reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

malutka- no ja wlasnie ta herbapolu tak sobie popijałam od dzis odstawiam bo wczoraj jeszcze zdarzyłam sie jej napić zanim doczytałam sie na BB moja mała własnie leży i steka w bolach próbuje kupkę wycisnąć :-( wogóle chyba odstawię wszystko i zobacze od czego to było bo wydaje mi sie ze te debridaty i inne espumisany ze jeszcze własnie gorzej......:baffled:
Nie odstawiaj wszystkiego na raz bo nie dojdziesz do tego co szkodziło, próbuj odstawiać daną rzecz co 2-3 dni i obserwuj maleństwo :tak:
 
reklama
ja w polsce pamietam dziewczyny,ze pilam herbatke 'bocianek',i ona bardzo fajna, nie szkodzila w ogole,i ona miala dzialanie mlekopedne...nam ja babka ze SR polecala...tu popijam jakas taka norweska dla karmiacych, i momo,ze malej nic nie dolega tez,to za to chodze i popiarduje ciagle :-D no masakra jaks :p
 
hey
Również zaniedbałam forum, ale wszystko przez przygotowania do chrzcin i powrot do domku.
Przedwczoraj ochrzciliśmy Emilkę, a wczoraj wróciliśmy do siebie od moich rodziców.
Moja Emilka jest grzeczna i spokojna o ile nic jej nie dolega. Gorzej kiedy ją boli brzuszek i kupci nie może zrobić- krzyczy w niebogłosy. Ale to sie zdarza raz na kilka dni.
W ogóle to ona je tak łapczywie- jak dziecko ulicy normalnie:p i os paru dni po kilka razy dziennie mi ulewa... a beka jak stara:p hehe
Ja już nie mam szwów- rozpuściły sie, ale nadal boli mnie blizna, także u nas o zbliżeniach mowy nie ma!

dzisiaj czekamy na pierwszą wizyte położnej :)
 
Halo,

Kurcze ale dziś u nas pogoda, zimno i ciemno…przygnębia mnie myśl o mrozach i jeszcze krótszych dniach…

Ati, Kingolinka – generalnie kupki dziecka karmionego piersią powinny mieć żółte zabarwienie i wyglądem przypominać średnio ścięta jajecznicę, w kupce mogą pojawić się niewielkie grudki oraz pasemka śluzu. Kupka może mieć lekko kwaśny zapach.

Kupkowe sos poniżej

[h=3]Powody do niepokoju[/h]

Może się zdarzyć, że zawartość pieluchy będzie odbiegać od norm. Sprawdź, co może być powodem do niepokoju. Pamiętaj, że na zabarwienie kupki ma wpływ dieta, np.: po buraczkach kupka może być czerwona, po jagodach czarna a po marchewce pomarańczowa. Pojedynczy przejściowy incydent w zabarwieniu czy konsystencji kupki nie jest powodem do zmartwień.

Zielona kupka
Może świadczyć ze jakiś składnik Twojej diety nie posłużył maluszkowi lub mleko modyfikowane jest nieodpowiednio dobrane. Jeżeli kolejne kupki będą miały zielone zabarwienie, warto skonsultować się z pediatrą.

Czarna kupka
Na takie zabarwienie może mieć wpływ przyjmowanie niektórych leków, obecność w stolcu krwi a u starszego niemowlaka jedzenie, które zjada np. jagody. Zdarza się, że krew widać w postaci strzępków, nitek lub plamek. Jeżeli zabarwienie kupki nie ma nic wspólnego z dietą czy lekami, koniecznie skonsultuj się z pediatrą.

Biaława kupa
To poważne ostrzeżenie organizmu o nieprawidłowościach związanych z wątrobą lub drogami żółciowymi, koniecznie skonsultuj się z pediatrą.

Śluz w kupie
Może wystąpić w okresie rozszerzania diety dziecka jako objaw przejściowy. Może być także objawem stanu zapalnego lub alergii, jeżeli śluzu jest dużo i pojawia się często to koniecznie skonsultuj się z pediatrą.

Zapach kupki
Powodem do niepokoju jest bardzo kwaśna lub bardzo cuchnąca woń dobiegająca z pieluchy.

Biegunka
O takim rodzaju kupki mówimy, gdy dziecko zrobi w przeciągu 12h więcej niż trzy płynne kupki, koniecznie udaj się z dzieckiem do lekarza. Pamiętaj jednak, że jeżeli takiemu wypróżnieniu towarzyszy gorączka lub/i wymioty, konieczna jest natychmiastowa pomoc lekarska. U niemowląt jest niezwykle łatwo o odwodnienie, co jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia dziecka.

Zaparcia
Jako zaparcia stolca traktuje się utrudnione, wymagające wysiłku oddawanie kupki oraz wydalanie go w odstępach większych niż 3 dni. Nie podawaj dziecku żadnych środków przeczyszczających czy innych lekarstw na zaparcia, skonsultuj się z lekarzem.
 
O właśnie moja też jak ulewa to najczęściej jej nosem tryska i katar wtedy jeszcze większy, oddychać nie może.

Dziś już jest zakatarzona konkretnie. W nocy na szczęście sobie śpi spokojnie a wdzień charczy, chrzaka i się co chwile wybudza. Zamówiłam tą fride w końcu.

Która to pisała o tej płycie z dźwiękami odkurzacza którą będzie kupować? skąd? wczoraj wieczorem już tak mieliśmy dość wycia że włączyliśmy jej suszarke, w ogóle się nie spodziewałam efektu bo tak wrzeszczała że dziwne że cokolwiek usłyszała, poza tym przy starszej tego typu dźwięki nie działały, wręcz przeciwnie, bała się ich. A ta co wczoraj? od razu spanie!!! oczka poleciały i zasnęła jak kamień!! szkoda że wcześniej się za spróbowanie tej metody nie wzięłam! więc teraz szukam tych odgłosów po internecie bo suszarke spale.

to ja kupilam
nazywa sie sen bobasa - na allegro :)
http://allegro.pl/wyprzedaz-ostatnie-sztuki-plyta-cd-sen-bobasa-i1907513878.html

Ale jeszcze nie dotarla, wiec nie ocenie skutecznosci
 
Ostatnia edycja:
ja też już w ostateczności posłużyłam się suszarką... jak na razie działa:-)
ostatnio właśnie jakieś nerwowe dziecko jest... ja już mówię, że on sam nie wie czego chce... spać nie, pierś nie, pielucha czysta, wszystko w porządku, kupki w porządku, nawet na rękach nie pasuje :)
 
hej
Po wczorajszym grymaszeniu mam dzisiaj o dziwo spokój. Malutka śpi słodko a ja mogę sobie przy laptopie posiedzieć. I obiadem w między czasie się zająć.
Miłka jak zwykle fachowych porad udziela :). Jeśli chodzi o zieloną kupę to wg mojej wiedzy i opinii pani doktor jest to sygnał, że coś dziecku nie służy. I należy szukać przyczyny.

Maleńka ma trądzik i mam nadzieję, że trądzik zostanie tylko trądzikiem a nie wysypką uczuleniową. Postanowiłam przejść na dietę. Nie jem słodkiego i nabiału i zobaczę czy dzięki temu poprawi się ulewanie Marysi, przy okazji moja figura na tym skorzysta.

Ewa zazdroszczę Ci, że masz chrzest za sobą. Ja jeszcze do tego nie podeszłam a muszę ochrzcić obie dziewczynki. Tylko ja się piekielnie boje księży. No i nie będę ukrywać, że zbyt religijna nie jestem i ślubu nie mam kościelnego i mieć nie będę. Chce je ochrzcić, żeby im na przyszłość problemów nie robić. Muszę poważnie z moim pogadać bo przydało by się w niedzielę do kościoła chociaż z Zosią chodzić, bo ona już na tyle rozgarnięta jest, że co nieco wiedzieć na temat Bozi powinna.
 
dziewczyny, ja znalazlam na necie na chomiku rozne dzwieki, w tym dzwiek suszarki i odkurzacza :) one maja po jakies 15 minut,ale sa tez takie,ktore maja po 80 minut,i zaczynaja sie dzwiekiem suszarki, i stopniowo coraz lagodnieszy ten szum,az do szumu morza...
jak ktoras chce a nie ma konta na chomiku,to moge sciagnac i podeslac jak cos :)

moj dzis do 19 w robocie, a ja mam nadzieje,ze mi Szymon zasnie,to i ja sie chetnie poloze na chwilke...tylko jak znam zycie,to nawet jak mlody zasnie,to wtedy sie Jula obudzi i dupa bedzie z drzemki :p

my bedziemy chrzcic niunie na wielkanoc,bo dopiero wtedy w pl bedziemy...
 
dziewczyny, ja znalazlam na necie na chomiku rozne dzwieki, w tym dzwiek suszarki i odkurzacza :) one maja po jakies 15 minut,ale sa tez takie,ktore maja po 80 minut,i zaczynaja sie dzwiekiem suszarki, i stopniowo coraz lagodnieszy ten szum,az do szumu morza...
jak ktoras chce a nie ma konta na chomiku,to moge sciagnac i podeslac jak cos :)

moj dzis do 19 w robocie, a ja mam nadzieje,ze mi Szymon zasnie,to i ja sie chetnie poloze na chwilke...tylko jak znam zycie,to nawet jak mlody zasnie,to wtedy sie Jula obudzi i dupa bedzie z drzemki :p

my bedziemy chrzcic niunie na wielkanoc,bo dopiero wtedy w pl bedziemy...
Bardzo proszę o link ;-):-D
 
reklama
Do góry