reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Madalena współczuje Ci i trzymaj się ... następnym razem się uda.
December TY nie myśl tylko w poniedziałek na badania MARSZ !!!!! Nie masz co czekać i nie wiem jak wpadłaś na jakieś błędne wyniki. Od dobrych kilku lat mam nieodczynność tarczycy i miałam ja w czasie ciąży ... i młody mi nie fałszował wyników !!!!! Nie jestem lekarzem i nie zamierzam Cię straszyć tarczycą ale we wtorek masz nam złozyć raport z badań !!!!

Emnaai są takie witaminki dla cieżarnych Femibion - zawiera jod, zanim pójdziesz do endo kup je sobie no i jedz dużo ryb morskich (no może nie pangę) :-D Staraj się jeść regularnie i zdrowiej.
Zoyka mam małe zboczenie ale wolę endokrynologów po internie ... może dlatego że jakoś nie trafiłam na rozsądnego ginekologa - endokrynologa (sa jeszcze endokrynolodzy po pediatrii i po medycynie ogólnej - taka specjalizacja sprzed lekarza rodziennego - ale CI ostatni to wg mnie w większosci porażka ).
 
Ostatnia edycja:
reklama
misia45 - idę w poniedziałek, odkopałam skierowanie i sprawdziłam - TSH i ft4 jak byk. Miałam je robić w 12-15 dc, dlatego się powstrzymałam, bo nie zdążyłam :)
 
Najlepiej zrobić FT4 . Będziesz wiedziała czy ma niedoczynność (tycie) czy nadczynność.

FT4 mam w normie , tylko te TSH podwyższone,więc o czym to świadczy?

Emnaai są takie witaminki dla cieżarnych Femibion - zawiera jod, zanim pójdziesz do endo kup je sobie no i jedz dużo ryb morskich (no może nie pangę) :-D Staraj się jeść regularnie i zdrowiej.
).

Kończy mi się prenael więc pewnie się za nimi rozejrzę. Normalnie uwielbiam rybki, ale od 2 tygodni tylko powącham to mogę od razu kierować się do kibelka... :crazy:
 
A tu idą święta i świąteczna wyżerka. Słuchajcie, co robić? Wbijać zęby w ścianę i zagryzać marchwią? :)

Macie jakieś sposoby na kontrolowanie wagi w święta? i zachowanie diety? Ja trzymam się cukrzycowej, mimo, że cukrzycy nie mam, ale pasuje mi ten styl odżywiania się i dobrze się po niej czuję.
Tylko jak ją ze świętami pogodzić?
 
Oj, swieta to zawsze ciezki okres... Pozostaje sila woli lub... kleska.;-) Jesli trzymasz sie diety cukrzycowej to po prosu musisz unikac kuchni i okolic stolu bo swiateczne tradycje w Polsce zdecydowanie nie sprzyjaja rozsadnemu odzywianiu. Wg. mnie, na te okazje mozna zgrzeszyc, ale wybiorczo i nie w ilosciach hurtowych, pamietajac jednak, ze kawalek ciasta spowoduje natretna mysl o kolejnym kawalku ciasta...:tak:
Ja juz boleje nad ukochanym serniczkiem i drze w przeczuciu kleski bo jak znam zycie nie utrzymam gardy i bede go zrec. A upiec musze bo to ulubione ciasto Malza na kazde swieta. Moje niestety tez.
 
Nie piekę, nie jem :-D Mój m. natomisat codziennie pożera czekoladę ... paczkę pierniczków (takie skromne pół kilo) lub zestaw batoników :-D a ja zjem 2 ciasteczka maślane i mam wyrzuty sumienia :-D i zbędne centymetry wokół osi :-(
W święta ryby, ryby i jeszcze raz ryby ;-) sałatka warzywna bez majonezu ... i już :-D
 
Jaka sprytna! Gdybym nie upiekla serniczka z kokosowa beza (duza blacha ma byc), moj kochany sucharek zszedlby z szoku, albo skonczyloby sie rozwodem. Ma byc i juz. Innych ciast piec nie musze.:blink:
 
reklama
mam nadzieję, że na WueFie zrzucę te kilogramy które wrzuciłąm po przeczytaniu ...
SERNICZEK z KOKOSOWĄ BEZĄ ... jak nic 2 kg przytyłam :-D
Moj m. ogółnie nie pogardzi żadnym ciastem ale ... odda królestwo za murzynek :-D przetrenowałam wszyskie przepisy z ksiazek kucharskich, z podań ludowych i sieci ... oczywiście murzynek jest zawsze zakalcowany bo m. czai się na niego z nożem tuż po wyłączeniu piekarnika
:-D
Kłaczek przepis to wrzucaj :-D jak mamy tyć to wszystkie a co :-D
 
Ostatnia edycja:
Do góry