reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Misia szczęściara nie miała mdłości, ja miałam i to dosyć długo bo do 15 tygodnia ciąży. Sposób miałam jeden, mdliło mnie jak nie zjadłam zupełnie jakby dziecko domagało się śniadanka czy obiadku. W związku z tym wciskałam w siebie pół kromki suchego chleba, małą bułkę i to bez masła czy dodatków. Mdłości mijały w ciągu kilku minut. Pomimo niechęci do jedzenia rozsądkowo jadłam i czułam ulgę. Lepiej pocierpieć minutę niż wizytować WC aby oddawać hołd muszli:)))
Poza tym kontrolowanie przeze mnie ilośc pokarmów nie wynika z "puszystości" tylko ze zdrowego rozsądku i wizji przyszłości po porodzie:))) Z tego co wiem to są sklepy z odzieża ciut większą i takoż samo można ją nabyć na allegro.
 
reklama
Hejka:)
raptem wczoraj lub przedwczoraj pisałam ze ciesze się ze wszystkiego i wogóle - i jak bym wywołała tym jakąs falę płaczu! wiem (prawie napewno) że to hormony, ale od dwóch dni sama ze soba nie mogę wytrzymać... a to płaczę a to śmieję się sama nie wiem z czego:eek:
Czuję się conajmniej dziwnie. Też tak macie?
Powiedzcie że nie zwariowałam:rofl2:


 
magdalena, ja tez tak miałam i mam nadal. Najzabawniejsze były moje nieoczekiwane wzruszenia - np podczas jakiejś reklamy potrafiłam się popłakać..:)
 
Agushka, majac rozm. 48, a w tej chwili bite 50, buszowalam po lumpeksach. W angielskich ciuchach sporo jest duzych rozmiarow w niegeriatrycznych fasonach. Nosze przewaznie jeansy + cos tam na gore, ale ma wymagania typu naturalne wlokna, zadnych cekinow, jetow itp., oczywiscie "moje" kolory. Pierwsze 2 pary ciazowych spodni kupilam w PL na Alle, ale tu trzeba polowac bo jednak ciazowe ciuchy w duzych rozmiarach nie wystepuja w ilosciach masowych. Nie mam oporow przed "uzywka", wiec dalo rade. Tu, w UK w ogole jest prosciej bo ciuchy do rozmiaru 52 w czesci sklepow sa na tych samych polkach co 36 i w identycznym fasonie, ale ciazowe jednak trudno trafic duze - kupowalam na ebay'u, sa do rozmiaru 52.
Madalena, standard!:-D Mnie to co prawda ominelo i nie mam bujawek, ale zauwazylam ze zrobilam sie mazgaj i porykuje jak nie bardzo nawet mam o co. Hormony, skarbie, hormony.:-)
 
Cześć wieczornie,

Wiecie co dziewczyny ?
mam takie szczęście ,że mój gin ma tez specjalizację z endokrynologii. Wykrył u mnie niedoczynność tarczycy , która to powoduje tycie. Teraz reguluje mi dawkę leków i przytyłam dopiero 3,5 kg. To wielkie szczęście biorąc pod uwagę moje sto kilka kilo i problem z wypadającym dyskiem.
Boję się każdego kilograma ze względu na kręgosłup. Nie jem owoców w ogóle, czasem tylko jabłko. Nie mam na szczęście apetytu dzięki tym lekom na tarczycę.
 
Witajcie:)
piszę dziś z zapytaniem o Wasze wczesne usg. Od ostatniego czwartku jestem delikatnie mówiąc przerażona ponieważ byłam u lekarza i ... zarodka brak... (nie jest to jednak jeszcze przesądzona sprawa, ponieważ pęcherz ma 15 mm a lekarz powiedział że przy 20 mm jak nie będzie zarodka to będzie można stwierdzić ciążę bezzarodkową...) następne usg mam w czwartek (24.11) nie wiem co o tym wszystkim myśleć. szukam na internecie wszędzie informacje ale nic konkretnego nie ma... Moj lekarz to ponoć specjalista ale moim zdaniem może się mylić co do wieku mojej ciąży - wcześniej miałam bardzo nieregularne cykle i na bank ostatni mój cykl też nie trwał książkowe 28 dni. Samo jajo płodowe od ostaniego usg urosło prawidłowo... czyli o 2 tygdnie. Objawy wszystkie mam takie jak w ciąży prawidłowej... co też niby nic nie znaczy...
proszę opiszcie swoje pierwsze doświadczenia z usg
pozdrawiam i proszę o trzymanie kciuków...

 
Ostatnia edycja:
i jeszcze jedno pytanie... czy na usg podany jest wiek ciąży od ostatniej miesiączki czy od zapłodnienia? gubię się w tym wszystkim... jak ja mam wytrzymać do czwartku????
 
Madalena... Na tym etapie ciazy powinno byc juz widoczne bijace serduszko. Zwykle daje sie zauwazyc juz w 7, max 8 tygodniu, ale moze po prostu cos zle policzylas, moze owulacja byla przesunieta... Chyba nie pozostaje nic, tylko czekac. Nie mam doswiadczen z wczesnym scanem - jedyny ciazowy mialam robiony w 6 tygodniu, bylo w normie, a potem to juz byl scan obumarlej ciazy. Druga ciaza byla bezzarodkowa, scan w 12 tygodniu (bo w UK nie robi sie wczesnych) i tego nie dalo sie pomylic z niczym innym. Objawy w tej ciazy byly ksiazkowe nawiasem mowiac - sennosc, mdlosci, wzrost piersi... Full wypas. Po prostu wytrzymaj do czwartku bo innego wyjscia i tek nie masz. Mam nadzieje ze jest ok.
 
Witam! Jestem studentką V roku fizjoterapii i poszukuję pań w 3. trymestrze ciąży z obrzękami, które zgodziłyby się wziąć udział w badaniu do pracy mgr (pomiary obwodów + ćw. przeciwobrzękowe ) i wypełnienie ankiety. Zainteresowane panie proszę o kontakt e- mail : aga18_03@o2.pl, bądź gg: 650649. Pozdrawiam.
 
reklama
a ja mam doła, bo się naczytałam o powikłaniach ciąży otyłych u dziecka i matki - wychodzi na to, że absolutnie nie powinnam mieć dzieci, bo narażam je na dzień dobry na jakieś kosmiczne choroby i wady.

Oczywiście to wszystko wnioski amerykańskich naukowców...

I teraz zacznę wariować i nie da mi ten artykuł spokoju przez tydzień. Ech...
 
Do góry