reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

No właśnie u nas szczepienia są obowiązkowe w Niemczech np. nie. Są tylko zalecane a ty jak nie zaszczepisz dzieciaczka to karę zapłacisz a lekarka mi ostatnio jak byłam na wizycie kontrolnej wciskała te 6 w jednym no i moją teściową przekonała i się ciągle kłóce z teściową żeby się nie wpier...
oczywiście na litość biorą bo to jest tylko jedno wkłucie no wiem że fajnie że tylko jedno, ale czemu nie mówią tez o tych powikłaniach tylko wciskają że super są i wogóle.
No i jeszcze jedno dlaczego skoro trzeba szczepić nie robi się dzieciom szczegółowych badań czy jest zdrowe czy nie jest np. uczulone na jakiś składnik szczepionki skąd mam mieć pewność że dziecko będzie po tym zdrowe?
i żaden lekarz mi na to nie odpowie
 
reklama
No właśnie u nas szczepienia są obowiązkowe w Niemczech np. nie. Są tylko zalecane a ty jak nie zaszczepisz dzieciaczka to karę zapłacisz a lekarka mi ostatnio jak byłam na wizycie kontrolnej wciskała te 6 w jednym no i moją teściową przekonała i się ciągle kłóce z teściową żeby się nie wpier...
oczywiście na litość biorą bo to jest tylko jedno wkłucie no wiem że fajnie że tylko jedno, ale czemu nie mówią tez o tych powikłaniach tylko wciskają że super są i wogóle.
No i jeszcze jedno dlaczego skoro trzeba szczepić nie robi się dzieciom szczegółowych badań czy jest zdrowe czy nie jest np. uczulone na jakiś składnik szczepionki skąd mam mieć pewność że dziecko będzie po tym zdrowe?
i żaden lekarz mi na to nie odpowie

dokładnie tak, nikt ci nie zagwarantuje że po szczepieniu bedzie okey:angry:
 
dziewczyny!
sukces!
suszarka podziałała, spałam całą noc z suszarką w ręce i włączałam jak mała zaczyna płakać i się udało przespała całą noc i śpi dalej, były tylko przerwy na jedzonko i przewijanko



a i chyba dostałam okres, tzn nie wiem napewno ale tydzień nie krwawiłam i dzisiaj znowuż zaczęłam więc to chyba okres?
 
Ostatnia edycja:
no to mnie nastraszyłyście....

nie chodzi o straszenie tylko o świadomy wybór ja nie zaszczepię i zapytał mnie lekarz czy nie boje sie własnie ze moje dziecko zachoruje a ja mu odpowiedziałam ze bardziej boje sie reakcji poszczepiennej i nic mi nie odpowiedział jak chcesz wiecej wiedziec na ten temat nawet na youtube sa różne filmiki itd jest warto znać obie strony a ty wybierasz to co ci serce podpowiada.
 
jakiś czas temu wrzucałam tu artykuł z Newsweek o tym jak ludzie przestają szczepić. Mniej więcej było tam napisane że w necie piszą różne bzdury, że lepiej jest szczepić niż nie szczepić bo większe prawdopodobieństwo powikłań jest gdy się nie zaszczepi, a poza tym podawali przykład wielkiej brytani i chyba włoch gdzie jest plaga nieszczepiących rodziców przez co pojawiły się na nowo epidemie chorób których przez wiele lat już nie było. Więc ja tam wolę szczepić. A i w PL są kary finansowe za nie zaszczepienie dziecka na szczepionki obowiązkowe, nakłada je sanepid i z tego co pamiętam to jest to do 700zł na każdego z rodziców.
ale każdy ma prawo decydować i każdy robi tak aby było jak najlepiej dla jego maleństwa. Ja na początku też zastanawiałam się czy szczepić po tych wszystkich info z netu, ale jednak zdecydowałam że będę szczepiła. Zresztą mała już pierwsze szczepionki w szpitalu dostala a kolejne w przyszłym tygodniu 5 w 1 i pneumokoki:)
 
reklama
Dziewczyny muszę to napisać bo wprowadzacie się w błąd wzajemnie.

Nie ma żadnych kar za nieszczepienie - dowiadywałam się osobiście w sanepidzie - prawo zmieniło się w 2008 roku. Epidemii w GB i Italii również żadnych nie ma. Nie każdy wierzy w artykuły sponsorowane przez Koncerny Farmaceutyczne, które zarabiają na strachu rodziców.

Każdy ma prawo decydować o swoim dziecku ale nie wprowadzajcie w błąd osób które zastanawiają się nad szczepieniami bo nie są do końca przekonane czy to naprawdę taki "dopust Boży".
 
Do góry