reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

to zazdroszcze, a skad jestes? tu w przewadze jest tylko tostowy :(
mam poki co tylko plan by wybrac sie do polskiego sklepu z Moim po jakies miecho i ogorasy kiszone :)
 
reklama
Wrociłam od lekarza i koszmar jakis po wejsciu do gabinetu:

Pierwsze pytanie jakie usłyszałam to :

Czy chce Pani tej ciąży ??? Czy nie chce Pani tej ciązy???

Az doznalam szoku jak usłyszałam te pytania.... (bez komentarza)

Potem usiadłam na fotelu i badanie trwało może ze 3 minuty, podczas ktorego stwierdził ze macica jest rozpulchniona i miękka, szyjka macicy twarda wysoko połozona, a na szyjce mamcicy nadzerka i jakies delikatne pasma krwi

Pożniej zrogił USG które trwało może 2 minuty i stwierdził ze mam 3,5 cm torbiel ciałka żóltego a co do ciązy to możliwe że jest albo bardzo wczesna ciąza niewidoczna jeszcze albo jest to ciaża pozamaciczna, mam isc jutro zrobic sobie Bete i jesli bedzie np wynik koło 1000/2000 to mam sie zglosic do niego i usuniemy laparoskopowo ciązę pozamaciczna ( niech zapomni wogole ze moja noga postanie kiedykolwiek u niego w gabinecie) a jesli wynik będzie do 500 to wszystko jest wporzadku i nie ma sie czym przejmowac.
Przepisal mi duphaston, luteine i cos jeszcze ale nie moge doczytaaac tych bazgrołów. W kazdym bądz razie mam tego nie brac dopero po badaniu na bete jak wyjdzie w okolicach 500 to wtedy mam brac a jesli wysoko to wiadomo co...


Dziewczyny jestem taka załamana i w dodatku sama z tym wszytskim mój wogóle mnie olal calkowicie zignorowal....
 
to zazdroszcze, a skad jestes? tu w przewadze jest tylko tostowy :(
mam poki co tylko plan by wybrac sie do polskiego sklepu z Moim po jakies miecho i ogorasy kiszone :)

A może poproś rodzinę albo przyjaciół z Polski żeby Ci raz na jakiś czas wysłali paczuszkę z polskimi przysmakami...A co do serków pleśniowych i pakowanej szynki to przecież wszystko można jeść tylko w rozsądnych ilościach i nie za często. Zakaz co do spożywania serów dotyczy tych serów produkowanych z mleka niepasteryzowanego. A te dostępne w sklepach są z pasteryzowanego, pleśniowe też...
 
nie wiem z jakiego sa bo nie jest napisane po polsku :) a tak powaznie, mama wysyla mi od czasu do czasu cos smacznego. jak zdecyduje sie jej powiedziec, to napewno kupi cos wnukowi.
ps. wlasnie czytam o znieczuleniu przy porodzie i ponoc jest ono bardzo wskazane jesli kobieta ma waskie biodra lub dziecko bedzie wyjatkowo duze... cholera ja nie mam szerokich bioder, 85 moze... juz sie zaczynam bac. a mialam taki dobry humor ;(
dlaczego nie mozna po prostu zazadac cesarki ?
 
Wrociłam od lekarza i koszmar jakis po wejsciu do gabinetu:

Pierwsze pytanie jakie usłyszałam to :

Czy chce Pani tej ciąży ??? Czy nie chce Pani tej ciązy???

Az doznalam szoku jak usłyszałam te pytania.... (bez komentarza)

Potem usiadłam na fotelu i badanie trwało może ze 3 minuty, podczas ktorego stwierdził ze macica jest rozpulchniona i miękka, szyjka macicy twarda wysoko połozona, a na szyjce mamcicy nadzerka i jakies delikatne pasma krwi

Pożniej zrogił USG które trwało może 2 minuty i stwierdził ze mam 3,5 cm torbiel ciałka żóltego a co do ciązy to możliwe że jest albo bardzo wczesna ciąza niewidoczna jeszcze albo jest to ciaża pozamaciczna, mam isc jutro zrobic sobie Bete i jesli bedzie np wynik koło 1000/2000 to mam sie zglosic do niego i usuniemy laparoskopowo ciązę pozamaciczna ( niech zapomni wogole ze moja noga postanie kiedykolwiek u niego w gabinecie) a jesli wynik będzie do 500 to wszystko jest wporzadku i nie ma sie czym przejmowac.
Przepisal mi duphaston, luteine i cos jeszcze ale nie moge doczytaaac tych bazgrołów. W kazdym bądz razie mam tego nie brac dopero po badaniu na bete jak wyjdzie w okolicach 500 to wtedy mam brac a jesli wysoko to wiadomo co...


Dziewczyny jestem taka załamana i w dodatku sama z tym wszytskim mój wogóle mnie olal calkowicie zignorowal....

Przypomnij, który u Ciebie tydzień ciaży? Znalazłam w jakimś artykule: "W przypadku ciąży ektopowej narastanie poziomu beta hCG jest wolniejsze, jednakże ażeby pojedyncze oznaczenie poziomu beta hCG miało sens diagnostyczny musi być oznaczony przybliżony wiek ciążowy"...więc dziwne, ze zdaniem tamtego gina większy poziom bHCG oznacza ciąże pozamaciczną...ale ja nie jestem ekspertem...

Poprawka...doczytałam tamten artykuł do końca: " Poziomy hCG wykorzystywane dla określenia wieku prawidłowej ciąży pozwalają ocenić kiedy w badaniu USG powinno pojawić się echo płodu. Dla badania przezpochwowego strefa ta rozpoczyna się od poziomu 750 mU/ml lub 1000 mU/ml co zwykle odpowiada 4-5 tyg. ciąży. Przy takim lub wyższym poziomie beta hCG i braku wewnątrzmacicznego pęcherzyka ciążowego w USG, bólach podbrzusza i krwawieniu w okresie od czwartego do szóstego tygodnia od zatrzymania miesiączki podejrzenie istnienia ciąży pozamacicznej jest uzasadnione "
Wiec już rozumiem...przy wartosci 1000 powinno być już widać fasolkę...a jak nie widać, to znaczy to, że jest ciąża pozamaciczna...
 
Ostatnia edycja:
Przypomnij, który u Ciebie tydzień ciaży? Znalazłam w jakimś artykule: "W przypadku ciąży ektopowej narastanie poziomu beta hCG jest wolniejsze, jednakże ażeby pojedyncze oznaczenie poziomu beta hCG miało sens diagnostyczny musi być oznaczony przybliżony wiek ciążowy"...więc dziwne, ze zdaniem tamtego gina większy poziom bHCG oznacza ciąże pozamaciczną...ale ja nie jestem ekspertem...

Z tego co obliczyłam to owulacja maila miejsce między 20-25/26 stycznia wiec zakladajmy ze do zaplodnienia mogło dojsc najpózniej 27 stycznia (zagniezdzenie nastepuje nwet po 14 dniach) czyli moja ciąza w takim ukladzie bedzie brdzo bardzo wczesna jesli jest prawidlowa.
Bo tylko takie jest wytłumaczenie na to ze w sluzówce macicy była widoczna tylko mikroskopija czarna kropka.
Ogólnie ostatnia @ mialam 5 stycznia ale wiecie roznie może byc...
 
Ostatnia edycja:
bo jesli liczyc od 5 stycznia to w sumie wychodzilo by juz na 6 tydzien i byloby cos widac dlatego sadze ze owulacja mi sie spoznila poprostu

Acha i dodam jeszcze ze wedlug tego lekarza to nie powinno w ciazy ani pobolewac w pachwinach a juz wogole nie ma mowy o bólu w ledzwiach bo to wedlug niego swiadczy tylko i wyłacznie o ciązy pozamacicznej!!!! (chore)
 
Gabriela!wspolczuje lekarza DEBILA!!!!!!!!!!!nie ma to jak wesprzec pacjentke ktora w dodatku placi!!!!!to on powinien tobie dostarczyc wszystkich tych informacji !!!
 
Gabriela!wspolczuje lekarza DEBILA!!!!!!!!!!!nie ma to jak wesprzec pacjentke ktora w dodatku placi!!!!!to on powinien tobie dostarczyc wszystkich tych informacji !!!

Ja mam tk dośc ze siedze i rycze calyczas boje sie strasznie, boje sie porpsu isc jutro na tą Bete boje se wyniku, bo wiem ze jesli to pozamaciczna to czeka mnie zabieg operacyjny... na laaroskopie w tej chwili nawet kasy nie mam...
 
reklama
Do góry