reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

reklama
Asionek znalazłam coś takiego, bo mnie temat zaintrygował:

"Jeśli przyszła mama chce żeby jej skóra wyglądała w tym okresie na opaloną, może stosować samoopalacze. Za bezpieczne uważa się produkty zawierające dihydroksyaceton (DHA)gdyż daje on opaleniznę w wyniku reakcji z aminokwasami skóry, co oznacza że nie przenika do krążenia, ponieważ jest wiązany w skórze. Nie stanowi więc zagrożenia dla ciąży i dziecka, tym barzdziej że DHa jest uważany za związek bezpieczny w stosowaniu."

dzieki tez mi sie wydawalo , ze mozna w koncu to zostaje tylko w zewnetznych warstwach skory ;)


Ja tylko folik...I dużo naturalnych witaminek: cytryny, miód, czosnek, do wielu rzeczy dodaję zieloną pietruszkę, świeże zioła, owoce, warzywa...Staram się jeść zdrowo, w pierwszej ciąży też jadłam bardzo zdrowo i ani razu nie pozwoliłam sobie na nic niezdrowego typu fast-foody, cola czy słodycze i przytyłam książkowe 10 kg, świetnie się czułam a mały urodził się zdrowy i tfu tfu do tej pory nie chorował na nic poważniejszego niż katar...Wierzę, że to dzięki mojej ciążowej diecie:-)

super , ze tylko 10 kg przytylas :)
ja tez mam taki plan zeby jesc zdrowo i jak najmniej smieciowego zarcia , a moze wogole uda sie nie jesc :)


W pierwszym trymestrze nie powinno się stosować żadnej niekoniecznej chemii, jak: kremy przeciwzmarszczkowe, farby do włosów itd. Z samoopalaczem też bym się wstrzymała...



Bez przesady!!! :-) W ciaży seks smakuje najlepiej, bo nie zajdziesz jeszcze raz. I orgazmy są meeeega, wcale nie trzeb się bać przedwczesnego porodu, no chyba ze ciaża jest zagrozona!!! Wyrzut oksytocyny jest tak samo przyjemny dla matki jak i dla dziecka, a miarowe ruchy podczas stosunku dziecko odbiera jako miłe kołysanie. Brzuch nawet NALEŻY masować, ale nie nazbyt silnie - żeby było miło!

z ta chemia to bez przesady jak dla mnie :) w koncu nikt nie farbuje wlosow codziennie i raczej nie da sie zaszkodzic dziecku , co najwyzej sobie , bo zapach moze zemdlic

co do 2 to wlasnie tez sie nad tym dotykaniem , masowaniem zastanawiam .... w koncu nasze mamy babcie masowaly brzuszki , dotykaly i jakos nie rodzily od razu .... ehhh tyle tych info sprzecznych :) chyba najlepiej to po porstu zyc normalnie , uwazac na siebie , ale nie przesadzac :)

to zazdroszcze, a skad jestes? tu w przewadze jest tylko tostowy :(
mam poki co tylko plan by wybrac sie do polskiego sklepu z Moim po jakies miecho i ogorasy kiszone :)

u mnie tez nie ma nie wiadomo czego w sklepach
ale np. wedliny mozesz sama piec :) taniej i zdrowiej , np. schab , karkowke czy inne miesko , przyprawiasz jak lubisz i masz na kanapki faja wedlinke :) ja czasami tak wlasnie robie i moj maz tez uwielbia :)

Wrociłam od lekarza i koszmar jakis po wejsciu do gabinetu:

Pierwsze pytanie jakie usłyszałam to :

Czy chce Pani tej ciąży ??? Czy nie chce Pani tej ciązy???

Az doznalam szoku jak usłyszałam te pytania.... (bez komentarza)

Potem usiadłam na fotelu i badanie trwało może ze 3 minuty, podczas ktorego stwierdził ze macica jest rozpulchniona i miękka, szyjka macicy twarda wysoko połozona, a na szyjce mamcicy nadzerka i jakies delikatne pasma krwi

Pożniej zrogił USG które trwało może 2 minuty i stwierdził ze mam 3,5 cm torbiel ciałka żóltego a co do ciązy to możliwe że jest albo bardzo wczesna ciąza niewidoczna jeszcze albo jest to ciaża pozamaciczna, mam isc jutro zrobic sobie Bete i jesli bedzie np wynik koło 1000/2000 to mam sie zglosic do niego i usuniemy laparoskopowo ciązę pozamaciczna ( niech zapomni wogole ze moja noga postanie kiedykolwiek u niego w gabinecie) a jesli wynik będzie do 500 to wszystko jest wporzadku i nie ma sie czym przejmowac.
Przepisal mi duphaston, luteine i cos jeszcze ale nie moge doczytaaac tych bazgrołów. W kazdym bądz razie mam tego nie brac dopero po badaniu na bete jak wyjdzie w okolicach 500 to wtedy mam brac a jesli wysoko to wiadomo co...


Dziewczyny jestem taka załamana i w dodatku sama z tym wszytskim mój wogóle mnie olal calkowicie zignorowal....

lekarz jakis idiota , ze tak cie straszy od razu :( ale ty tez nie potrzebnie panikujesz :( juz nie raz pisane bylo , ze do gina ( o ile nic strasznego sie nie dzieje jak skurcze mocne czy krwawienia ) nie ma po co isc tak wczesniej , bo nic nie widac jeszcze , a pozniej stresy sa .... juz lepiej bete zrobic i pozniej powtorzyc po 48 h ....
idz jutro na bete , pzniej pszukaj dobrego lekarza u siebie i zapisz sie na nastepny tyg. , jak beta bedzie ok :) trzymam &&&&&&&&&&&&&&

nie wiem z jakiego sa bo nie jest napisane po polsku :) a tak powaznie, mama wysyla mi od czasu do czasu cos smacznego. jak zdecyduje sie jej powiedziec, to napewno kupi cos wnukowi.
ps. wlasnie czytam o znieczuleniu przy porodzie i ponoc jest ono bardzo wskazane jesli kobieta ma waskie biodra lub dziecko bedzie wyjatkowo duze... cholera ja nie mam szerokich bioder, 85 moze... juz sie zaczynam bac. a mialam taki dobry humor ;(
dlaczego nie mozna po prostu zazadac cesarki ?

mi sie wydaje , ze jednak lepiej rodzic naturalnie :) cesarki bym bardzo nie chciala , no chyba , ze bedzie konieczna ...
 
Poza tym dziewczyny mam plamienia po tej wizycie u tego Ginekologa nie wiem co robic dalej nie wiem czy nie powinnam do szpiltala jechac i dalej mnie boli ale tylko w pachwinach
 
Gabriel, poczytałam teraz o ciąży ektopowej i ona zwykle objawia się krwawieniem lub plamieniem...A Ty nic takiego nie miałaś...


Co do masowania brzuszków, to jasne że można głaskać, masować leciutko, dotykać itp. Mnie chodziło o prawdziwy masaż, taki mocniejszy, uciskający, takiego lepiej nie robić...Bo generalnie nie można przesadzać ani w jedną ani w drugą stronę:-)
 
Poza tym dziewczyny mam plamienia po tej wizycie u tego Ginekologa nie wiem co robic dalej nie wiem czy nie powinnam do szpiltala jechac i dalej mnie boli ale tylko w pachwinach

O rany, w złą godzinę tego poprzedniego posta napisałam...Wiesz plamienie po wizycie może być spowodowane podrażnieniem, zwłaszcza jeżeli masz nadrzerkę...Ale jeżeli jest mocne a nie tylko takie jednorazowe parę kropel, to faktycznie może jedź...Sama już nie wiem co Ci poradzić...
 
Dziewczyny,ja rodzilam pierwsze normalnie,a blizniaki cesarka.Blagam nigdy wiecej cesarki!!!!Jedno wam powiem uprawiajcie regularne bzykanko do konca ,bo wedlug mnie latwiej sie rodzi.Ja z moim kolezankami to skonsultowalysmy i te co byly wiecznie napalone szybciej rodzily ibyly mniej porozrywane ,albo wcale jak ja
 
O rany, w złą godzinę tego poprzedniego posta napisałam...Wiesz plamienie po wizycie może być spowodowane podrażnieniem, zwłaszcza jeżeli masz nadrzerkę...Ale jeżeli jest mocne a nie tylko takie jednorazowe parę kropel, to faktycznie może jedź...Sama już nie wiem co Ci poradzić...


Taka odrobina śluzu z krwia po tym jak robilam siku zauwazyłam to na papierze toaletowym
 
reklama
jeśli masz duphaston bądź lutkę to zarzyj!!! i jedź do szpitala,niech Ci bete zrobią

Musze do apteki jechac dopiero kupic bo powiedzial zeby narazie nie wykupowac tego tylko dopiero po wyniku bety

Juz sobie tak poczytałam o tej ciązy ektopowiej ze zaraz chyba zaczepie sie z nerwów. Poczekam jeszcze z godzine ze 2 jak nie mini to plamienie to jade do szpitala(jedynego ktory ma dyzur i ktorego nienawidze)
 
Ostatnia edycja:
Do góry