reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Weeez... sie nie doluj, co? Startowalam w ciaze z BMI 36,6, mam 43 lata. Prawda ze wszystko jest przeciw? Ostatni scan (22.11) wskazuje na 2,0 - 2,2kg chlopa, wody plodowe w normie, przeplyw w pepowinie ok. Wszystkie badania ok. Moja krzywa cukrowa ok. Dokladnie wszysciutko jak powinno byc, poza tym ze przybylo mi 14kg i czuje sie jak wal blekitny na plazy. Don't panic!
 
reklama
December nie czytaj tych amerykańskich *******etów !!!! Posłuchaj Kłaczka :-) Ja urodziłam 2 dni przed swymi 45 urodzinami, niedoczynność tarczycy i falująca waga i co ... Młody sobie słodko śpi ... Jakbym miała czytać te wszystkie *******ety to strzeliłabym sobie w łeb :-)
 
macie rację, chociaż dziś przysłabłam jak zobaczyłam swoją wagę.... generalnie nie ma co wpadać w zachwyt :(

ciśnienie w normie, jutro test glukozy i cała seria innych. A młode dzisiaj do mnie machało łapkami i nogami na USG :) Ale widok niesamowity!!
 
Ostatnia edycja:
No, to masz BMI tylko ciut mniejsze niz ja teraz... faktycznie, nie ma sie czym zachwycac. Wiesz co? Pogadalabym z lekarzem na temat diety zblizonej do cukrzycowej bo na tym mozna niezle pojechac z wagi, a jest urozmaicona i nie "glodzi" organizmu". No i kazalabym sobie co dzien porzadny spacer - nie bieg, a po prostu pol godzinki marszu. Po prostu po sobie wiem, ze pod koniec ciazy, przy duzej nadwadze, zaczynaja fiksowac stawy biodrowe i kregoslup - ciezko sie ruszyc, bo i waga i te stawy dokuczaja. Przyznam Ci sie ze czuje sie nieco niepelnosprawna, kiedy wyjscie po schodach na pietro powoduje sapanie i przyspieszone bicie serca. W ramach "lepiej pozno niz wcale" przeszlam wlasnie na taka mocno jarzynowa diete, odstawiajac pieczywo, ziemniaki itp. "bazy", staram sie jednak lazic...
A scan... To jest przezycie. Na pierwszy scan w tej ciazy szlam z dusza na ramieniu - pamietajac scany z dwoch poprzednich ciaz... Nieruchome martwe malenstwo... A tu maly ufok machal wszystkim co mial - malo sie nie poryczalam. Na ostatnim scanie, ledwie kilka dni temu, na moment pokazala nam sie buzia synka - jak malenka, puciata buzia lalki... Choc trwalo to moment tylko, mam ja wciaz przed oczami.
 
Ostatnia edycja:
December ja zjechałam z wagi na diecie cukrzycowej - 5 posiłków dziennie, zero słodyczy, dużo wody ... ogólnie mogłam wciagać wszystko co ma niski indeks glikemiczny ... i meć nawet zachcianki na ... ogórki, pomidory i kapustę kisozną :-D przy Twoje wadze nie MUSISZ tyć. Młody sobie z Ciebie wyssie to co mu bedzie potrzebne... i mimo wszystko zrobiłabym sobie na Twoim miejscu TSH :-)
Przede wszystkim szkoda Twoich stawów !!!!
I będzie dobrze :-)
 
Witajcie:)
Dziś żeganm się z Wami, chociaż mam nadzieje że nie na długo i nastepnym razem się powiedzie:) tym razem niestety nie udało sie... chociaz jeszcze to do mnie nie dociera... byłam wczoraj u lekarza i jest pewien swoej diagnozy - puste jajo płodowe. Teraz czekam na szpital i za jakiś czas (mam nadzieję że krótki) zaczniemy starania od nowa.
życzę Wam wszystkiego co tylko najlepsze dla Was i Waszych dzieciaczków.
Powodzenia:)
 
madalena_82 bardzo mi przykro :( Dokładnie wiem, jak się czujesz, rok temu miałam identyczną sytuację, skończyło się zabiegiem w szpitalu. Ale jestem dowodem na to, że nawet po pustym jaju z wielką otyłością można być w zdrowej ciąży.

madalena_82, pomyśl sobie, że być może dzieciaczka coś jeszcze zatrzymało i nie chciał się pojawiać na świecie. Na pewno w końcu do Ciebie przyfrunie, gdy będzie na to gotowe :) Moje się wahało 2 razy, dopiero za trzecim zaproszeniem się skusiło :)

Głowa do góry i wielki przytulas od wielkiej koleżanki :)


misia_45, ale myślisz, żeby TSH robić w ciąży? Mam całą górę badań od endokrynologa, których nie zdążyłam zrobić, bo zaciążyłam i byłam pewna, że ciąża może dać mylny wynik.
 
Ostatnia edycja:
Madalena, wspolczuje... Przechodzilam przez puste jajo w drugiej ciazy, z tym ze "sprawa sie rypla" dopiero w 12 tygodniu, kiedy organizm sam odrzucil cize. Po prostu tutaj nikt wczesniej nie robi scanu. I udalo mi sie uniknac zabiegu, co pozwolilo wczesniej zaczac kolejne starania. Kilka spraw do zapamietania:
- ryzyko powtorzenia ciazy bezzarodkowej jest praktycznie zadne.
- geneza zjawiska nie jest znana, ale nie sa to sprawy genetyczne lub wynikajace z konkretnych "wad" organizmu matki - po prostu czasem tak sie dzieje.

Zaszlam w ciaze w 3 cyklu po poronieniu pustego lozyska - poronieniu ciezkim, z krwotokiem i "atrakcjami" typu pozostalosci w macicy, ktore ewakuowaly sie z duzym opoznieniem. I dzis czekamy na synka, wiec ciaza bezzarodkowa o niczym nie przesadza.

December, nie ze strony tarczycy - zrob badania.
 
Dziewczyny Wy chyba coniektóre w temacie.. robiłam wyniki na tarczyce podstawowe bo gin mi kazała. Wyszło mi TSH 4.919 , gdzie na karteczce norma to 0,55-4,78 więc za dużo ponad nią nie wyszłam, ale jednak. Gin widząc to dała mi sierowanie do endokrynologa, ale szczerze nie wiem czy się dostanę, po pielęgniarka mi powiedziała że może mnie zapisać na wrzesień przyszłego roku, jednak jak dowiedziała się o ciąży kazała przyjść 1 grudnia, ale nie obiecała że lekarz mnie przyjmie. Już na wszelki wypadek zaklepałam wizyte prywatna na 7 grudnia.. jakiś koszmar!! ale wracając do tematu czy wiecie czy przy takich niewielkich zawyżeniach coś każą brać? i czy to wpływa na wagę, czy jak bardzo są przekroczone normy?

U mnie dieta mizernie idzie... jem to co nie mdli i nie śmierdzi, nie zawsze super zdrowe, ale przynajmniej regularniej niż przed ciążą... choć czasem się nie da jak naprawde jest źle....

Madalena współczuje, mnie na ostatnim USG gin postraszyła,że nie potrafi takiego obrazu zinterpretować, bo nie spotkała się z takim przez 25 lat pracy... dzidzia malutka ale serduszko ma! jest tam jakieś nieregularne wybrzuszenie w miejscu chyba łożyska i pęcherzyk jest jakiś dziwny... w ogóle im więcej czytałam o tych anomaliach tym bardziej przerażona jestem. Za tydzień kolejne usg.....wszytko w rękach Boga.
 
reklama
Najlepiej zrobić FT4 . Będziesz wiedziała czy ma niedoczynność (tycie) czy nadczynność. Mam o tyle szczęście ze mój ginekolog ma fakultet z endokrynologii i co miesiąc bada poziom hormonów wnikliwie. Ja mam niedoczynność, biorę tabletki. Dzieki temu w 7 mies przytyłam tylko 4 kilko a dziecku nie szkodzi.
 
Do góry