reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

Halo,

Milena dobrze dostała antybiotyk i rozpiera ją energia, będę miała cały tydzień wesoły z dwójką w domu :confused2: gorączki już nie ma więc luz :-)

U nas kolęda tak w czas bo teraz łażą w soboty i niedziele a nie w tygodniu dlatego zaczęli tak wczas :tak: a nasz blok pierwszy na liście :tak:
 
reklama
Milka to mowisz juz oddalas datek na kosciol. Tu chyba nie ma koledy...Nie pierdziel ze nie lubisz jak Milenka jest w domu :-p
Klementinka melisa przed snem pomaga, choc nie zawsze
Pryzybela dobrze napisane... zawsze w glowie jest ta mysl ze Mala zacznie sie wydzierac. Podziwiam jednak ze chcialo Ci sie film ogladac, ja tylko czekam az moja zapanie w kamienny sen i ide spac do niej
Elifit ja tez Ci radze dawac smoka. Znam dziewczyne ktora ma niezle znieksztalcony paluch przez ssanie w dziecinstwie...

moja sapie i dyszy od 7.00 wiec pospalam ze ho ho
 
ja to bym chciala zeby Remi smoka cyckal, przynajmniej bym odpoczela od dojenia ale on nie chce za nic
jal mu dajemy to nie tylko ma odruch wymiotny ale tez glosniej placze

herbata meliska mowisz:cool2:
 
wyczytałam że u niemowląt to naturalne, że można takiemu małemu dziecku pozwolić kciuka ale trzeba obserwować, on tak ssie tylko jak mu się spać chce..

Ssanie kciuka - zmartwienie czy nie ? - naszemaluchy.pl


a to z książki Tracy Hogg:

Pochwała ssania kciuka

Ssanie palców jest ważną formą stymulacji oralnej i zachowania
samouspakającego. Nawet płód ssie kciuk. Po urodzeniu niemowlęta zaczynają ssać kciuki
lub inne palce dłoni w nocy, zazwyczaj wtedy, gdy nikt ich nie widzi. Rzecz w tym, że
nasze własne negatywne skojarzenia z ssaniem palca wpływają na nasze opinie. Być może
byliśmy w dzieciństwie karani lub zawstydzani, kiedy to robiliśmy. Może któreś z
rodziców „dało nam po łapach”, nazywając tę naturalną czynność nawykiem”.
Czy to się komuś podoba, czy nie, faktem jest, że ssanie jest głównym zajęciem
niemowląt, jest to więc coś, do czego powinniśmy je zachęcać. Bądźmy obiektywni
czynność ta to pierwszy krok w kierunku kontrolowania własnego ciała i emocji. W chwili
gdy niemowlę odkrywa, że ma kciuk oraz że jego ssanie może poprawić mu
samopoczucie, uzyskuje poczucie kontroli nad własnym ciałem i jest to jego wielkie
osiągnięcie. Smoczek może również przynieść ulgę, kontroluje go jednak wielka osoba, no
i można go zgubić. Własny kciuk jest zawsze na swoim miejscu; zawsze też daje się
włożyć do ust i wyjąć, wedle życzenia. Zapewniam Państwa,; wasze dziecko przestanie
ssać kciuki, kiedy do tego dojrzeje.
 
Ostatnia edycja:
hej,
ale luksus, mała usnęła wczoraj po kąpieli ok 20 i obudziła się dzisiaj o 11 :) były oczywiście przerwy na karmienie i przewijanie, ale przespała noc bez suszarki! jestem z niej dumna :)
 
a ja właśnie szukam info jak robić kąpiel w krochmalu bo małą wysypało:( więc będziemy się dzisiaj krochmalić. tylko się zastanawiam czy potakiej kąpieli smarować mała oliwką?

kasiadz, jak u Was wyglada ta wysypka i gdzie ma ją Mala?
Bo u nas na buzi, nie jest to na pewno tradzik i zastanawiam sie czy krochmal by pomogl? Co ewentualnie innego?

aha dziewczyny, warto przeczytać ksiazke Tracy Hogg?
I czy mozna ją ewentualnie gdzies z neta sciagnac albo ktoras bylaby tak mila i mi ja wyslala na maila?;-)
na chomikuj niestety nie mam konta i transfer tragiczny
 
Ostatnia edycja:
mała ma wysypkę mocną po bokach koło uszek i z boku na szyi i delikatną na twarzy na główce i klacie. Ale krochmal trochę pomógł i dzisiaj te krostki zrobiły się jaśniejsze. Jutro mamy szczepienia więc spytam lekarki co to jest. może to potówki? a może od nowej czapki?
 
Hej dziewuszki, wpadlam na chwilke bo moja kolkowa ksiezniczka zyc mi nie daje :-( Chcialam sie was podpytac, czy dzieciaczki co mialy kolki juz sie czuja lepiej, bo widze ze przestalyscie marudzic na kolki, a moja najmlodsza praktycznie.
Jesli tak, to powiedzcie kiedy im przeszlo, i jak tego dokonalyscie, a moze samoistnie minelo? Wszedzie pisza ze trwa do 3-4 miesiaca, ale ja sie ludze, ze moze minac wczesniej.. Opowiedzcie jak to u was z tymi kolkami?:tak:
 
reklama
Hej dziewuszki, wpadlam na chwilke bo moja kolkowa ksiezniczka zyc mi nie daje :-( Chcialam sie was podpytac, czy dzieciaczki co mialy kolki juz sie czuja lepiej, bo widze ze przestalyscie marudzic na kolki, a moja najmlodsza praktycznie.
Jesli tak, to powiedzcie kiedy im przeszlo, i jak tego dokonalyscie, a moze samoistnie minelo? Wszedzie pisza ze trwa do 3-4 miesiaca, ale ja sie ludze, ze moze minac wczesniej.. Opowiedzcie jak to u was z tymi kolkami?:tak:

może to nie kolka? ja u nas myślałam że kolka ale okazało się że pomogła suszarka w uspokojeniu małej wiec to nie była kolka, tylko poprostu miała tydzień marudzenia i nie spania
 
Do góry