reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

Cześć kobiety :)

Asionek widze, że też mialaś chwile spokoju :) Bardzo dobrze, należy sie nam:-D Mój młody też jeszcze śpi o dziwo:eek:
:D

oj zebys wiedziala :) chyba nasze dzieci maja podobne dni hehe , jak placza to razem jak spia to tez razem :)
moj dzisiaj tez ok , troche poplakal , ale w normie i spi sobie teraz :)

asionek - ja dalam raz krople , pomijajac fakt ,ze nie mial problemow z brzuchem,ale wiesz na wszelki wypadek, takie kropelki z zywymi kulturami bakterii i co? ryczal kilka godz , a w przerwach miedzy purkaniem probowal zasnac. wiec teraz nie daje i jest ok.. wiec badz tu madry.. moze tez sproboj odstawic i zobaczyc jakie sa efekty?

ja juz odstawialm wszystko od wczoraj i jest lepiej :) niekiedy chyba lepiej nic nie podawac ...

Nasza Ania po tygodniu ladnie przespanych nocy zrobila strajk i nie spala w ogole przez 2 noce :szok: polecam na zrzucenie kilogramow - zrzucilam 2 kg przez 72 godziny, chodzenie po domu przez te dwie noce z 5kg malenstwem zrobilo swoje :-D dzis w nocy bylo juz lepiej, ale ona ma strasznie niespokojny sen i przebudza sie sporo, wiec spi z nami i jeszce ja musze albo przytulic albo objac zeby choc troszke pospala :(


Z dobrych wiadomosci zaczela odpowiadac na nasze usmiechy usmiechem, kilka dni temu myslalam ze to przypadek, ale nie, juz codziennie sie do nas smieje :-)

nizle schudlas :) racja takie noszenie , lulanie i nie spanie to daje taki wycisk , ze kg leca :)
gratuluje usmiechow !! :)

asionek- wiesz co ja chyba tez wszystko odstawię i zobacze jak się bedzie mała zachowywała bo mi sie wydaje ze tak samo jakoś wiecej bączków puszczała z łatwością a teraz wydusić jednego nie może masakra chyba za dużo tego wszystkiego wydaje mi sie ze po 3 dniach powinno być coś widać poprawę a tutaj nie bardzo :no:

ja dawlam dluzej i zamiast lepiej to coraz gorzej bylo :( masa gazow i kazdy to placz zeby wypuscic :( teraz nie daje nic i jest spokoj ... moze cos w tym jest jednak ?? zobacze co bedzie dalej ..

Dziewczyny mam pytanie - w jaki sposob podajecie kropelki dzieciakom? Ja mam podawac witaminy w kropelkach przez trzy miesiace, odciagam mleko i daje w mleczku, ale ciekawa jestem czy mozna dac tez prosto do buziaka? Nie bedzie plakala ze swinstwo podaje? Jak wy robicie z podawaniem wszelkich specyfikow?:sorry:

ja na lyzeczke dawalam i do buziaka , moj lubi z lyzeczki jesc :)
a witaminy maja specjalna strzykawke z dozownikiem i tak podaje malemu :)

Witam i ja :-)

U nas jednak kolek nie ma, odkąd odstawiłam herbatkę na laktację to i z małym jest wszystko ok i już nie ma tyle bączków i kupki są normalne :tak::-D Espumisan tylko pogarszał sprawę :wściekła/y:

I polecam też to, sprawdzona metoda, maleństwo w momencie zasypia :tak:;-)Otulanie noworodków, po co i jak? - osesek.pl - ciąża, noworodek, niemowlę, wychowanie i rozwój dziecka, rozszerzanie diety

no i kolejna teoria , ze jednak po kroplach jest gorzej ... teraz dalas mi do myslenia z ta herbatka
co prawda ja pije tylko jedna, ale na wieczor i maly co noc prezy sie i bakow ma mase :( moze to od tej herbatki ?? bo ja sama mam niezle wiatry :/ dzisiaj juz wypilam ,ale jutro nie napije sie i zobaczymy co bedzie :)

co do otulania moj spi na brzuchu w dzien tylko i jak go klade na noc na plecach to macha lapkami i wscieka sie niezle i przez to sie wybudza ... moze otule go dzisiaj i zobacze czy bedzie lepiej ? bo na brzuchu na noc jeszcze sie boje go klasc ... a na plecach przez to lezenie w dzien na brzuchu juz nie lubi lezec wogole , mam nadzieje , ze mu sie to odmieni hehe

malutka- dałas mi do myślenia z ta herbatką laktacyjną :eek: kurde chyba i ja odstawię i zobaczymy bo piję dużo i te bąki mała męczą ciagle :eek::eek::eek:

kiedyś sie śmiałam z kolezanek co maja dzieci ze ciagle o kupach gadaja a teraz sama w kółku o kupie bo o czym tu gadać jak młoda nie może pożadnie bąka puścic :angry:

hehe usmialam sie niezle , ale masz racje :) tez kiedys sie dziwilam co te baby tylko o tych kupach gadaja , a etraz wiem , ze to najwazniejszy temat dnia :) i kazda kupa i bak puszczony bez placzu to ogromna radosc w domu :-D

hej,

my po szczepieniach.. mały płakał troszkę przy kłuciu, potem odespał na klacie a teraz troszkę marudzi. Musi być na rękach non stop.. Zobaczymy jak w nocy..

mój klocuszek ma bagatela 6kg!!! ;) i 60cm.

wow niezle przybral :)
mnie czekaja szczepienia jak wroce z Pl i juz mam stresa :/ przy tym szczepieniu na gruzlice niezle plakal biedak :(
 
reklama
co do katarku to mój mały ma od dawna i próbowaliśmy wszystkiego i nadal ma zatkane szczególnie przy karmieniu.. i lekarka powiedziała że to od ulewania, że mu się cofa aż do nosa.. ja jż się martwiłam że jakieś powikłania będą przy tak długim katarze.

asionek nie taki diabeł straszny ;)
 
nie wiem , ale chyba mogly ... ja nie tykam juz nic co moze byc podejrzane czyli wsumie powoli juz nic nie ruszam hehe
jade do Pl i zawsze objadalam sie specjalami , a teraz du ...nie pojem sobie za bardzo niestety :(
 
hej Kochane!
Obijam sie forumowo az wstyd, ale rozpiescilam swojego malucha i w ciagu dnia mam ciagle rece zajete, dobrze ze chociaz wieczorem i noca spi jak aniolek i normalnie mozna zapomniec ze ma sie dziecko;-) Tylko ze ja tez wtedy albo sobie pozwole na jakis filmik z R, albo padam jak mucha;D
Tak w ogole to Maxia rozpuscilam z cycowaniem, bo sie zawzielam zeby mniej dokarmiac i dlatego taka przylepa sie zrobil, ale dzieki temu z 6 butelek dokarmiania do 3-4 zeszlismy...

Tak sobie czytam te Wasze starcia z problemami brzuszkowymi i wspolczuje niezmiernie, ciekawe z tym ze po odstawieniu tych roznych cudeniek ktore mialy pomagac jest lepiej u co niektorych maluszkow... Kurcze do glowy by mi nie przyszlo ze mozna przedobrzyc....

Asionek, to Ty katusze bedziesz w Pl przezywac z tym niejedzeniem, zwlaszcza jesli na swieta jedziesz;/ Ja bym chyba nerwa miala jakbym nie mogla barszczu z uszkami i pierogow z kapusta i grzybami zjesc.

Elifit moja starsza to od mleka nie tyle katarek miala, co raczej takie biale niezbyt suche glutki jej wlasnie regularnie wylazily... No i Twoj Malutki juz niezly klocek, fajnie ze tak sobie zdrowo rosnie:)
 
dzień dobry. ale zaniedbałam ten wątek... przepraszam że mnie tak mało tutaj było:zawstydzona/y:
postaram się nadrobić troszkę ;-)

Oliwier na razie śpi najedzony więc mam czas na forum :)
 
Dziendobry :-) Wczoraj podczytujac was z wrzeszczaca mala na rekach wyczytalam ze herbatka 4 ziola herbapolu bardziej szkodzi niz pomaga, wiec dzis odstawilam, zobaczymy czy mala bedzie mniej wrzeszczala.. Zrobilam sobie w zamian dzban z dwoch liptonow i dwoch melisek gruszkowych, zobaczymy.. dajcie znac czy uwas sie polepszylo :tak:
 
co do katarku to mój mały ma od dawna i próbowaliśmy wszystkiego i nadal ma zatkane szczególnie przy karmieniu.. i lekarka powiedziała że to od ulewania, że mu się cofa aż do nosa.. ja jż się martwiłam że jakieś powikłania będą przy tak długim katarze.

asionek nie taki diabeł straszny ;)

O właśnie moja też jak ulewa to najczęściej jej nosem tryska i katar wtedy jeszcze większy, oddychać nie może.

Dziś już jest zakatarzona konkretnie. W nocy na szczęście sobie śpi spokojnie a wdzień charczy, chrzaka i się co chwile wybudza. Zamówiłam tą fride w końcu.

Która to pisała o tej płycie z dźwiękami odkurzacza którą będzie kupować? skąd? wczoraj wieczorem już tak mieliśmy dość wycia że włączyliśmy jej suszarke, w ogóle się nie spodziewałam efektu bo tak wrzeszczała że dziwne że cokolwiek usłyszała, poza tym przy starszej tego typu dźwięki nie działały, wręcz przeciwnie, bała się ich. A ta co wczoraj? od razu spanie!!! oczka poleciały i zasnęła jak kamień!! szkoda że wcześniej się za spróbowanie tej metody nie wzięłam! więc teraz szukam tych odgłosów po internecie bo suszarke spale.
 
Witam i ja :-D
Dziewczyny ja tą herbatkę zaczęłam już pić w szpitalu i faktycznie jak sięgnę pamięcią to od tej pory mały mi krzyczał i puszczał straszne bąki, ja sądziłam ,że jemu to pomaga właśnie w puszczaniu bączków, bo i ja chodziłam po nich wzdęta jak balon :tak: teraz piłam jedną dziennie ale efekty były takie same, nie wiem czy wszystkie te herbatki tak mają ale ta herbapolu na 100% może niektórym dzieciaczkom ona właśnie pomaga jeśli faktycznie mają jakieś dolegliwości ale u mnie tylko szkodziła a espumisan tylko pogarszał sprawę, a ja głupia przez tyle czasu myślałam ,że moje dziecko ma kolki, ale kolki są regularne ,codziennie i mniej więcej o tych samych godzinach, stało się to dla mnie podejrzane jak któregoś dnia moje dziecko było bardzo spokojne, wręcz pogodne, cały dzień i całą noc pięknie spał, ale nie powiązałam tego z tą herbatką, a właśnie wtedy jej nie piłam, powiązałam to z mlekiem którego ,także tego dnia nie piłam... Potem znowu był płacz przez kilka dni, to zaczęłam ze swojej diety eliminować wszystko co tylko możliwe ale i to nic nie dało, aż w końcu jakoś tak się stało ,że nie napiłam się herbatki ze dwa dni i w domu żadnych płaczów, Filipek budził się tylko na karmienie... Zaczęłam się domyślać ,że to jednak ta herbatka ale żeby się upewnić to znowu jedną wypiłam i znowu był krzyk, więc odstawiłam na dobre i jest ok :tak::-D
Wczoraj poczytałam trochę opinii w necie i pojawiają się już takie teorie jak moja, ale dużo jest pochwał, może dlatego ,że jeszcze się kobitki nie połapały ,że szkodzą ,a może niektórym właśnie pomagają na zasadzie espumisanu? Ciężko powiedzieć ale ja już się jej nie napiję :no:
 
reklama
malutka- no ja wlasnie ta herbapolu tak sobie popijałam od dzis odstawiam bo wczoraj jeszcze zdarzyłam sie jej napić zanim doczytałam sie na BB moja mała własnie leży i steka w bolach próbuje kupkę wycisnąć :-( wogóle chyba odstawię wszystko i zobacze od czego to było bo wydaje mi sie ze te debridaty i inne espumisany ze jeszcze własnie gorzej......:baffled:
 
Do góry