reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Trochę wcześnie na spojenie ale lekarzowi można powiedzieć. Może krzywo śpisz? Ja np muszę spać na boku z poduszka między nogami inaczej dół pleców boli.
Sama nie wiem. Śpię tak jak zawsze. W czasie snu nie czuje zbytnio tego bólu. Gorzej w ciągu dnia. Dziś trochę się nachodziłam i nastałam w pracy to nawet teraz czuję te pośladki jak siedzę.
 
reklama
Sama nie wiem. Śpię tak jak zawsze. W czasie snu nie czuje zbytnio tego bólu. Gorzej w ciągu dnia. Dziś trochę się nachodziłam i nastałam w pracy to nawet teraz czuję te pośladki jak siedzę.
Jak brzuch rośnie to zmienia się rozłożenie ciężaru i niektóre mięśnie maga bardziej pracować i nagle się je czuje. Ale na następnej wizycie wsponnij lekarzowi
 
Witam wszystkie nowo-ujawnione dziewczyny [emoji16]

To teraz ja pozwolę się trochę nieśmiało wygadać. Cześć wszystkim [emoji4]
U nas 13tc. Narazie ok. 3kg na plus ale bardzo się boję dużego wzrostu wagi. Wyjściowa 91kg. Zastanawiam się też za chwilę gdzie kupię takie duże rozmiarów ciuszki ciążowe. Może coś podpowiecie drogie kobietki?
Stosujecie jakieś specjalne "diety/żywienie"?
Pozdrawiam was serdecznie, wszystkiego dobrego

Ja zaczynałam ciążę z wagą 95kg, skończyłam 104kg, dieta - ogólnie starałam się jest zdrowo, z niskim IG, ale zdarzały się też i grzeszki, tyłu gofry, albo lody, zwłaszcza, że większość ciąży przypadło na wiosnę i lato :) ale dla równowagi miałam dużo ruchu [emoji16]

Ciuchy w większych ciążowych rozmiarach są w bon prix, ale wychodzą drogo. Ja sobie kupiłam kilka lat bezszwowych (koniecznie!) legginsów, i w tym chodziłam plus zwykle bluzki. Dosyć fajne rzeczy jeszcze można w Lidlu upolować, teraz chyba mają być jakieś ciążowe fatałaszki [emoji846]
 
To cieszę się, że jest wszystko u Ciebie dobrze :) Już wiesz, że synek? U mnie ponoć też :D U mnie to jeszcze zbyt wcześnie, ale pani doktor już COŚ zauważyła ;-D
Na tym etapie jeszcze wszystko może się zmienić [emoji846] u nas lekarz widział dziewczynkę, a jest synek [emoji16]
 
Hej ja również polecam bon prix, może są rzeczywiście drogie ale są rzeczy ładne modne i dobre gatunkowo, a z biustonoszy to u mnie osobiście gorsenia, no a w ciąży to też bon prix bo wygodne bardzo, tak naprawdę to mały jest wybór ubrań fajnych i nie drogich dla puszystych.

A zapomniałam że w lumpkach też można coś fajnego utrafić.
 
Muszę się pochwalić :)
Jestem po USG prenatalnym! Z maleństwem wszystko dobrze i ryzyko chorób niskie :) Pani doktor nie miała żadnych zastrzeżeń. Wszystko rozwija się prawidłowo :)
Trisomia 21 1:4026
Trisomia 18 1:9711
Trisomia 13 <1:20000

CRL 61,3mm
Przezierność karku (NT) 1,5mm
Wymiar dwuciemieniowy (BPD) 21,7mm
Kość nosowa: obecna

No i wyniki od razu!
 
reklama
Cześć Dziewczyny :)
Jestem tu nowa. No i jestem w ciąży :)
Zaczął się 12 tydzień. No ale niestety waga 107kg... Póki co taka jest od początku ciąży i nie wzrasta. Przytłacza mnie to. Chociaż czuję się dobrze. Z maleństwen też jest wszystko ok.
Zawsze byłam duża. Raz tylko udało mi się schudnąć prawie 18 kg pod okiem dietetyka, ale po kilku latach wróciłam do swojej wagi sprzed odchudzania i to z nawiązką 10 kg... I tak zostało do teraz.
We wtorek mam USG prenatalne. Stresuję się tymi badaniami, ale mimo wszystko wierzę, że będzie ok.

Witaj, gratuluję ciąży :-)
Jeśli czujesz się dobrze i wszystko jest ok to wagą się nie przejmuj.
Mi też udało się schudnąć przy pomocy dietetyka przed ślubem, waga wróciła oczywiście większa. Teraz staramy się o dziecko od grudnia. Chyba znowu się nie udało, jutro powinna przyjść @ i raczej przyjdzie. Obudziłam się z bólem jajników.
Daj znać jak po badaniach prenatalnych.
 
Do góry