reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Mnie z kolei boli w okolicy lędźwiowej, wielki ból sprawia mi przewrócenie się podczas snu na drugi bok, minimalny ruch i budzi mnie ból. W ciągu dnia też daje sie we znaki, nawet gdy siedzę w bezruchu. Gin powiedział, że to ucisk macicy, no ale ta przecież na chwilę obecną powinna podnieść się do góry i przestać uciskać. Nadal wstaję w nocy bardzo często do toalety, w ciągu dnia również.
Dzisiaj zaliczyłam godzinny spacer po lesie, dotleniłam trochę organizm i naszego bąbelka, bo miasto strasznie zanieczyszczone mamy. Po powrocie czułam się jak na bańce - świeże powietrze po długim okresie jego braku tak na mnie działa :-D Zauważyłam, że zmniejszył mi się apetyt, może to sprawa ciepełka, które napłynęło:)Mam nadzieję, że dołączając ruch na świeżym powietrzu plus tą ewentualną bieżnię i rowerek, może uda mi się chwilowo zatrzymać przyrost wagi:confused: A może coś zbiję jakimś cudem...
 
reklama
wikasik jestes moim guru co do tycia:) tez bym ta chciała..... ja mam 4,5kg na plusie, ale jestem dużo bliżej niż Ty. Jest o tyle lepiej że już wieczorem nie męczą mnie mdłości i mogę sobie odpuścić późną kolację tzn. zjeść ją o wiele wcześniej.
W ogóle się pochwalę lw poniedziałek dowiedziałam się że w brzuszku mieszka córcia:)
a ruchy też czułam bardzo wcześnie koło 17-18 tygodnia tylko że były tak słabe i nieregularne że nie miałam pewności czy to w ogóle dzidzi baraszkuje czy jelita:)
 
a ja na bóle plecków polecam proste ćwiczenia na tej ogromnej piłce... ja po ciężkim dniu siadam na taką piłkę, trochę kręce tyłkiem:) trochę się ponaciągam i po kilku minutach naprawdę jest różnica:tak:
 
Dzieki Emnaai, choc wolalabym byc guru od chudniecia lub nietycia :p
Na szczescie na kregoslup nie moge narzekac. Ale za to tydzien bylam chora i jak w koncu poczulam sie lepiej, to zaczal mnie bolec zab :( Jeszcze pare godzin zostalo mi do wizyty u dentysty, bo niestety w weekend nie bylo szans. Dzis zrestza tez mnie wepchneli ze wzgledu na dzidziusia. Plusem jest ponad pol kilo w dol :p Ale nie polecam tej metody. Kontrola kg jak najbardziej, ale ich utrata nie powinna byc naszym priorytetem!
 
Czy jak siedzicie powiedzmy z godzine to macie wrażenie jak wstajecie, że krocze zostaje Wam na krześle??
W/g USG zaczął mi się dzisiaj 18 tydzień:) Czyżby to już 5 miesiąc:D

Niestety nadal nie czuję ruchów, hallo dzidziolku!!
 
Ostatnia edycja:
Czy jak siedzicie powiedzmy z godzine to macie wrażenie jak wstajecie, że krocze zostaje Wam na krześle??
W/g USG zaczął mi się dzisiaj 18 tydzień:) Czyżby to już 5 miesiąc:D

Niestety nadal nie czuję ruchów, hallo dzidziolku!!

masz na samym dole super suwaczek który ci pokazuje miesiące., ja też z niego korzystam. według niego 5mc zaczniesz w 17t6d
ja pierwsze ruchy poczułam w 18t1d a kopniaki w 19t6d
 
reklama
masz na samym dole super suwaczek który ci pokazuje miesiące., ja też z niego korzystam. według niego 5mc zaczniesz w 17t6d
ja pierwsze ruchy poczułam w 18t1d a kopniaki w 19t6d

Coś mi tam jeździ, ale ze względu na to, że mam tam pare kg więcej zganiam to na jelita, nie wiem jak powinnam wyczuć czy to już ruchy?

Suwaczki z lilypie i babygaga pamiętam jak miałam jakieś 16 lat i grałam w taką grę Grzenda i tam zachodzi sie wirtualnie w ciążę;) Dzięki, że piszesz, że zobaczę szybciej na babygaga 5 miesiąc hehe

A kopiaki to jak to jest, przykładasz rękę i czujesz jak Cię kopie?;> Hehehe;p

Jeszcze chciałabym wstawić ten obrazek co są napisane trymestry ciąży, ale raczej już mi się nie zmieści;p
 
Do góry