reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

Hej
Ale u Nas wieje nad zalewem masakra:( Chyba się trochę boje :(

W moje dziecko coś wstąpiło, darł się dziś cały dzień tak masakrycznie jakby go ze skóry obdzierali:( Nie mogłam go uspokoić:( Był totalnie nie swój!!!! Nie ma gorączki, wzdęć też nie bo pierdzi i kupsztale też sadzi, kolki też nie . Tu sie uśmiecha a za chwilę płacz straszny. Wczoraj wieczorem tak mi się zaniósł przy ubieraniu cały czerwony się zrobił , chyba z 10 sekund , moja mamuśka jak to zobaczyła to odrazu w ryk a ja zaczęłam dmuchać mu w usteczka nic, więc wziełam go do góry i potrząsnełam i dopiero wziął oddech. Zaczęłam wyć jak szalona tak się wystraszyłam :( No i dziś cały dzień płacze,w dzień spał łącznie może pół godziny:(( Sama nie wiem co się z nim porobiło :((

Justys, moze gorszy dzien, jutro bedzie lepiej, zazwyczaj tak jest.

A powiedz mi jak dokladnie wyglada zanoszenie sie dzieci. Kiedys o tym czytalam, ale w sumie w dalszym ciagu nie wiem kiedy (w razie czego) mam dmuchac dziecku w usta. Jak rozumiem kiedy placze tak mocno, ze nie moze zlapac nastepnego tchu?
 
reklama
Justys u nas to samo... do 5 rano, potem troche snu i caly dzien placzu - tez niby bez powodu bo raczej ja nic nie boli (inaczej placze jak ja boli), potem to juz byla przemeczona i nadal zasnac nie mogla...
 
Witam poniedziałkowo :-)

Ja od 5:00 na nogach ale wczoraj młoda nawet fajnie pospała od 8:00 do 1:00 a potem cyc co 2 godziny więc nie ma tragedii ;-) starsza mega marudna, że musi w domu siedzieć :tak: jakoś trzeba będzie jej czas wypełnić co by nas nie zamęczyła :-p

Justyś - nam kilka razy z Mileną się taki bezdech trafił i wystarczy dość mocno dmuchnąć w twarz, wtedy dziecko zaskoczy i zacznie oddychać, ale wrażenia niesamowite więc rozumiem co czułaś :szok:

Jak cały dzień Ci płaczę i powodem nie jest brzuszek wybierz się do pediatry :tak:

Ati - nam tak samo, jak kłaść to najlepiej na brzuchu na żabkę, a nosić z ręką między nogami :tak:

elifit - z tym kciukiem to g..wno prawda, nie dopuszczaj do ssania !!! Ja zwaliłam sprawę z Mileną, ssała kciuka a nie chciała smoka i jakoś się nie przyłożylismy, żeby smoka polubiła. Efekt, ssa paluch do teraz - smoka możesz wywalić w odpowiednim momencie i dziecku to wytłumaczysz, palu już nie odetniesz - :dry: w ciągu dnia jesteśmy ją w stanie skontrolować a nocą słyszę jak ciuma palucha i robi to podświadomie :dry: Ma krzywy zgryz i od 3 roku łazimy już do ortodonty :confused2:

Więc walcz z tym półki się da bo potem jest na prawdę pozamiatane, wiem to po sobie...
 
Ostatnia edycja:
Witam się i ja :-)
Dziewczyny przesyłam link dla zainteresowanych ;-)ciekawnik.pl - 5 sposobów na uspokojenie niemowlęcia - doktor Harvey Karp radzi Dziewczyny to nie jest na zasadzie rożka ,że dziecko cały czas ma być tak opatulone, ja swojego odwijałam zaraz po tym jak zasypiał :tak:;-)
U nas odpukać, ale jest dobrze, mały co prawda w dzień dużo aktywny ,ale wydaje mi się ,że to zależy od tego czy pójdzie spać w swoim czasie, jak jego czas minie to potem ma problemy ze spaniem, jest śpiący ale ciężko mu zasnąć i wtedy troszkę marudzi... W każdym bądź razie odróżnia już dzień od nocy, w zasadzie to od początku noce przesypia ładnie, budzi się tylko na cyca i śpi dalej, przerwy w jedzeniu ma już coraz dłuższe...
A najlepsze jest to ,że 6-8 tydzień to najlepszy okres by zacząć maleństwa przyzwyczajać do zasypiania w swoich łóżeczkach i wiecie co? U nas to działa, kładziemy małego do łóżeczka, włączamy mu TOMY 2008 2013 POZYTYWKA PROJEKTOR GWIAZDKA SKLEP (1956546527) - Aukcje internetowe Allegro ,a on sobie na to patrzy,patrzy ,śmieje się, trochę pogada i w końcu oczka mu się same zamykają :-D Jeszcze kilka dni temu w ogóle go to nie interesowało ,a teraz przy tym zasypia :tak: Także dziewczyny nie robię reklamy ale z czystym serduchem polecam :tak::-D
Najlepsze jest to ,że już go na rękach duźdać nie musimy :-D

Dwa dni pod rząd jadłam gołąbki i małemu nic nie jest, nie mogłam się powstrzymać bo ozor to by mi chyba w d... wpadł :-D
 
Ostatnia edycja:
maggie wyslane !
Justys to pewnie chwilowy kryzys. Oby dzis bylo lepiej
Milka wymyslaj atrakcje corce, a nie na necie siedzisz od rana :-p
Mala od 2 dni nie moze sie sama zalatwic, wiec lecimy z termometrem, ale masakra... :cool: chyba zaczne jesc jablka i sliwki...
 
maggie wyslane !
Justys to pewnie chwilowy kryzys. Oby dzis bylo lepiej
Milka wymyslaj atrakcje corce, a nie na necie siedzisz od rana :-p
Mala od 2 dni nie moze sie sama zalatwic, wiec lecimy z termometrem, ale masakra... :cool: chyba zaczne jesc jablka i sliwki...
Ja jak mi się chce to wrzucam w sokowirówkę jabłko i marchew, na małego działa super przeczyszczająco ;-):-D
A jak mam lenia to ścieram na tarce na wiórki i jem takie :-D
 
dziewczyny wasze maluchy zanim zasną to też tak jakby coś im się śniło kwilą trochę wybudzają sie zasypiają tak nie mogą spokojnie zasnąć ??? moja tak Olcia od paru dni robi :eek:

a jeszcze chciałam sie o kupy zapytać moja jak robi kupę to z takim impetem torpeda normalnie takie strzelające? to jest okey?
 
Witam ślicznotki :)!

Wracam po udanym weekendzie :) Winko było pyszne, mąż po takim celibacie jeszcze smaczniejszy :-D A Marko chyba wyczuł sytuacje i spał pierwszy raz ciągiem 6 godzin :szok: Byłam w ciężkim niedowierzaniu :-) Do tego udało sie wyskoczyć na zakupy i wloski zafarbować. Jakby nie było, jest bardzo miło :-D

Justyś biedaku musiałas sie strachu najesc... Mój tez sie zanosi :-( Może po prostu gorszy dzień miał Antoś. Dziś na pewno bedzie lepiej!

Malutkadzięki za artykuł! Przyda si :) My kupiliśmy malemu karuzele z projektorem do łóżeczka z Fishera ale Marek nie jest zainteresowany :( Moze jeszcze za mały :(? Mam nadzieje bo szkoda tych dwóch stowek wydanych...

Marti mój jak go kłąde do łóżeczka to musi sobie przez sen jeszcze troche po swojemu poopowiadać. U nas to standard :-)
Aha.... Któraś ciotka dobra rada poradziła kupic Fride! I chwała jej za to! Dziś doszła i jestem uratowana po raz kolejny :)! Już mi katar Małego nie straszny! Dziękuje :-)
 
reklama
dziewczyny wasze maluchy zanim zasną to też tak jakby coś im się śniło kwilą trochę wybudzają sie zasypiają tak nie mogą spokojnie zasnąć ??? moja tak Olcia od paru dni robi :eek:

a jeszcze chciałam sie o kupy zapytać moja jak robi kupę to z takim impetem torpeda normalnie takie strzelające? to jest okey?

co do zasypiania wydaje mi sie, ze to normalne.
Ewentualnie moze sie tez tak dziac przez zmeczenie.

Co do strzelajacych kup szczegolnie jesli sa zielone i kwasne, z tego co wiem, to oznaka nietolerancji laktozy, ale moze niech sie ktos madrzejszy wypowie bo ja tam ekspertem nie jestem:tak:

Co do kladzenia dzieci do lozeczka, to mam z tym problem. Maly od poczatku spi z nami, bo bardzo mial niespokojny sen i nie wyobrazam sobie wstawania do niego tyle razy w ciagu nocy. Czasem wystarczylo wlozyc smoka i zasypial. Ale powoli chyba trzeba by go przyzwyczajac do lozeczka. W ciagu dnia rowniez jest caly czas w tym samym pomieszczeniu co my i troche zaczyna byc to meczace, szczegolnie wieczorem kiedy chcialoby sie np ogladnac cos glosniej w TV.

W zwiazku z tym, czy ktoras z Was uzywa niani elektronicznej lub video-niani i jest zadowolona? Szukam czegos w przyzwoitej jakosci i dobrej cenie. Poradzcie:-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry