde ale już jestem ciekawa jakiej płci są moje dzieciaki....macie też tak???

jakbym wiedziała to już bym kupiła jakieś fajne bodziaki albo kopleciki...albo cokolwiek...wrrrrr

tez bym chciala wiedziec juz :)

rabbit, ja juz tez bym chciala wiedziec :) poki co sie nastawilam na dziewuszke :-D ale zobaczymy co mi powiedza...za 2 tyg bede w pl i na usg,moze juz cos powie :) a jak nie to 5 maja mam w no polowkowe,to juz raczej na pewno...no chyba ze mi sie dzidiz tylkiem odwroci,to wtedy dopiero w wakacje sie dowiem pewnie:p

ooo tez ide 5 maja na polowkowe :)))

właśnie zapisałam się na usg połówkowe płatne...szok....dla bliźniaków tylko 380zł jakbym chciała 3D to płace dodatkowo 50 zł a jakbym chciała płytkę do domu to dodatkowo płacę 50zł...masakra jakaś....wrrrr

kurka jakie ceny :/ za plytke najlepsze hehe dosc sporo sobie licza :))

dziewczyny mam pytanie! lekarka kazala mi brac kwas foliowy z jodem, a że w trakcie wizyty bylam srednio kumająca nie zapytalam o nazwę "leku". W aptece jak zapytalam "o coś takiego" pani zrobiła wielkie oczy i powiedziała, że nie ma, że jest tylko pełen zestwa witamin.. i tu pytanie. czy myslicie, ze moge łykac normalnie kwas foliowy i kupic oddatkowo jod w tabeltkach i łykac z tym kwasem foliowym???

nie pomoge , bo nie slyszalam , zeby ktos jod bral dodatkowo w ciazy
ja mieszkam nad morzem wiec chyba cos tam sobie powdycham :)

Dzieńdoberek mamuśki:-)
Tak czytam o czym piszecie i macie racje kasa leci a to dopiero poczatek!!
teraz to kazda przyszla mama musi brac jekies dodatkowe leki podtrzymujeace, takie czasy, a to kosztuje:-(
Za czsow naszych mam kto to slyszal o us:no:g???my mamy lajcik ,tylko srtesu duzo czy bedzie dobrze!1
Najgorsza niecierpliwosc do nastepnego usg:tak:

ja sie ciesze , ze tutaj nie place praktycznie nic
wszsytko mam zwracane prawie 100% , albo i calosc jak wczoraj za to usg genetyczne
tabsow nie biore , jedyne co to sama sobie kupuje kwas foliowy :)


a no wlasnie Agadaria przy^pomnialo mi sie po twoim poscie , ze gdzies czytalam o tej soli , ze sie je wiecej , bo wlasnie jod :) ja tez jakos wiecej solic zaczelam moze cos w tym jest :))



ide sie zobierac i na spacer i do urzedu wdepne przy okazji
 
Do góry