reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Paulinka 27tc 1100g 37cm

Duzo zdrówka dla Was!!!!Obserwujcie sie nawzajem i duzo nawadniajcie!Rota teraz sieją pogrom:/Gratuluję oczywiście zębolka,wiem jaka to radość,sama niedawno się doczekałam pierwszego u Jędrusia a dziś w przeciągu miesiąca są 4;))) Pozwoliłam sobie obejrzec filmik z Paulinką(Od dawna jej kibicuję)jest rewelacyjna,a ten śmiech....nieoceniony;)))
 
reklama
Olimpia dziękuję w imieniu Paulinki ;-):-) myślę, że to nie rota, bo zanosi się płaczem aż tchu jej brakuje i stąd wymioty. Biegunka też przy ząbkach. Właśnie wróciłysmy z rehabilitacji, przed wyjściem mała wstawała w łóżeczku z kolanka :tak: Oczywiście nagrałam i pokazałam i jest ok. Gorzej ze stopami :no: i ta słaba prawa strona, skręca się trochę w jedną stronę. Obawiamy się, że ona za szybko bedzie chciała chodzić a powinna najpierw dobrze potrenować stawanie na stópkach. Niestety w łóżeczku próbuje już robić kroczki :-( Za szybko, stanowczo za szybko. Jak ją powstrzymać???
 
Dorota, najprostszy sposób to nie dawać jej okazji do wstawania czyli w waszym wypadku unikać łóżeczka, gdy nie śpi. Franek pierwszy raz staną 6.12. W łóżeczku właśnie. Zupełnie niepoprawnie bo podciągał się na rękach, nie budowal napiecia w nogach. Od tego czasu kladziemy go do łóżeczka, gdy jest padnięty na maxa. Poza łóżeczkiem nie potrafi stanąć. Zobacz już prawie 2,5 mies udaje sie pacyfikować krasnala:)
Stopy stopami, ale dobrze, zeby mała poraczkowała jak najdłużej, bo to b ważny etap. A własnie - czy Paulinka ma naprzemienność w kopaniu i machaniu rączkami? Bo Franek nie, raczkowanie jest jedynym wzorcem z naprzemiennością, dlatego mi tez tak na nim zależy..
 
Naprzemienność jest :tak: już dawno w kopaniu więc dlatego łatwiej mi było ją nauczyć raczkowania. Niestety dżinks jest pomysłowy także na podłodze :crazy: Jak coś się nadaje do podparcia to od razu staje :no: czy to krzesełko do karmienia, poprzeczka w ławie, zgrzewka z wodą czy pufa :confused: a jak nie to i tak dojdzie do łóżeczka i złapie za szczebelek i stoi. Pocieszam się tylko, że od dziś zaczyna wstawać z kolanka a nie tylko podciągając się na rękach. A ja muszę wszystko z dołu regału pościągać bo interesi ją bardzo. Właśnie wstała i podniosła na swojej głowie przewijak :baffled: Nie mam siły, jutro robimy przemeblowanie, niestety w jednym pokoju jesteśmy i nie mam gdzie powynosić gratów, a ona korzysta. Trzeba jej inaczej ustawić ten kącik ;-)
 
Od września jej używamy ;-) rzeczywiście super ale jak się ząbek przebija... (o właśnie kolejna kupa aż ją usłyszałam:zawstydzona/y:). Jak się przebija to jest tak niesamowity ból dla niej, że wije się, pręży, zagryzłaby wszystko no i syrop też już nie pomagał. Pediatra kazała dawać w takiej sytuacji czopek.
 
Pomysłowe masz dziecię:)
A zabkowanie u nas tez było masakryczne. Narazie wyglada na to, ze jest przerwa, czekamy jeszcze tylko na 3 i 4, czyli w sumie 4 zebolce jeszcze:) Zakładam ze teraz gdy zaczął gryźć będzie łatwiej:)
 
Zdjęcie0255.jpg

Zdjęcie0251.jpg

Agnieszko, na potwierdzenie wrzucam zdjęcia, dziś od rana dziecko zdobywa każdy kąt :sorry: teraz padła i spi, tak się wymęczyła. O 10 jadła juz pierwsze danie obiadowe :szok: Chyba nadrobimy dziś z jedzonkiem :-)
 
łojeusie, ale czad!!!!
Ja wieczorem tez wkleje zdjęcie z wyczynem frankowym z dzisiaj...:)

A zrób zdjęcie w zbliżeniu samych stópek jak mała stoi, ciekawa jestem czy efekt jest jak u Frania (jesli moge prosić:)
 
reklama
Generalnie nasz problem wygląda tak:

Zdjęcie0290.jpg

Zdjęcie0287.jpg

Ale coraz częściej bywa i tak, zależy jak wstanie, czy jest bardziej pochylona, kiedy się prostują plecy to z automatu staje na palcach.
Zdjęcie0283.jpg

I jeszcze próby wstawania z jednego kolanka, wcześniej to było podciąganie za rączki. http://www.youtube.com/watch?v=mw1G7NZfkgQ

Uciekam na jajecznicę na boczku... mniam ;-):-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry